Pożyczki długoterminowe

Pożyczka długoterminowa to coraz popularniejsza forma zaciągania zobowiązań finansowych w firmach pozabankowych. Nie da się ukryć, że możliwość spłacania pożyczonej kwoty w ratach jest bardzo wygodna i stanowi mniejsze obciążenie dla domowego budżetu. Dowiedz się wszystkiego o pożyczkach długoterminowych. 

Pożyczka długoterminowa online — co to jest?

Pożyczka długoterminowa to nic innego, jak tylko zobowiązanie finansowe udzielane kilka miesięcy lub kilka lat. Jego spłata odbywa się w ratach, których wysokość i ilość można dostosować do swoich możliwości. 

Pożyczki długoterminowe nie są kredytami z punktu widzenia prawa bankowego, dlatego nie zaciągamy ich w bankach, tylko w firmach pozabankowych, które dysponują wyłącznie prywatnym kapitałem. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że wszystkie formalności można bardzo prosta załatwić przez internet

Pożyczka długoterminowa przez internet — dla kogo?

Pożyczka długoterminowa jest skierowana do osób, które otrzymują regularne dochody i posiadają relatywnie dobrą zdolność kredytową. Aby móc ubiegać się o pożyczkę długoterminową trzeba jednak spełnić kilka bardzo istotnych kryteriów, które są konieczne do złożenia wniosku. O jakich warunkach mowa? Osoba ubiegająca się o pożyczkę długoterminową musi:

 • posiadać polskie obywatelstwo
 • być osobą pełnoletnią 
 • mieć nieograniczoną zdolność do czynności prawnych
 • posiadać własny (polski) numer telefonu komórkowego oraz własne konto internetowe

Pożyczka długoterminowa — jakie są warunki wzięcia?

Najważniejszym warunkiem wzięcia pożyczki długoterminowej jest posiadanie stałego dochodu. Stałość jest nawet ważniejsza od jego wysokości, ponieważ pożyczkodawca chce mieć pewność, że klient będzie miał z czego zapłacić ratę. Co istotne, dochody nie muszą koniecznie pochodzić z tytułu wynagrodzenia za pracę. Coraz więcej firm decyduje się na udzielanie pożyczek także na podstawie rent i emerytur, a niekiedy nawet świadczeń socjalnych, takich jak na przykład 500+. 

Dosyć istotnym kryterium jest także wiek potencjalnego pożyczkobiorcy. Trzeba zaznaczyć, że pożyczka długoterminowa może być udzielona wyłącznie osobie pełnoletniej. Nie oznacza to jednak, że każdy osiemnastolatek, nawet pracujący, może o nią wnioskować. Górna i dolna granica wiekowa zależy wyłącznie od polityki wewnętrznej każdej firmy, dlatego zawsze trzeba sprawdzać, jaka obowiązuje w tej, z której usług chcemy skorzystać. W niektórych parabankach wymagane jest ukończenie dwudziestego pierwszego, a nawet dwudziestego piątego roku życia, podczas gdy górna granica zazwyczaj oscyluje w granicach siedemdziesiątego roku życia. 

Pożyczka długoterminowa — na jaką kwotę?

Pożyczka długoterminowa zazwyczaj dostępna jest na kwoty o wiele wyższe niż w przypadku chwilówek. Czasami możemy liczyć na pożyczkę nawet w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko jednak zależy ostatecznie od tego, jakie kwoty oferowane są przez pożyczkodawcę. 

Oczywiście trzeba także pamiętać, że możliwy okres kredytowania dostosowany jest do wysokości pożyczki. Najwyższe kwoty można zaciągnąć nawet na 48 – 60 rat. W przypadku niższych kwot możemy liczyć na raty w ilości około 12. 

Plan ratalny zawsze można dobrać dokładnie do swoich potrzeb i możliwości. Wystarczy zazwyczaj wybrać kwotę pożyczki na specjalnym pasku oraz dostosować do tego deklarowaną przez nas liczbę rat, które wystarczą do spłaty całości. 

Pożyczka długoterminowa — czy jest bezpieczna?

Dla wielu osób w kwestii pożyczania pieniędzy najważniejsze jest bezpieczeństwo. Obecnie Polacy coraz chętniej sięgają po zobowiązania pozabankowe. Wynika to z faktu, że proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową jest pozbawiony formalności i dużo szybszy niż w przypadku kredytów bankowych. Dodatkową zaletą pożyczek pozabankowych jest brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Ponadto, firmy pozabankowe cieszą się obecnie zaufaniem osób korzystających z tego rodzaju pomocy finansowej. Zasady udzielania pożyczek są jasne, a warunki mocno konkurencyjne w różnych instytucjach.

To właśnie wybór odpowiedniej instytucji jest gwarancją naszego bezpieczeństwa. Decydujmy się wyłącznie na korzystanie z usług firm, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku i są obdarzonej zaufaniem klientów. W ten sposób możemy mieć pewność, że nasze pieniądze i dane są całkowicie bezpieczne. NetCredit działa na rynku finansowym od ponad 10 lat i cieszy się zaufaniem kilkuset tysięcy klientów.

Potwierdzenie naszych danych uzyskuje się za pomocą przelewu uwierzytelniającego, który wykonujemy z własnego konta z bankowości internetowej. Kwota przelewu jest bardzo symboliczna i zazwyczaj wynosi jeden grosz, który jest nam zwracany już po kilku chwilach. W ten sposób pożyczkodawca otrzymuje potwierdzenie, że o pożyczkę długoterminową staramy się my, a nie ktoś, kto używa – na przykład – naszego skradzionego dowodu. 

Wszystkie dane, które wpisujemy we wniosku, są bezpieczne, a połączenia z serwerem szyfrowane. Można więc śmiało założyć, że pożyczki udzielane przez wiarygodne firmy, takie jak NetCredit, są całkowicie bezpieczne. 

Pożyczka długoterminowa na raty online

Pożyczka długoterminowa na raty to zobowiązanie finansowe, które udzielane jest w całości przez internet. Cały proces jest zautomatyzowany, dlatego nie ma obaw – nie będziemy musieli w ogóle opuszczać własnego salonu, aby otrzymać pieniądze na konto a plan ratalny na adres e-mail. 

Aby rozpocząć proces ubiegania się o pożyczkę, trzeba założyć konto na stronie internetowej firmy, z którą chcemy współpracować. Następnym krokiem będzie wybór kwoty, która nas interesuje, oraz wypełnienie prostego wniosku o pożyczkę. We wniosku trzeba koniecznie zamieścić takie informacje jak:

 • nasze dane osobowe
 • adres zamieszkania i do korespondencji
 • numer telefonu i adres e-mail
 • numer konta
 • wysokość otrzymywanych dochodów
 • dane pracodawcy 
 • rodzaj umowy o pracę

Oczywiście wszystkie informacje muszą być zgodne ze stanem faktycznym. Po złożeniu wniosku czekamy na decyzję pożyczkową, która zazwyczaj podejmowana jest w kilka minut. Kiedy już pożyczka zostanie nam przyznana, trzeba jedynie zaczekać na przelew, który w wielu przypadkach możne znaleźć się na naszym koncie już w kilkanaście minut. 

Bardzo rzadko, zazwyczaj w sytuacji, kiedy nasza historia kredytowa nie jest jasna, może zajść potrzeba doprecyzowania pewnych kwestii. Wówczas konieczna jest krótka rozmowa telefoniczna z konsultantem. 

Pożyczka długoterminowa bez zaświadczeń

Zanim zaciągniemy kredyt w banku, musimy zazwyczaj zaopatrzyć się w odpowiednią ilość dokumentów i zaświadczeń. Tymczasem pożyczka długoterminowa przez internet zazwyczaj przyznawana jest „na oświadczenie”. Co to oznacza? 

Nie ma możliwości, aby jakaś instytucja udzieliła nam zobowiązania finansowego – a już tym bardziej ratalnego – bez informacji o naszych miesięcznych przychodach. Na szczęście w przypadku pożyczek pozabankowych wystarczy zazwyczaj oświadczenie klienta. We wniosku podajemy średnią wysokość zarobków i dane pracodawcy, a następnie potwierdzamy oświadczenie swoim podpisem. W ten sposób niepotrzebne są żadne dokumenty, które dochód potwierdzają. Oczywiście w niektórych sytuacjach może zajść konieczność poświadczenia informacji o zarobkach. Zazwyczaj jednak wystarczy wyciąg z konta bankowego.

Takie rozwiązanie jest bardzo pomocne, ponieważ pozwala znacznie zaoszczędzić czas. Minimum formalności to gwarancja tego, że pieniądze otrzymamy szybko, co w wielu przypadkach bardzo mocno ułatwia życie.

Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon