Czy można wypłacić pieniądze z karty kredytowej w bankomacie?

28.04.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W życiu codziennym korzystanie z karty kredytowej online staje się coraz bardziej powszechne, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, czy można wypłacić gotówkę z karty kredytowej w bankomacie? W tym artykule postaramy się przybliżyć temat, omówić związane z tym opłaty oraz przedstawić alternatywne rozwiązania, takie jak pozabankowa karta kredytowa NetCredit.

Możliwość wypłaty z karty kredytowej w bankomacie

Korzystanie z bankomatów i wypłacanie gotówki za pomocą karty kredytowej jest jak najbardziej możliwe. W większości przypadków wystarczy posłużyć się standardowym bankomatem, a proces wypłaty będzie zbliżony do tego, który znamy z kart debetowych. 

Sprawdź: Karta debetowa a karta kredytowa

Opłaty związane z wypłatami z karty kredytowej

Jednak warto wiedzieć, że wypłata gotówki z karty kredytowej w bankomacie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Są one zazwyczaj wyższe niż przy transakcjach bezgotówkowych. Opłaty te mogą obejmować:

 • Prowizję od wypłaty – często wynosi kilka procent wartości wypłacanej kwoty.
 • Opłatę za przekroczenie limitu – doliczaną, jeśli saldo karty kredytowej przekracza ustalony limit.
 • Oprocentowanie za wypłatę gotówki – banki często naliczają wyższe oprocentowanie na wypłaty gotówki niż na transakcje bezgotówkowe.

Jedną z alternatyw dla tradycyjnych kart kredytowych jest pozabankowa karta kredytowa NetCredit. Ten produkt finansowy oferuje wiele korzyści, takich jak:

 • Darmowe wypłaty w bankomacie – brak opłat za korzystanie z bankomatów.
 • Brak opłat za wydanie i prowadzenie karty – użytkownik nie ponosi kosztów związanych z kartą.
 • Darmowe płatności internetowe – możliwość płacenia za zakupy online bez dodatkowych opłat.
 • Płatności zbliżeniowe w sklepach – bezpłatne płatności w punktach handlowych.

Opłaty za wirtualną kartę kredytową NetCredit

W przypadku wirtualnej karty kredytowej NetCredit, opłaty są minimalne. Wynoszą one zaledwie 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym. To atrakcyjna oferta dla osób szukających elastyczności finansowej bez niekorzystnych opłat.

Standardowe opłaty obejmują:

 • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym.
 • Brak opłat za wydanie i obsługę karty.
 • Brak opłat za aktywację i blokadę karty.
 • Brak opłat za przedterminowe zakończenie umowy.
 • Brak opłat za wypłatę środków z bankomatów.
 • Brak opłat za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta karty.
 • Bezpłatne płatności zbliżeniowe.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną, dostępną tutaj.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Wypłaty w bankomacie z karty kredytowej – podsumowanie

Wypłacanie gotówki z karty kredytowej w bankomacie jest możliwe, ale zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi opłatami. Dlatego warto zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami, takimi jak wirtualna karta kredytowa od NetCredit, która oferuje m.in. darmowe wypłaty w bankomacie, brak opłat za wydanie i prowadzenie karty oraz darmowe płatności internetowe i zbliżeniowe w sklepach.

Decydując się na korzystanie z karty kredytowej od ręki, warto zwrócić uwagę na wszelkie opłaty i prowizje, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek finansowych. Wybierając odpowiednią kartę, można cieszyć się wygodą korzystania z kredytu, jednocześnie minimalizując koszty związane z jego obsługą.

Jeśli interesują Cię dalsze informacje na temat kart kredytowych, ich funkcjonowania oraz porównania ofert, zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych artykułów, w których staramy się przedstawić aktualne i rzetelne informacje na temat produktów finansowych dostępnych na rynku finansowym.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon