Jak zapłacić kartą kredytową przez internet?

28.04.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W dobie cyfryzacji i coraz większej liczby usług dostępnych online, płatności kartą kredytową w internecie stają się coraz bardziej popularne. W niniejszym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak dokonać płatności kartą kredytową w sieci, jednocześnie dbając o swoje bezpieczeństwo i prywatność.

Płatność kartą kredytową online – jak to zrobić krok po kroku?

Płatności kartą kredytową przez internet to wygodne, szybkie i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na natychmiastowy dostęp do zakupionych produktów czy usług. Aby jednak w pełni korzystać z zalet płatności online, warto poznać podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z tego rodzaju transakcji.

Wybór strony internetowej

Pierwszym krokiem jest wybór strony internetowej, na której chcemy dokonać płatności kartą kredytową. Upewnij się, że jest to renomowany i zaufany sklep internetowy lub usługodawca. Sprawdź opinie innych użytkowników oraz czy strona posiada certyfikat SSL (adres zaczyna się od “https://”).

Sprawdzenie danych na karcie kredytowej

Przed dokonaniem płatności sprawdź dane swojej karty kredytowej – numer karty, datę ważności oraz kod CVV/CVC (trzy ostatnie cyfry na odwrocie karty). Te informacje będziesz musiał podać podczas realizacji płatności.

Wprowadzenie danych do płatności

Podczas finalizacji zamówienia, w momencie wyboru metody płatności, wybierz opcję “Płatność kartą kredytową” lub “Płatność kartą”. Następnie wprowadź dane karty, takie jak numer karty, datę ważności oraz kod CVV/CVC. Pamiętaj, aby nie udostępniać tych informacji osobom trzecim ani wprowadzać ich na podejrzanych stronach.

Weryfikacja płatności

W celu potwierdzenia płatności, często wymagana jest dodatkowa weryfikacja. Może to być autoryzacja poprzez kod SMS, który otrzymasz na swój telefon komórkowy, lub potwierdzenie w aplikacji bankowej. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie Twojego urządzenia mobilnego.

Potwierdzenie transakcji

Po pomyślnej weryfikacji płatności, na ekranie powinien pojawić się komunikat o zakończeniu transakcji. Dodatkowo, otrzymasz potwierdzenie na podany wcześniej adres e-mail. Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą oraz folder spam.

Monitorowanie rachunku

Po zakończeniu transakcji warto regularnie monitorować swoje rachunki bankowe, aby sprawdzić, czy dana płatność została prawidłowo zaksięgowana. W przypadku jakichkolwiek nieścisłości, skontaktuj się z bankiem lub dostawcą usług.

Ochrona prywatności i bezpieczeństwo

Dbając o swoje bezpieczeństwo podczas płatności kartą kredytową przez internet, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:

Nie udostępniaj danych swojej karty osobom trzecim ani nie wprowadzaj ich na nieznanych stronach. Korzystaj z silnych, unikalnych haseł do kont internetowych oraz zmieniaj je regularnie. Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe na swoim urządzeniu i dbaj o jego aktualizację. Unikaj korzystania z publicznych sieci Wi-Fi podczas dokonywania płatności online.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak płacić kartą kredytową online? Podsumowanie

Dokonywanie płatności kartą kredytową przez internet to szybkie, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które umożliwia realizację zakupów czy usług z dowolnego miejsca na świecie. Pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dbając o ochronę swoich danych, można korzystać z tego rodzaju transakcji bez obaw. Warto również regularnie monitorować swoje rachunki bankowe oraz korzystać z zaufanych i renomowanych stron internetowych, aby uniknąć potencjalnych problemów związanych z płatnościami online.

 

Przygotowaliśmy również inne artykuły dotyczące kart kredytowych. Sprawdź nasza serię artykułów poświęconych tej tematyce:

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon