Pożyczki bez zdolności kredytowej

31.01.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Posiadanie zdolności kredytowej warunkuje możliwość otrzymania kredytu bankowego lub pożyczki bankowej. Tymczasem firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich potencjalnych klientów dostarczania dokumentacji, na bazie której można dokonać oceny, czy będą oni zdolni spłacić zobowiązanie w terminie. Wszystko odbywa się na podstawie danych deklaratywnych we wniosku oraz analizie baz dłużników. Czym są pożyczki bez zdolności kredytowej i kto może je otrzymać?

Czym jest zdolność kredytowa?

Gdzie dostanę pożyczkę bez zdolności kredytowej – takie pytanie często rodzi się w głowach klientów, którzy z pewnych względów nie mogą starać się o kredyt lub pożyczkę bankową. Na początek warto jednak uświadomić sobie, czym w rzeczywistości jest zdolność kredytowa. Otóż należy przez nią rozumieć potencjał do spłaty zobowiązania finansowego w określonym w umowie terminie. Zdolność kredytową ocenia się, biorąc pod uwagę między innymi:

  • wysokość miesięcznych dochodów,
  • źródło dochodów,
  • ilość osób pozostających na utrzymaniu pożyczkobiorcy,
  • średnie miesięczne koszty życia w danej miejscowości,
  • pozostałe zobowiązania, jakie posiada kredytobiorca.

Potencjalny klient banku musi więc dostarczyć niezbędną dokumentację, na przykład zaświadczenie o zarobkach, aby analitycy mogli ocenić, czy posiada on zdolność kredytową. Co istotne, jest ona brana pod uwagę nawet w przypadku pożyczek opiewających na niskie kwoty. Niestety, negatywna ocena zdolności kredytowej całkowicie uniemożliwia otrzymanie finansowania. Dlatego też szybkie pożyczki pozabankowe, jakie oferują firmy pożyczkowe, cieszy się tak dużą popularnością.

Czym jest pożyczka bez zdolności kredytowej?

Procedura przyznania pożyczki na dowód pomija szczegółowy element oceny tejże zdolności. Oznacza to, że klient nie musi dostarczać żadnych dokumentów, którzy potwierdzałyby na przykład wysokość jego zarobków – wystarczy tylko złożyć oświadczenie o tym, że uzyskuje się dochody. Nie trzeba natomiast dokumentować ich źródła. 

Pożyczki od ręki charakteryzuje więc stosunkowo wysoki stopień przyznawania oraz krótki czas, w jakim rozpatrywany jest wniosek. Pożyczkobiorca we własnym zakresie ocenia, czy będzie w stanie spłacić zobowiązanie w określonym terminie. Pozostałe elementy pożyczki bez zaświadczeń są właściwie takie same jak w przypadku tradycyjnych pożyczek bankowych. Spłaca się je w miesięcznych ratach, na które składa się część kapitałowa oraz odsetkowa.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej? Tego typu produkty mają w swojej ofercie wyłącznie firmy pożyczkowe. Oferta skierowana jest do osób, które:

  • ukończyły 18. rok życia,
  • posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
  • posiadają obywatelstwo polskie,
  • legitymują się ważnym dokumentem tożsamości – dowodem osobistym,
  • posiadają konto w polskim banku zarejestrowane na swoje dane osobowe.

Zainteresowani muszą wypełnić wniosek o udzielenie pożyczki na oświadczenie. W formularzu umieszcza się dane osobowe oraz wybrane dane z dowodu osobistego. Należy również oświadczyć o tym, że posiada się źródło dochodów. Formularz przesyłany jest drogą elektroniczną, a następnie w krótkim czasie procedowany. Klient zobowiązany jest dodatkowo przejść procedurę weryfikacji tożsamości. W tym celu loguje się do swojej bankowości internetowej i wykonuje przelew na konto firmy pożyczkowej – opiewa on na kwotę 1 zł lub 1 gr. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, pożyczka przez internet na konto bankowe jest przyznawana, a  pieniądze trafiają bezpośrednio na rachunek bankowy klienta. 

Zdolność kredytowa a historia kredytowa

W kontekście pożyczek bez zdolności kredytowej warto wspomnieć o jeszcze jednym pojęciu, jakim jest historia kredytowa. Często te dwa terminy są mylone przez klientów, jednak oznaczają coś zupełnie innego. Firmy pożyczkowe sprawdzają historię kredytową swoich klientów, a więc to, czy na moment składania wniosku nie posiadają oni niespłaconych zobowiązań finansowych. Jeśli tak, pożyczka nie zostanie udzielona. Pożyczki bez BIK oraz pożyczki dla zadłużonych nie znajdują się w ofercie renomowanych firm pożyczkowych, gdyż klienci w pierwszej kolejności muszą spłacić zaległe zobowiązania, aby móc zaciągnąć nowe. Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych nie jest więc produktem, który można otrzymać w firmie pożyczkowej.

Pożyczki bez zdolności kredytowej – dla kogo?

Pożyczki bez zdolności kredytowej stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym bank odmówił udzielenia finansowania bądź które chciałyby w krótkim czasie pozyskać dodatkową gotówkę. Warto jednak pamiętać, że na chwilę obecną nie istnieje coś takiego, jak pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online – firmy pożyczkowe sprawdzają bowiem bazy dłużników, zanim przekażą pieniądze na rachunek klienta. 

Co ważne, pożyczka nie musi opiewać na niską kwotę – duże pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej również są możliwe do uzyskania. Alternatywnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby mieć stały dostęp do dodatkowych środków pieniężnych, jest wirtualna karta kredytowa. Umożliwia ona dokonywanie płatności zgodnie w ramach przyznanego limitu, natomiast procedura wnioskowania i warunki przyznawania są zbliżone do tych, które obowiązują w przypadku tradycyjnych pożyczek online. Jeżeli potrzebujesz mieć pieniądze zawsze pod ręką, sprawdź, jakie zalety posiada pozabankowa karta kredytowa i wypełnij wniosek o wydanie takiej karty.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon