Kiedy warto skorzystać z pożyczki gotówkowej online?

18.01.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W obecnych czasach, gdy życie toczy się w szybkim tempie, a nieprzewidziane wydatki mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, pożyczki gotówkowe online stają się coraz bardziej popularne. Są one szybkim i wygodnym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków finansowych, często bez konieczności wychodzenia z domu. W tym artykule omówimy, kiedy warto skorzystać z takiej formy pożyczki, jakie są jej główne zalety, kto może o nią wnioskować oraz jakie są warunki jej uzyskania.

Kiedy warto skorzystać z pożyczki online?

Decyzja o skorzystaniu z pożyczki online powinna być dobrze przemyślana. Oto kilka sytuacji, kiedy może się to okazać korzystnym rozwiązaniem:

 • Nagłe wydatki: gdy pojawiają się nieprzewidziane wydatki, takie jak awaria samochodu czy pilne naprawy w domu.
 • Brak wystarczających oszczędności: jeśli nagła potrzeba finansowa przewyższa dostępne oszczędności.
 • Krótkoterminowe potrzeby finansowe: gdy potrzebujesz szybkiego dostępu do gotówki na krótki okres czasu, możesz zdecydować się na pożyczkę krótkoterminową.
 • Konsolidacja zadłużenia: Aby połączyć kilka drobniejszych długów w jeden, łatwiejszy do zarządzania.

Jakie są zalety szybkich pożyczek online?

Chwilówki online zyskały na popularności dzięki swojej wygodzie i dostępności, oferując szybkie rozwiązanie finansowe dla osób potrzebujących natychmiastowego dostępu do dodatkowych środków. Są one szczególnie atrakcyjne z powodu swojej elastyczności i minimalnych wymagań formalnych, co sprawia, że są dostępne dla szerokiego grona odbiorców. 

Poniżej przedstawiono szczegółowe zalety pożczek przez internet na konto bankowe, które podkreślają, dlaczego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem.

 

Zalety Opis
Szybkość Decyzja kredytowa i dostęp do środków często następuje w ciągu kilku godzin.
Wygodna aplikacja Wnioskowanie online bez konieczności wizyty w oddziale banku.
Minimum formalności Prostsze procedury i mniej dokumentacji niż w tradycyjnych bankach.
Dostępność Możliwość zaciągnięcia pożyczki przez osoby z różnymi profilami kredytowymi. Czasami są także dostępne pożyczki bez bik.
Elastyczność Możliwość dopasowania kwoty i okresu spłaty do indywidualnych potrzeb. Możliwość zaciągnięcia pożyczki długoterminowej i pożyczki na raty.

Kto może wnioskować o uzyskanie pożyczki przez internet?

O pożyczkę online mogą wnioskować różne grupy osób, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów:

 • Osoby pełnoletnie: Wnioskujący musi być osobą pełnoletnią z dowodem osobistym. Niektóre z firm pożyczkowych podwyższają minimalną granicę wieku ustalająć ją na 19 lub 21 lat.
 • Osoby z dochodem: Potencjalni pożyczkobiorcy powinni mieć stałe źródło dochodu. Nie ma więc mowy o pożyczce bez dochodu.
 • Osoby z dobrym stanem kredytowym: Preferowane są osoby bez negatywnej historii kredytowej.
 • Osoby posiadające konto bankowe: Wymagane jest posiadanie aktywnego konta bankowego dla transferu środków.
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jakie są warunki uzyskania pożyczki online?

Warunki uzyskania pożyczki online mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, ale istnieje kilka ogólnych zasad. Pożyczkobiorca zwykle musi być pełnoletni i posiadać ważny dowód osobisty. Ważnym elementem jest posiadanie stałego źródła dochodu, które jest potwierdzeniem zdolności kredytowej i umożliwia terminową spłatę pożyczki. 

Pożyczkodawcy często wymagają również posiadania aktywnego konta bankowego oraz adresu e-mail i numeru telefonu dla celów komunikacji. W niektórych przypadkach pożyczkodawcy mogą także sprawdzać historię kredytową, aby ocenić ryzyko niespłacenia długu. Warunki te mają na celu zapewnienie, że pożyczka zostanie udzielona osobom, które będą w stanie ją spłacić, minimalizując ryzyko zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy. Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem nie są więc dostępne w szanujących się instytucjach pozabankowych.

Jakie są alternatywy dla pożyczki gotówkowej online?

W świecie finansów istnieje wiele alternatyw dla pożyczek online, które mogą być rozważone w zależności od indywidualnych potrzeb i sytuacji finansowej. Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki online, warto rozważyć inne dostępne opcje, które mogą być bardziej odpowiednie lub oferować lepsze warunki. Oto kilka alternatyw, które warto wziąć pod uwagę:

 • Pożyczki od rodziny lub przyjaciół: często niskooprocentowane lub nawet bezoprocentowe, bez formalności.
 • Kredyt bankowy: może oferować niższe oprocentowanie i dłuższy okres spłaty, ale wymaga dokładniejszej weryfikacji.
 • Karta kredytowa: Dobra opcja dla krótkoterminowych potrzeb finansowych, z możliwością spłaty w ratach.
 • Linia kredytowa: elastyczne źródło finansowania, umożliwiające wielokrotne korzystanie z ustalonego limitu.
 • Pożyczki społecznościowe: Pożyczki udzielane przez indywidualne osoby przez platformy online, często z bardziej elastycznymi warunkami.

Poznaj pozabankową kartę kredytową od NetCredit

Pozabankowa karta kredytowa od NetCredit to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnych pożyczek online. Jest to wirtualna karta kredytowa, która oferuje szereg korzyści:

 • Niskie koszty: płacisz jedynie 11% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym.
 • Brak dodatkowych opłat: nie ma żadnych dodatkowych opłat, jeżeli nie korzystasz z limitu.
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów: możliwość bezpłatnych wypłat środków z bankomatów.
 • Brak opłat za wydanie i obsługę karty: nie ponosisz kosztów za wydanie, aktywację ani zastrzeżenie karty.
 • Elastyczność w korzystaniu: możliwość dokonywania płatności internetowych, w tym Google Pay i Apple Pay, bez dodatkowych kosztów.
 • Darmowe płatności zbliżeniowe: umożliwia wygodne i szybkie płatności zbliżeniowe.

Taka karta kredytowa może być doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących elastycznego i kosztowo efektywnego sposobu na dostęp do dodatkowych środków finansowych.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon