Pożyczka na 3 miesiące

27.05.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
 • Czym jest pożyczka na 3 miesiące?
 • Kto może wnioskować o uzyskanie pożyczki na 90 dni?
 • Jakie dane trzeba mieć, aby wnioskować o pożyczkę na 3 miesiące?
 • Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę na 3 miesiące?
 • Do jakiej kwoty zwykle można otrzymać pożyczkę na 90 dni?
 • Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki na 90 dni?
 • Pozabankowa karta kredytowa – alternatywa dla pożyczek na 90 dni
 • Co warto zapamiętać na temat pożyczek na 90 dni?

Niespodziewane koszty potrafią zburzyć nawet najlepiej skonstruowany budżet domowy. W takich sytuacjach warto rozważyć skorzystanie z pożyczki krótkoterminowej, takiej jak pożyczka na 90 dni. To wygodne i dostępne rozwiązanie, które pozwoli Ci zachować płynność finansową i spokojnie realizować swoje plany. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym jest pożyczka na 3 miesiące, kto i na jakich warunkach może ją otrzymać oraz jak wybrać najlepszą ofertę na rynku. Sprawdź też, dlaczego pozabankowa karta kredytowa może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych pożyczek.

Czym jest pożyczka na 3 miesiące?

Pożyczka na 3 miesiące, zwana też pożyczką na 90 dni, to rodzaj krótkoterminowego zobowiązania finansowego. Jej istotą jest udostępnienie pożyczkobiorcy określonej kwoty środków na z góry ustalony okres, wynoszący właśnie 3 miesiące. Po tym czasie całość pożyczonej sumy wraz z odsetkami i ewentualnymi dodatkowymi opłatami musi zostać zwrócona pożyczkodawcy.

Pożyczki na 90 dni są oferowane głównie przez firmy pożyczkowe działające w sektorze pozabankowym. Charakteryzują się uproszczonymi procedurami, wysoką dostępnością i szybkością wypłaty środków. Dzięki temu są chętnie wybierane przez osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki „na już”, np. na pokrycie niespodziewanych wydatków czy sfinansowanie pilnych zakupów.

Kto może wnioskować o uzyskanie pożyczki na 90 dni?

O pożyczkę na 3 miesiące może ubiegać się praktycznie każda osoba pełnoletnia, która spełnia podstawowe wymagania stawiane przez firmy pożyczkowe. Najczęściej są to:

 • ukończone 18 lat (niektórzy pożyczkodawcy wymagają ukończonych 21 lat),
 • obywatelstwo polskie i adres zameldowania na terenie Polski,
 • posiadanie ważnego dowodu osobistego,
 • posiadanie aktywnego numeru telefonu oraz adresu e-mail.

Warto podkreślić, że w przypadku pożyczek pozabankowych na 90 dni, niektórzy pożyczkodawcy z reguły nie wymagają przedstawiania zaświadczeń o dochodach czy badania historii kredytowej w BIK. Decyzja o przyznaniu finansowania jest podejmowana głównie w oparciu o dane z wniosku oraz wewnętrzne bazy dłużników. Dzięki temu po pożyczkę na 3 miesiące mogą sięgnąć także osoby bezrobotne, studenci czy emeryci.

Jakie dane trzeba mieć, aby wnioskować o pożyczkę na 3 miesiące?

Proces wnioskowania o pożyczkę na 90 dni jest szybki i nieskomplikowany. Większość formalności można załatwić online, bez wychodzenia z domu. Aby złożyć wniosek, wystarczy wejść na stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej i wypełnić prosty formularz. Najczęściej wymagane dane to:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL,
 • seria i numer dowodu osobistego,
 • adres zameldowania i korespondencyjny,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail,
 • dane do przelewu (numer konta bankowego).

W niektórych przypadkach firma pożyczkowa może poprosić o dodatkowe informacje, np. o źródło i wysokość dochodów, jednak nie jest to regułą. Ważne, by podawane dane były prawdziwe i zgodne ze stanem faktycznym, gdyż będą one weryfikowane przy rozpatrywaniu wniosku.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę na 3 miesiące?

Poza podstawowymi wymaganiami odnośnie wieku i obywatelstwa, firmy pożyczkowe zwracają też uwagę na kilka innych czynników przy ocenie wniosku o pożyczkę na 90 dni. Należą do nich m.in.:

 • brak negatywnej historii w BIG, KRD i ERIF – choć pożyczkodawcy nie sprawdzają baz takich jak BIK, to jednak weryfikują wnioskodawcę pod kątem zadłużenia i ewentualnych problemów ze spłatą poprzednich zobowiązań,
 • stabilne źródło dochodów – nie zawsze wymagane jest udokumentowanie zarobków, ale posiadanie stałego dochodu zwiększa szanse na otrzymanie pożyczki,
 • adres zameldowania na terenie Polski – część firm udziela pożyczek tylko osobom zameldowanym w kraju,
 • aktywny numer telefonu i adres e-mail – niezbędne do kontaktu i potwierdzenia tożsamości,
 • akceptacja warunków umowy – przed podpisaniem umowy konieczne jest dokładne zapoznanie się z jej treścią i zaakceptowanie wszystkich postanowień.

Spełnienie powyższych warunków nie gwarantuje otrzymania pożyczki na 3 miesiące, ale znacząco zwiększa prawdopodobieństwo pozytywnej decyzji. Ostateczna ocena należy do pożyczkodawcy i opiera się na analizie indywidualnej sytuacji wnioskodawcy.

Do jakiej kwoty zwykle można otrzymać pożyczkę na 90 dni?

Wysokość pożyczki na 3 miesiące zależy od oferty konkretnej firmy pożyczkowej oraz indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta. Zazwyczaj dostępne kwoty wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy.

Warto pamiętać, że im wyższa kwota pożyczki i dłuższy okres spłaty, tym większe ryzyko dla pożyczkodawcy. Dlatego przy pierwszej pożyczce w danej firmie dostępne sumy są zwykle niższe, a limity rosną wraz z budowaniem pozytywnej historii współpracy.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki na 90 dni?

Szukając pożyczki na 3 miesiące warto dokładnie przeanalizować i porównać dostępne na rynku oferty. Kluczowe parametry, na które należy zwrócić uwagę to:

 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) – wskaźnik uwzględniający wszystkie koszty pożyczki,
 • oprocentowanie nominalne – wysokość odsetek w skali roku,
 • prowizja – opłata za udzielenie pożyczki, często wyrażana jako procent od pożyczanej kwoty,
 • dodatkowe opłaty – np. za obsługę, ubezpieczenie, przedłużenie terminu spłaty,
 • całkowita kwota do spłaty – suma, jaką finalnie trzeba będzie oddać z uwzględnieniem wszystkich kosztów,
 • warunki przedterminowej spłaty – czy jest możliwa i czy wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Pomocne w porównaniu ofert mogą być rankingi pożyczek i kalkulatory online, które pozwalają zestawić ze sobą propozycje różnych firm. Warto też dokładnie czytać umowy i regulaminy, by mieć pełną wiedzę na temat warunków zobowiązania.

Pozabankowa karta kredytowa – alternatywa dla pożyczek na 90 dni

Osoby poszukujące elastycznego finansowania na dowolny cel powinny rozważyć także alternatywne rozwiązania, takie jak pozabankowa karta kredytowa. Przykładem może być nasza karta kredytowa – nowoczesny produkt łączący zalety karty i pożyczki odnawialnej.

Karta NetCredit zapewnia stały dostęp do dodatkowych środków bez konieczności każdorazowego wnioskowania. Wystarczy raz podpisać umowę, by zyskać odnawialny limit kredytowy, z którego można korzystać w dowolnym momencie. Co ważne, odsetki naliczane są tylko od faktycznie wykorzystanej kwoty, a spłata zadłużenia jest rozłożona na wygodne, miesięczne raty.

Zaletą naszej karty jest też przejrzysta i uczciwa struktura opłat. Użytkownik płaci prowizję w wysokości 16% od wykorzystanego limitu w danym cyklu rozliczeniowym. Nie ma natomiast żadnych dodatkowych kosztów za wydanie i obsługę karty, wypłaty z bankomatów, przelewy czy wcześniejszą spłatę.

Pozabankowa karta kredytowa to ciekawa opcja dla osób, które cenią sobie wygodę, elastyczność i jasne zasady współpracy. Może być dobrą alternatywą dla tradycyjnych pożyczek krótkoterminowych na 90 dni.

Co warto zapamiętać na temat pożyczek na 90 dni?

Pożyczka na 3 miesiące to szybki sposób na zdobycie dodatkowej gotówki w nagłych sytuacjach. Charakteryzuje się wysoką dostępnością, uproszczonymi procedurami i możliwością otrzymania środków nawet w 15 minut od akceptacji wniosku. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto dokładnie przeanalizować jej warunki i porównać z innymi dostępnymi na rynku. 

Ciekawym rozwiązaniem może być też pozabankowa karta kredytowa, która daje podobne możliwości jak pożyczka na 90 dni, a jednocześnie zapewnia większą swobodę i elastyczność w zarządzaniu domowym budżetem.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon