Ile kosztuje miesięczne utrzymanie karty kredytowej?

28.04.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Karta kredytowa to wygodne narzędzie, które pozwala na elastyczne zarządzanie wydatkami. Jednak zanim zdecydujemy się na jej założenie, warto dowiedzieć się, ile kosztuje jej miesięczne utrzymanie. W tym artykule porównamy koszty bankowych i pozabankowych kart kredytowych online oraz omówimy przykład warunków oferowanych przez naszą firmę.

Koszty utrzymania bankowej karty kredytowej

Miesięczne koszty utrzymania karty kredytowej mogą różnić się w zależności od banku i wybranego rodzaju karty. Do najczęstszych opłat związanych z kartami kredytowymi należą:

 1. Opłata za wydanie i obsługę karty: może wynosić od kilku do kilkudziesięciu złotych rocznie.
 2. Oprocentowanie zadłużenia: zazwyczaj wynosi około 10% w skali roku
 3. Opłaty za korzystanie z bankomatów: niektóre banki oferują darmowe wypłaty, inne pobierają prowizję za każdą transakcję.
 4. Opłaty za przekroczenie limitu kredytowego: mogą wynosić nawet kilkaset złotych.
 5. Opłaty za płatności zagraniczne: zwykle wynoszą 2-4% wartości transakcji.

Koszty utrzymania pozabankowych kart kredytowych

W odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów, na rynku pojawiły się także pozabankowe karty kredytowe, takie jak wirtualna karta kredytowa NetCredit. Oto jej główne zalety:

 1. Brak opłat za wydanie, obsługę, aktywację i zastrzeżenie karty.
 2. Darmowe wypłaty z bankomatów i transfery pieniężne.
 3. Darmowe płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy z rachunku karty.
 4. Darmowe płatności zbliżeniowe.
 5. Prowizja od wykorzystanego limitu wynosząca tylko 16% w każdym okresie rozliczeniowym.

 

Tym samym, korzystając z karty kredytowej od ręki NetCredit, płacimy jedynie za jej faktyczne wykorzystanie, co oznacza, że gdy nie korzystamy z limitu, karta jest całkowicie bezpłatna.

 

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową dla siebie?

Wybór karty kredytowej zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Poniżej przedstawiamy kilka kryteriów, które warto wziąć pod uwagę:

 1. Koszty utrzymania: Porównaj opłaty za wydanie i obsługę, oprocentowanie zadłużenia, opłaty za korzystanie z bankomatów oraz ewentualne dodatkowe koszty, takie jak opłaty za przekroczenie limitu czy płatności zagraniczne.
 2. Rodzaj karty: Karty kredytowe występują w różnych wariantach, takich jak karty wirtualne, karty ze stałym limitem, karty z promocyjnym oprocentowaniem itp. Wybierz kartę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i stylowi życia.
 3. Programy lojalnościowe: Niektóre karty kredytowe oferują programy lojalnościowe, które pozwalają zbierać punkty za każdą wydaną złotówkę. Punkty te można następnie wymieniać na nagrody, zniżki czy usługi. Jeśli planujesz często korzystać z karty, warto rozważyć taką opcję.
 4. Okres bezodsetkowy: Niektóre banki oferują tzw. okresy bezodsetkowe, podczas których nie są naliczane odsetki od zadłużenia. Długość takiego okresu może się różnić, ale zwykle wynosi od 30 do 60 dni. Jeżeli planujesz regularnie spłacać całe zadłużenie przed upływem tego okresu, możesz uniknąć dodatkowych kosztów.
 5. Ubezpieczenia i dodatkowe usługi: Niektóre karty kredytowe oferują dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenia, assistance czy dostęp do saloników VIP na lotniskach. Warto sprawdzić, czy takie usługi są dla Ciebie istotne i czy ich koszty są odpowiednie.
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Ile kosztuje utrzymanie karty kredytowej? Podsumowanie

Miesięczne koszty utrzymania karty kredytowej mogą znacznie różnić się w zależności od wybranej oferty. Dlatego warto porównać zarówno bankowe, jak i pozabankowe karty kredytowe, takie jak NetCredit. Kierując się powyższymi kryteriami, możesz wybrać kartę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i pozwoli zaoszczędzić na kosztach jej utrzymania.

 

Warto pamiętać, że wnioskowanie o pozabankową kartę kredytową jest ułatwione. Sprowadza się do wypełnienia jednego prostego wniosku. Ocena zdolności kredytowej wnioskującego odbywa się na podstawie danych deklaratywnych we wniosku. Uzyskanie pozabankowej karty kredytowej jest dużo prostsze aniżeli w przypadku produktu bankowego. Proces jest bardzo zbliżony do wnioskowania po pożyczkę pozabankową online, potocznie nazywają na ryku chwilówką od ręki.

Najczęściej zadawane pytania o koszty utrzymania karty kredytowej

Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące kosztów utrzymania karty kredytowej, zarówno tej bankowej jak i pozabankowego odpowiednika.

Jakie są najczęstsze opłaty związane z kartami kredytowymi?

Do najczęstszych opłat związanych z kartami kredytowymi należą: opłata za wydanie i obsługę karty, oprocentowanie zadłużenia, opłaty za korzystanie z bankomatów, opłaty za przekroczenie limitu kredytowego oraz opłaty za płatności zagraniczne.

Jakie są zalety pozabankowej karty kredytowej, takiej jak NetCredit?

Zalety pozabankowej karty kredytowej NetCredit to brak opłat za wydanie, obsługę, aktywację i zastrzeżenie karty, darmowe wypłaty z bankomatów, transfery pieniężne, płatności internetowe oraz płatności zbliżeniowe, a także niska prowizja od wykorzystanego limitu w wysokości 16% w skali roku.

Czym jest okres bezodsetkowy i dlaczego jest ważny?

Okres bezodsetkowy to czas, podczas którego nie są naliczane odsetki od zadłużenia. Długość takiego okresu może się różnić, ale zwykle wynosi około 30 dni w przypadku produktów bankowych. Jeżeli planujesz regularnie spłacać całe zadłużenie przed upływem tego okresu, możesz uniknąć dodatkowych kosztów.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową dla siebie?

Porównaj koszty utrzymania, rodzaj karty, programy lojalnościowe, okres bezodsetkowy oraz ewentualne ubezpieczenia i dodatkowe usługi. Wybierz kartę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i stylowi życia. Wiele zależy od Twojej zdolności kredytowej i tego, czy wybierzesz kartę bankową, czy pozabankową.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon