Karta kredytowa od ręki

Karta kredytowa to popularny i bardzo wygodny sposób na pożyczkę online. Jest usługą sprzedawaną zarówno przez banki, jak i coraz częściej przez firmy pozabankowe. Jak otrzymać pozabankową kartę kredytową? Sprawdź to!

Karta kredytowa to obok karty debetowej najpowszechniej wykorzystywany typ karty płatniczej. Można bardzo wygodnie korzystać z niej w momencie, kiedy na naszym koncie brakuje gotówki. Świetnie sprawdza się również w sytuacji nieprzewidzianych wydatków. Wiele osób zastanawia się, czy karta kredytowa online, od ręki jest możliwa do otrzymania. W dalszej części artykułu odpowiemy na to i wiele innych pytań. 

Karta kredytowa od ręki w banku

Chcąc otrzymać kartę kredytową, zazwyczaj odruchowo wybieramy się do placówki bankowej. Tego typu produkt finansowy jeszcze do niedawna był dosyć chętnie wydawany klientom. Obecna sytuacja gospodarcza sprawia jednak, że zdolność kredytowa jest oceniana nieco surowiej. Właśnie dlatego otrzymanie karty kredytowej od ręki w banku może być dosyć trudnym zadaniem. 

Konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku w jednej z placówek banku lub za pośrednictwem strony internetowej. Konieczne jest jednak oczekiwanie na dokładną weryfikację zdolności kredytowej. Banki często wymagają również potwierdzenia wysokości dochodów klienta, na przykład w postaci zaświadczenia od pracodawcy. 

Karta kredytowa od ręki w firmie pożyczkowej

Karty kredytowe stały się w ostatnich latach produktem chętnie sprzedawanym przez firmy pozabankowe. Bardzo dużą zaletą takiego rozwiązania jest maksymalnie uproszczony proces ubiegania się o kartę oraz stosunkowo szybka weryfikacja złożonego wniosku.

Aby móc otrzymać wirtualną kartę kredytową od ręki należy zarejestrować się na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej, a następnie wypełnić odpowiedni formularz. Wniosek jest podobny do tego wymaganego przez banki, jednak zazwyczaj zdecydowanie prostszy i bardziej intuicyjny.

Warto jednak pamiętać, że pomimo uproszczonych procedur karta kredytowa od ręki w firmie pożyczkowej wydawana jest dopiero po pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Proces zazwyczaj odbywa się automatycznie i decyzja zapada najwyżej po kilku godzinach. 

Sprawdź również: Spłaty karty kredytowej – jak wygląda?

Karta kredytowa od ręki online

Co istotne, większość firm pożyczkowych oferuje kartę kredytową online, z której można zacząć korzystać jeszcze zanim otrzymamy pocztą fizyczną kartę płatniczą. W niektórych przypadkach taka karta może zostać podpięta pod portfel Google Pay lub Apple Pay. Dzięki temu wygodnie  płacimy nią nie tylko w internecie, ale także w sklepach stacjonarnych. 

Jak długo wyrabia się kartę kredytową? Nie każdy klient decyduje się na posiadanie fizycznej karty. Jeżeli jednak ma taką potrzebę, już po kilku dniach otrzymuje ją pocztą na podany we wniosku adres. Do tego czasu może korzystać z karty mobilnej. 

Przeczytaj również: Karta kredytowa czy debet?

Czy można mieć kartę kredytową bez konta?

Wiele osób zastanawia się, czy może otrzymać kartę kredytową bez posiadania konta w danym banku. Jak najbardziej istnieje taka możliwość. Zdecydowana większość banków oferuje tego typu usługi także osobom, które na co dzień nie są ich klientami. Trzeba jednak zaznaczyć, że proces spłacania debetu na karcie kredytowej jest zdecydowanie łatwiejszy w sytuacji, kiedy posiadamy konto w bankowości internetowej tego samego banku. 

Karta kredytowa od ręki w firmie pożyczkowej może być uzyskana całkowicie niezależnie od posiadanego konta w banku. Klient musi stworzyć swój profil na stronie wybranej przez siebie firmy. Debet można spłacać na rozmaite sposoby, również z pomocą tak zwanych przelewów błyskawicznych. To niezwykle wygodne i korzystne rozwiązanie. 

Zobacz także: Karta kredytowa czy kredyt?

Gdzie dostanę kartę kredytową ze złym bikiem?

Trudna sytuacja gospodarcza sprawia, że coraz więcej osób obawia się o stan swojej historii kredytowej. Zła historia w BIK zamyka drogę do otrzymania kredytu (w tym także debetu na karcie kredytowej) w bankach. W takiej sytuacji nierzadko klienci kierują się do firm pozabankowych, licząc, że w tam na zły BIK patrzy się nieco łagodniejszym okiem i istnieje szansa na pożyczkę bez BIK.

Niestety, w praktyce takie nadzieje często okazują się płonne. Renomowane firmy pożyczkowe, które od lat działają na rynku i cieszą się zaufaniem swoich klientów, również weryfikują wnioski w biurach informacji gospodarczej. Proces tej weryfikacji jest maksymalnie uproszczony, jednak nie oznacza to, że nie istnieje. 

W trudnej sytuacji warto skonsultować się telefonicznie z doradcą pożyczkowym pracującym w danej firmie. W ten sposób wybierzemy optymalne dla siebie rozwiązanie. Doradca odpowie na wszelkie pytania, również te, które dotyczą np. pożyczki online bez weryfikacji.

Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px