Czy można przelać pieniądze z karty kredytowej na konto?

28.04.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W dzisiejszych czasach, kiedy finanse są coraz bardziej zglobalizowane, wiele osób zadaje sobie pytanie: “Czy można przelać pieniądze z karty kredytowej na konto?”. W tym artykule postaramy się przybliżyć temat, wyjaśnić jak to zrobić, kiedy warto to zrobić i jakie są możliwe opcje. Warto również wspomnieć o alternatywnych rozwiązaniach, takich jak pozabankowe karty kredytowe, np. oferta NetCredit.

Jak przelać pieniądze z karty kredytowej na konto?

Przelew z karty kredytowej na konto bankowe jest możliwy, jednak zależy od oferty banku lub instytucji finansowej, która obsługuje kartę. Istnieją różne sposoby, aby to zrobić, ale ogólnie proces obejmuje kilka kroków:

Zaloguj się do swojego konta bankowego lub panelu klienta instytucji finansowej.

Wybierz opcję “przelew” lub “przelew z karty kredytowej”. Podaj dane odbiorcy, czyli numer konta, na które chcesz przelać pieniądze. Wprowadź kwotę, jaką chcesz przelać.

Zatwierdź przelew, podając niezbędne dane uwierzytelniające (np. hasło, token, kod SMS). Warto jednak pamiętać, że takie przelewy mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o takim transferze.

Kiedy warto przelać pieniądze z karty kredytowej na konto?

Przelew z karty kredytowej online na konto może być korzystny w sytuacjach, gdy pilnie potrzebujesz dodatkowych środków, ale nie masz innego źródła finansowania. Przykłady takich sytuacji to:

 • Nagłe wydatki, takie jak naprawa samochodu czy opłacenie leczenia.
 • Inwestycje, które wymagają natychmiastowego zaangażowania środków.
 • Spłata długów o wyższym oprocentowaniu niż oprocentowanie karty kredytowej.

Jednak warto pamiętać, że transfer środków z karty kredytowej na konto bankowe może wiązać się z wyższymi opłatami i/lub oprocentowaniem niż korzystanie z karty kredytowej w tradycyjny sposób.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Pozabankowe karty kredytowe, np. oferta NetCredit

Alternatywą dla tradycyjnych kart kredytowych są pozabankowe karty kredytowe, takie jak oferta NetCredit. W NetCredit, z panelu klienta można łatwo przelać pieniądze z limitu kredytowego na swój indywidualny rachunek bankowy. Dodatkowo, masz możliwość częściowej lub całkowitej spłaty zadłużenia, a także dokonywania wpłaty minimalnej kwoty do zapłaty.

Tego rodzaju rozwiązania pozabankowe mogą być atrakcyjne dla osób, które szukają większej elastyczności w zarządzaniu swoimi finansami, chociaż warto również zwrócić uwagę na ewentualne opłaty czy wyższe oprocentowanie.

Przelewanie pieniędzy z karty kredytowej na konto w Net Credit

Jest to jak najbardziej możliwe. Nasza cyfrowa karta kredytowa to oferta, za którą uiszczasz tylko opłatę od wykorzystanej kwoty. Gdy nie używasz limitu, nie ponosisz żadnych kosztów, a wszystkie dodatkowe opłaty, wypłaty z bankomatów i transakcje finansowe są za darmo.

Standardowe opłaty obejmują:

 • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym.
 • Brak opłat za wydanie i obsługę karty.
 • Brak opłat za aktywację i blokadę karty.
 • Brak opłat za przedterminowe zakończenie umowy.
 • Brak opłat za wypłatę środków z bankomatów.
 • Brak opłat za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta karty.
 • Bezpłatne płatności zbliżeniowe.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną, dostępną tutaj.

FAQ: Przelewanie pieniędzy z karty kredytowej na konto 

Poniżej zebraliśmy najważniejsze pytania naszych klientów i przygotowaliśmy odpowiedzi.

Czy mogę przelać pieniądze z karty kredytowej na konto bankowe?

Tak, w większości przypadków jest to możliwe, ale zależy od oferty banku lub instytucji finansowej obsługującej kartę kredytową. Proces może różnić się w zależności od banku, ale ogólnie obejmuje kilka kroków, takich jak zalogowanie się do panelu klienta, wybór opcji przelewu z karty kredytowej, podanie danych odbiorcy i kwoty przelewu, a następnie zatwierdzenie transakcji.

Czy przelew z karty kredytowej na konto wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Tak, przelew z karty kredytowej na konto bankowe może wiązać się z dodatkowymi opłatami, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o takim transferze. Opłaty te mogą być stałe lub procentowe, w zależności od banku lub instytucji finansowej.

Czy warto przelać pieniądze z karty kredytowej na konto bankowe?

Przelew z karty kredytowej na konto bankowe może być korzystny w sytuacjach, gdy pilnie potrzebujesz dodatkowych środków, ale nie masz innego źródła finansowania. Warto jednak rozważyć ewentualne opłaty i wyższe oprocentowanie takiego transferu, aby uniknąć niekorzystnych konsekwencji finansowych.

Czym różnią się pozabankowe karty kredytowe od tradycyjnych?

Pozabankowe karty kredytowe, takie jak oferta NetCredit, zwykle oferują większą elastyczność w zarządzaniu finansami oraz dużo większą dostępność aniżeli tradycyjne karty kredytowe. Karta Kredytowa NetCredit jest dostępna od ręki, jeżeli spełniasz podstawowe wymagania, między innymi

 • Jesteś obywatelem polsku,
 • Masz od 20 do 70 lat,
 • Masz konto w polski banku
 • Masz regularne miesięczne przychody,
 • Posiadasz aktywny adres e-mail,
 • Posiadasz aktywny telefon komórkowy,
 • Masz pozytywną historię kredytową.

W przypadku NetCredit, z panelu klienta można łatwo przelać pieniądze z limitu kredytowego na indywidualny rachunek bankowy, dokonywać spłat czy wpłacać minimalną kwotę do zapłaty.

Warto również pamiętać, że gdy nie używasz limitu, nie ponosisz żadnych kosztów, a wszystkie wypłaty z bankomatów i transakcje finansowe są za darmo.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon