Pozabankowa karta kredytowa - czym jest, na czym polega?

26.09.2022
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Karta kredytowa pozabankowa to nowość na rynku finansowym, z której bardzo chętnie korzystają klienci firm pożyczkowych. Umożliwia ona dokonywanie płatności za towary lub usługi, tak samo jak bankowa karta kredytowa bądź karta debetowa, która wydawana jest do konta osobistego. Na czym dokładnie polega mechanizm działania pozabankowej karty kredytowej i kiedy warto po nią sięgnąć?

Czym jest pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankowe karty kredytowe to produkty, które cieszą się coraz większym uznaniem wśród klientów. Wszystko dlatego, że umożliwiają one dokonywanie płatności w punktach, które posiadają terminale płatnicze. Kartą kredytową możemy także płacić przez internet, robiąc zakupy online. Na czym dokładnie polega mechanizm jej działania? Otóż idea karty kredytowej zakłada przyznanie jej posiadaczowi pewnego limitu pieniędzy, który zostaje zakodowany na karcie. W jego ramach klient może płacić za towary czy usługi, aż do końca okresu rozliczeniowego bądź do momentu, gdy środki ulegną wyczerpaniu. Następnie należy spłacić powstały na karcie dług – składa się na niego wykorzystana kwota pieniędzy oraz odsetki, ewentualnie także dodatkowe opłaty, które mogą zostać nałożone w ramach obowiązującej strony umowy. Co istotne, w przypadku niewykorzystania w trakcie trwania okresu rozliczeniowego całości przyznanego limitu, klient spłaca jedynie taką część, którą faktycznie wydatkował w danym czasie

Kto może otrzymać pozabankową kartę kredytową?

O kartę kredytową, wydawaną przez instytucje pozabankowe, mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, które posiadają polskie obywatelstwo. Karta wydawana jest tym, którzy posiadają konto bankowe w polskim banku oraz legitymują się ważnym dowodem osobistym. Co istotne, wiele firm pożyczkowych nie ocenia zdolności kredytowej klientów, zatem nie oceniają wysokości jego przychodów czy źródeł, z jakich są uzyskiwane. Klient we własnym zakresie podejmuje decyzję, czy będzie w stanie terminowo spłacać powstałe zadłużenie. Firmy pożyczkowe sprawdzają natomiast historię kredytową swoich potencjalnych klientów. W praktyce oznacza to, że jeśli ich nazwisko figuruje w bazach dłużników (na przykład w BIK), karta kredytowa nie zostanie przyznana

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak wnioskować o kartę kredytową?

Karta kredytowa pozabankowa online może zostać wydana nawet w kilkanaście minut, wystarczy tylko wypełnić wniosek, który znajduje się na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej. Wcześniej dobrze jest przygotować sobie dowód osobisty, bowiem dane z dokumentu będą potrzebne do uzupełnienia pól we wniosku. Następnie klient przechodzi weryfikację, która potwierdzi jego tożsamość – jest to standardowa procedura, którą praktykuje się w przypadku udzielania finansowania online. Polega ona na zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej i wykonaniu przelewu na symboliczną kwotę 1 zł na rachunek firmy pożyczkowej. Po pozytywnym przejściu weryfikacji, firma podejmuje decyzję o przyznaniu karty kredytowej. 

Karta kredytowa czy gotówka?

Karta kredytowa pozabankowa przez internet dedykowana jest osobom, które chciałyby uzyskać stały dostęp do dodatkowych środków pieniężnych. Co jednak w sytuacji, gdy pierwszego zastrzyku gotówki potrzebujemy niemalże na już? Karta kredytowa zostanie do nas dostarczona pocztą, zatem na jej odbiór będzie trzeba poczekać kilka dni. Niemniej jednak firmy pożyczkowe znalazły rozwiązanie i proponują swoim klientom przekazanie części kwoty limitu na konto bankowe. Jest to możliwe podczas pierwszego otwarcia linii kredytowej, jeszcze przed dostarczeniem karty do klienta. Dzięki temu część pieniędzy pozostanie od razu do jego dyspozycji, natomiast z pozostałych środków będzie on mógł korzystać od razu po otrzymaniu karty, płacąc za towary bądź usługi. 

Dlaczego warto zdecydować się na kartę kredytową pozabankową?

Wolnych środków pieniężnych może zabraknąć nam w niemal każdym momencie. Ratunkiem są pożyczki pozabankowe, jednak mają one charakter jednorazowy, jeśli więc ponownie chcemy pożyczyć środki pieniężne, musimy złożyć kolejny wniosek. Tymczasem z karty kredytowej możemy korzystać wielokrotnie, dlatego jest to niezwykle korzystne rozwiązanie dla osób, które co jakiś czas potrzebują dopływu dodatkowej gotówki. Kartą możemy płacić w ramach przyznanego limitu, co jest niezwykle wygodne, zwłaszcza że często trudno nam przewidzieć, ile pieniędzy rzeczywiście będzie nam potrzebne. Warto mieć na uwadze, że procedura uzyskania pozabankowej karty kredytowej jest o wiele mniej skomplikowana, niż w przypadku wnioskowania o wydanie takiej karty w banku. 

Tam bowiem będziemy musieli potwierdzić swoją zdolność kredytową, a co więcej, często warunkiem przyznania linii kredytowej jest skorzystanie z innych produktów bankowych, na przykład z konta osobistego. Tymczasem w przypadku kart pozabankowych nie musimy spełniać żadnych dodatkowych wymagań czy dopełniać kolejnych formalności. Zasady kredytowania są proste i klarowne, a wysokość opłat zostaje jasno określona w umowie, która zawierana jest pomiędzy firmą pożyczkową a klientem

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon