Karta kredytowa ze złą historią - czy jest możliwa?

09.12.2021

Karta kredytowa to bardzo popularny sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Bardzo często klienci objawiają się jednak, że zła historia kredytowa może zniweczyć ich starania się o nią. Czy karta kredytowa ze złą historią jest możliwa?

Karta kredytowa dla osób ze złą historią

Posiadanie karty kredytowej umożliwia wykorzystywanie dodatkowych środków finansowych w każdej sytuacji, kiedy jest nam to potrzebne. Jej działanie jest praktycznie takie samo jak działanie tradycyjnej karty bankomatowej. Jedyna różnica jest taka, że tutaj zamiast środków, które mamy na koncie, wykorzystujemy dostępny limit kredytowy.

Niestety, przeszkodą w uzyskaniu karty może być zły scoring i problemy ze spłacaniem swoich poprzednich zobowiązań. Karta kredytowa ze złą historią w BIK może być trudna do uzyskania. Wszystkie banki dokładnie sprawdzają swoich klientów przed udzieleniem im jakiegokolwiek zobowiązania – także karty kredytowej.

Niektóre firmy pozabankowe oferują ekwiwalenty bankowych kart kredytowych. Tutaj jednak także weryfikowana jest nasza zdolność kredytowa.

Czy dostanę kartę kredytową ze złą historią?

Wszystko zależy od tego jak bardzo zła jest nasza historia kredytowa. Banki podchodzą do tych kwestii bardzo restrykcyjnie, dlatego negatywne wpisy w BIK bardzo często uniemożliwiają nam uzyskanie nawet niskich limitów na karcie.

Niektóre firmy pozabankowe oferują karty kredytowe, jednocześnie nie prowadząc współpracy z BIK. Wszystko również zależy od tego, w jaki sposób wcześniejsze zobowiązania zostały spłacane. Jeżeli historycznie mieliśmy problem ze spłatą zobowiązań, lecz obecnie posiadamy stałe zatrudnienie oraz miesięczny dochód, z powodzeniem możemy wnioskować o pozabankową kartę kredytową.

Niski scoring a karta kredytowa

Niski scoring może znacznie utrudnić uzyskanie karty kredytowej, nawet takiej z dosyć małym limitem. Banki drobiazgowo podchodzą do weryfikowania swoich klientów we wszystkich bazach dłużników. Punty w BIK również mają bardzo duży wpływ na wszelkie decyzje kredytowe – w tym także na otrzymanie karty.

Jeżeli bardzo zależy nam na uzyskaniu właśnie takiego zobowiązania finansowego, najlepszym rozwiązaniem jest poprawa swojej historii kredytowej. Na szczęście istnieje kilka sposobów na jej poprawienie.

Jak poprawić swoją historię kredytową?

Specjaliści finansowi są zgodni, że nawet zła historia kredytowa jest lepsza niż żadna. Brak jakichkolwiek informacji o przeszłości finansowej klienta jest bowiem równoznaczny z niemożliwością zweryfikowania jego wiarygodności.

Zła historia kredytowa jest związana przede wszystkim z problemami ze spłacaniem swoich poprzednich zobowiązań. Najlepszym co możemy zrobić, jest więc regularne dokonywanie spłat wszystkich swoich rat i zobowiązań. Nawet jeżeli w przeszłości mieliśmy z tym problemy, nie warto się załamywać.

Historia kredytowa tworzona jest na bieżąco, a informacje o tym jak bardzo jesteśmy terminowi, szybko trafiają do BIK. Wiele osób utożsamia tę instytucję przede wszystkim z negatywnymi wpisami. Tymczasem do BIK trafiają także wieści o tym, że spłacamy raty na bieżąco i w terminie.

Wbrew temu, co nam się wydaje, nie warto więc unikać kredytów i drobnych pożyczek gotówkowych. Nawet niewielkie raty spłacane na bieżąco budują naszą historię kredytową i wpływają na to jak będziemy postrzegani przez instytucje finansowe w przeszłości.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Karta kredytowa ze złą historią — podsumowanie

Karta kredytowa ze złą historią i negatywnym scoringiem może być trudna do uzyskania, szczególnie w banku. Trzeba więc działać tak, aby jak najszybciej poprawić swoją zdolność kredytową.

Warto pamiętać, że nawet kiepska historia kredytowa jest lepsza niż żadna, dlatego, zamiast całkowicie unikać pożyczek gotówkowych, warto zaciągać zobowiązania finansowe rozsądnie i spłacać je terminie.

Nawet jeżeli wprzeszłości mieliśmy z tym problem, to przede wszystkim aktualne działania mają wpływ na ogół naszej historii kredytowej. Jeżeli postępujemy w ten sposób, może się okazać, że już po krótkim czasie karta kredytowa stanie się dostępna już na wyciągnięcie ręki.

Pozabankowe karty kredytowe są zdecydowanie prostsze w uzyskaniu od ich odpowiedników bankowych. Przede wszystkim podczas wnioskowania, nie jest od nas wymagany szereg formalności. NetCredit jest pionierem zmian na rynku pozabankowym w Polsce i uruchomił specjalną ofertę pożyczki na karcie kredytowej. To wygodne i proste rozwiązania, dzięki któremu pieniądze będziesz miał zawsze przy sobie i na czas. Wypróbuj naszą pozabankową kartę kredytową online.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon