Karta kredytowa bez BIK – czy to możliwe?

28.04.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W świecie finansów, karta kredytowa online jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi płatniczych. Jednak dla wielu osób, dostęp do karty kredytowej może być trudny ze względu na ich historię kredytową. Czy istnieje karta kredytowa bez sprawdzenia BIK? W tym artykule dowiesz się, czy jest to możliwe i jakie są dostępne alternatywy.

BIK – co to jest i dlaczego ma znaczenie?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to instytucja zbierająca informacje na temat historii kredytowej klientów banków oraz innych podmiotów finansowych. BIK pozwala na ocenę wiarygodności kredytowej osoby ubiegającej się o kredyt, pożyczkę pozabankową, kartę kredytową czy pozabankową kartę kredytową. Dlatego też, klient z negatywną historią kredytową oraz wpisami w BIK, może mieć trudności z uzyskaniem karty kredytowej w instytucji bankowej.

Pozabankowe karty kredytowe – alternatywa dla osób z niskim BIK

Jedną z alternatyw dla osób, które mają problem z uzyskaniem karty kredytowej w banku ze względu na niski BIK, są pozabankowe karty kredytowe. Takie karty są oferowane przez firmy z sektora pożyczkowego, takie jak NetCredit. Choć te instytucje również sprawdzają bazy dłużników, takie jak BIK, to jednak proces weryfikacji jest mniej rygorystyczny. W przypadku pozabankowych kart kredytowych, oceniane są deklaratywne dane we wniosku, a dodatkowe dokumenty, takie jak zaświadczenie o zarobkach, nie są wymagane.

Jak wybrać pozabankową kartę kredytową?

Przy wyborze pozabankowej karty kredytowej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, takich jak:

  • Oprocentowanie – sprawdź, jakie są koszty korzystania z karty, takie jak oprocentowanie zadłużenia.
  • Opłaty za korzystanie – niektóre karty mogą mieć comiesięczne opłaty za korzystanie. Upewnij się, czy są one dla Ciebie akceptowalne.
  • Limit kredytowy – sprawdź, jaki jest maksymalny limit kredytowy dostępny na wirtualnej karcie oraz czy można go zwiększyć w razie potrzeby.

W przypadku NetCredit, masz do czynienia z niską prowizją od wykorzystanego limitu oraz brakiem opłat za wydanie i aktywacje karty, przedterminowe zakończenie umowy czy wpłaty środków w bankomacie.

Standardowe opłaty wyglądają w sposób następujący:

  • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym.
  • Brak opłat za wydanie i obsługę karty.
  • Brak opłat za aktywację i blokadę karty.
  • Brak opłat za przedterminowe zakończenie umowy.
  • Brak opłat za wypłatę środków z bankomatów.
  • Brak opłat za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta karty.
  • Bezpłatne płatności zbliżeniowe.
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

FAQ – Karta kredytowa bez BIK

Czy istnieje karta kredytowa bez sprawdzania BIK? 

W praktyce większość instytucji finansowych, zarówno bankowych, jak i pozabankowych, sprawdza bazy dłużników, takie jak BIK. Jednak w przypadku pozabankowych kart kredytowych, proces weryfikacji jest mniej rygorystyczny i oceniane są deklaratywne dane we wniosku. Może to zwiększyć szanse na uzyskanie karty kredytowej dla osób z niskim BIK.

Czy pozabankowe karty kredytowe są bezpieczne? 

Pozabankowe karty kredytowe są bezpieczne, o ile wybierzesz sprawdzoną i wiarygodną firmę. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić opinie innych klientów oraz dokładnie zapoznać się z umową i warunkami oferty. Wybierz sprawdzonego partnera, jakim jest NetCredit, który działa na polskim rynku już od ponad 10 lat i pomogła setkom tysięcy polakom w poprawie kondycji finansowej.

Czy opłaca się korzystać z pozabankowej karty kredytowej? 

To zależy od indywidualnej sytuacji finansowej oraz preferencji klienta. Pozabankowe karty kredytowe są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności z uzyskaniem karty kredytowej w banku lub preferują szybką i prostą drogę do uzyskania karty. Nie wymagamy żadnych dodatkowych dokumentów podczas wnioskowania. Nasi analitycy oceniają tylko i wyłącznie dane deklaratywne we wniosku, który Państwo wypełniają i na podstawie tych danych oceniana jest zdolność kredytowa i możliwość uzyskania karty kredytowej. Należy pamiętać, że dane podane we wniosku muszą być zgodne ze stanem faktycznym i niedozwolone jest wprowadzanie fałszywych danych.

Czy mogę poprawić swoją historię kredytową, korzystając z pozabankowej karty kredytowej?

Tak, regularne i terminowe spłaty zobowiązań związanych z pozabankową kartą kredytową mogą wpłynąć pozytywnie na Twoją historię kredytową. Jednakże, warto pamiętać, że poprawa historii kredytowej to proces długoterminowy i wymaga odpowiedzialnego podejścia do finansów.

Jakie są najpopularniejsze pozabankowe karty kredytowe? 

W Polsce jednym z popularnych oferentów pozabankowych kart kredytowych jest firma NetCredit. Oferujemy elastyczne warunki, pierwszy darmowy miesiąc dla nowych klientów oraz jasne i niskie opłaty za korzystanie z limitu kredytowego. Główną opłatą jest 16% za korzystanie z limitu kredytowego w trakcie okresu rozliczeniowego oraz brak innych opłat za opcje dodatkowe, takie jak przelewy, płatności internetowe, płatności zbliżeniowe, wydanie i aktywację karty.

Karta kredytowa bez BIK – podsumowanie informacji

Karta kredytowa bez BIK może być trudna do uzyskania, ale pozabankowe karty kredytowe stanowią alternatywę dla osób z niskim BIK. Choć weryfikacja BIK-u również ma miejsce w przypadku takich kart, to jednak proces weryfikacji jest mniej rygorystyczny. Pamiętaj, aby dokładnie przeanalizować dostępne oferty i wybrać kartę, która będzie dla Ciebie korzystna i bezpieczna.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon