Czarna karta kredytowa - czym jest?

02.06.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Zapewne nie raz spotkałeś się z określeniem “czarna karta kredytowa”. Ale czym ona właściwie jest? Krótko mówiąc, czarna karta kredytowa to symbol prestiżu i elitarności, będący dowodem na niezwykle wysoką zdolność kredytową jej posiadacza. Czarna karta to prawdziwy król kart kredytowych – przysługuje wyłącznie najbardziej lojalnym i zamożnym klientom banków, oferując szereg unikalnych przywilejów.

Jak wygląda czarna karta kredytowa?

Design czarnej karty kredytowej jest często charakteryzowany przez elegancki, minimalistyczny styl. Często wykonana jest z nietypowych materiałów, takich jak stal czy tytan, co dodatkowo podkreśla jej unikalność. Na karcie znajduje się nazwa banku, numer karty, data ważności i oczywiście imię i nazwisko posiadacza. Ale to, co ją odróżnia, to charakterystyczne czarne tło – stąd jej nazwa.

Komu przysługuje czarna karta kredytowa?

Czarna karta kredytowa nie jest produktem wydawanym dla każdego. To narzędzie finansowe zarezerwowane dla klientów o wyjątkowo wysokiej zdolności kredytowej. Oznacza to, że karta ta jest zwykle dostępna dla osób o wysokich dochodach, stabilnej sytuacji finansowej i doskonałej historii kredytowej. Często banki oferują taką kartę swoim najbardziej wartościowym klientom, czyli osobom, które już od dłuższego czasu korzystają z usług banku i utrzymują wysoki obrót na swoim koncie.

Z jakimi przywilejami wiąże się czarna karta kredytowa?

Czarna karta kredytowa przynosi ze sobą szereg atrakcyjnych korzyści. Oto niektóre z nich:

 1. Wysokie limity: Czarne karty kredytowe zazwyczaj oferują bardzo wysokie limity kredytowe, dzięki czemu posiadacze tych kart mają dostęp do znacznych kwot pieniędzy na swoje wydatki.
 2. Programy lojalnościowe: Posiadacze czarnych kart często korzystają z ekskluzywnych programów lojalnościowych, oferujących atrakcyjne nagrody za korzystanie z karty.
 3. Koncierge serwis: Czarna karta kredytowa zazwyczaj oferuje usługi concierge, które mogą pomóc w organizacji podróży, rezerwacji restauracji, czy nawet zakupów.
 4. Dostęp do saloników lotniskowych: Wielu posiadaczy czarnych kart ma również dostęp do ekskluzywnych saloników na lotniskach na całym świecie.
 5. Ubezpieczenia: Karty te często są połączone z różnego rodzaju ubezpieczeniami, takimi jak ubezpieczenie od opóźnień w podróży, ubezpieczenie na wypadek utraty bagażu, a nawet ubezpieczenie medyczne.
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Czarna, plantynowa czy złota – jaka karta kredytowa jest najlepsza?

Czy czarna karta kredytowa jest najlepsza? Odpowiedź na to pytanie zależy od konkretnego klienta i jego potrzeb. Czarna karta, ze względu na swoje unikalne przywileje, jest z pewnością najbardziej prestiżowa, ale jej utrzymanie wiąże się z wysokimi opłatami. Karta platynowa i złota również oferują wiele korzyści, ale są dostępne dla szerszego grona klientów. Dlatego przed wyborem karty kredytowej, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe.

Pozabankowe karty kredytowe – alternatywa dla czarnej karty kredytowej

Jednak nie tylko banki oferują karty kredytowe od ręki. Coraz popularniejsze stają się pozabankowe karty kredytowe, które mogą być atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych kart kredytowych. Choć nie oferują one takiego prestiżu, jak czarna karta kredytowa, często charakteryzują się dużo prostszym procesem wnioskowania oraz jasnymi, przejrzystymi zasadami.

Zalety korzystania z pozabankowej karty kredytowej NetCredit 

Pozabankowa karta kredytowa NetCredit to prosty i intuicyjny produkt. Możesz korzystać ze środków finansowych udostępnionych w ramach indywidualnego limitu 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Spłacasz jak chcesz i ile chcesz – może to być minimalna kwoty do zapłaty w ramach cyklu rozliczeniowego lub całkowicie wykorzystany limit, lub jego część.

Poniżej prezentujemy kilka kluczowych zalet oferty NetCredit

 • 16% opłaty za wykorzystanie limitu kredytowego w każdym okresie rozliczeniowym. Jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych stawek dostępnych na rynku, co czyni z użycia tej karty jeszcze bardziej lukratywną opcję.
 • Nie ma konieczności pokrywania kosztów związanych z wydaniem i utrzymaniem karty. Oznacza to, że nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na świadczenia związane z kartą.
 • Zero kosztów za uruchomienie i zabezpieczenie karty. Niezależnie od tego, czy chcesz aktywować kartę, czy tymczasowo ją zabezpieczyć, nie musisz martwić się o dodatkowe opłaty.
 • Nie istnieje obowiązek ponoszenia opłat za przedwczesne rozwiązanie umowy. Jeżeli postanowisz zakończyć umowę przed terminem, nie ponosisz żadnych kosztów.
 • Bez dodatkowych opłat za wypłaty z bankomatów. Możesz korzystać z bankomatów, aby wypłacić gotówkę, bez obaw o jakiekolwiek dodatkowe opłaty.
 • Zero kosztów za płatności online (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta powiązanego z kartą. Ciesz się płatnościami online bez żadnych dodatkowych kosztów.
 • Płatności zbliżeniowe dostępne bez opłat. Wirtualna karta kredytowa umożliwia Ci korzystanie z płatności zbliżeniowych bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

FAQ – często zadawane pytania

Czy każdy może dostać czarną kartę kredytową?

Nie, czarna karta kredytowa jest zarezerwowana dla osób o bardzo wysokich dochodach i doskonałej historii kredytowej w banku.

Czy czarna karta kredytowa jest darmowa?

Nie, utrzymanie czarnej karty kredytowej zwykle wiąże się z wysokimi opłatami. W zamian jednak klienci otrzymują wiele atrakcyjnych korzyści.

Czy warto mieć czarną kartę kredytową?

To zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych każdego klienta. Czarna karta kredytowa oferuje wiele przywilejów, ale wymaga również znacznych środków finansowych na jej utrzymanie.

Czy karty pozabankowe mogą zastąpić czarną kartę kredytową?

Karty pozabankowe mogą być dobrą alternatywą dla osób, które nie spełniają wymagań do otrzymania czarnej karty kredytowej. Choć nie oferują one tak wielu przywilejów, mogą charakteryzować się niższymi opłatami i prostszym procesem ubiegania się o kartę.

Przeczytaj również inne nasze artykuły, które przygotowaliśmy w tej tematyce:

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon