Pożyczka dla studenta - gdzie student może otrzymać pożyczkę?

20.02.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Budżet studencki najczęściej jest mocno ograniczony, dlatego osoby kształcące się na uczelniach wyższych poszukują innych źródeł, z których można by pokryć podstawowe wydatki. Niemniej jednak student, ze względu na to, iż zazwyczaj nie osiąga dochodów, nie może liczyć na pożyczkę bankową. Gdzie student dostanie pożyczkę i na jakich warunkach?

Na co student może przeznaczyć pieniądze pochodzące z pożyczki?

Studenci coraz częściej decydują się kontynuować naukę po szkole średniej w innym mieście. Wiąże się to z licznymi możliwościami, lecz również kosztami, które przyjdzie im ponieść. Mowa przede wszystkim o wydatkach związanych z opłaceniem wynajmu mieszkania, wyżywieniem czy zakupem biletów komunikacji miejskiej. Jednocześnie studenci wydają spore ilości pieniędzy na pomoce naukowe, takie jak na przykład książki specjalistyczne. 

Budżet studencki nierzadko nie jest w stanie udźwignąć tak dużej liczby wydatków, dlatego pojawia się potrzeba pozyskania pieniędzy z innych źródeł. Studenci mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o zarobkowanie, zwłaszcza jeśli podejmują naukę na studiach dziennych. Alternatywnym rozwiązaniem jest więc pożyczka dla studenta, jednak należy mieć świadomość, że nie udzieli jej żaden bank. Instytucje te bowiem wymagają posiadania źródła dochodu, którego student nie ma. Może on natomiast ubiegać się o specjalną pożyczkę dla studentów, której udziela bank państwowy lub zdecydować się na pożyczkę na raty w firmie pozabankowej.

Czym charakteryzuje się pożyczka dla studenta?

Czy student może dostać pożyczkę? Tak, jednak na specjalnych zasadach, które określa regulamin banku krajowego. Obecnie pożyczki, a właściwie kredytu studenckiego udziela PKO Bank Polski. Warto jednak mieć świadomość, że aby otrzymać finansowanie, trzeba spełnić określone warunki. O pieniądze nie może bowiem ubiegać się każdy student, który potrzebuje dodatkowego źródła dochodu. Choć warunki te zmieniają się rok w rok, to zwykle student musi posiadać zabezpieczenie spłaty kredytu – najczęściej w postaci poręczenia osoby trzeciej. Może być to rodzic, jednak musi on posiadać zdolność kredytową, co oznacza, że musi być dla banku osobą wiarygodną. Kredyt studencki przyznawany jest na preferencyjnych warunkach. Oznacza to, że ma niskie oprocentowanie, a spłaca się go dopiero po zakończeniu procesu edukacji. Minusem jest natomiast fakt, iż nie każdy, kto ubiega się o kredyt, rzeczywiście go otrzyma. W praktyce należy przejść pozytywnie proces weryfikacji, aby móc pozyskać dodatkowe pieniądze. Należy pamiętać, że kredyt, wraz z odsetkami, spłaca się w określonym w umowie terminie. Oznacza to, że kończymy studia, a jednocześnie posiadamy dług, który blokuje nam na przykład możliwość otrzymania kredytu hipotecznego. Warto więc rozważyć finansowanie pozabankowe, na przykład wykorzystać w tym celu szybkie pożyczki od ręki.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Pożyczka dla studenta – alternatywne rozwiązania

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, z którego chętnie korzystają studenci, potrzebujący dodatkowego źródła finansowania. Można bowiem ubiegać się o pożyczkę na dowód w wyspecjalizowanej firmie pożyczkowej, która udzielana jest na jasnych i przejrzystych warunkach. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę, a następnie złożyć wniosek o pożyczkę online – można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej. Po zweryfikowaniu wniosku klient zostanie poproszony o wykonanie przelewu bankowego na kwotę 1 zł lub 1 gr celem potwierdzenia tożsamości. W kolejnym kroku firma pożyczkowa sprawdza historię kredytową klienta, a więc upewni się, że nie posiada on niespłaconych długów. Po przejściu całej procedury pieniądze mogą trafić na konto nawet w ciągu 15 minut, stąd pożyczki te nazywane są zwyczajowo pożyczkami w 15 minut, choć oczywiście wiele zależy, chociażby od tego, w jakim banku posiada on konto.

Pożyczka studencka – dla kogo jest rekomendowana?

Kto może otrzymać pożyczkę studencką? O ile banki niechętnie przyznają finansowanie młodym osobom (wyjątkiem jest jedynie kredyt studencki na preferencyjnych warunkach), o tyle firmy pożyczkowe stawiają swoim klientom zdecydowanie mniejsze wymagania, które należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę online z wysoką przyznawalnością. Wśród nich wymienia się:

  • ukończenie 18. roku życia,
  • posiadanie konta w polskim banku,
  • posiadanie numeru telefonu zarejestrowanego u polskiego operatora,
  • posiadanie ważnego dokumentu tożsamości w postaci dowodu osobistego.

Dzięki temu pożyczka studencka staje się jeszcze bardziej przystępnym produktem. Przeznaczona jest ona przede wszystkim dla osób, które poszukują źródła finansowania, a jednocześnie nie mogą pozwolić sobie na podjęcie stałej pracy bądź nie otrzymają kredytu studenckiego na preferencyjnych warunkach. Niemniej jednak mogą z niej skorzystać także studenci, którzy doraźnie potrzebują zastrzyku gotówki.

Pożyczka studencka – o czym w szczególności warto pamiętać?

Pożyczka dla studenta wydaje się doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza że możliwości zarobkowe osób zdobywających wyższe wykształcenie są znacząco ograniczone. Niemniej jednak warto pamiętać o kilku kwestiach, zanim jeszcze wypełnimy stosowny wniosek o finansowanie. Pożyczkę spłaca się w określonych w umowie terminach, dlatego student musi posiadać jakieś źródło dochodu – nie jest ono weryfikowane przez firmę pożyczkową, dlatego może być to zarówno wynagrodzenie za pracę, jak i zasiłek socjalny, czy po prostu pieniądze od rodziców.

Pożyczkę można zaciągnąć na dowolny cel, co znacznie zwiększa atrakcyjność tego produktu. Warto wybrać ofertę, która odpowiada przede wszystkim potrzebom i możliwościom studenta. Można też zdecydować się na finansowanie w nieco innej formule, a mianowicie za pomocą wirtualnej karty kredytowej. Jej zaletami są wysoki stopień przyznawania, krótki czas weryfikacji wniosku oraz konieczność ponoszenia opłat wyłącznie w czasie, gdy pożyczkobiorca korzysta ze środków pieniężnych. Pozabankowa karta kredytowa to rewolucja na rynku szybkich pożyczek pozabankowych, którą w 2022 roku wprowadziła firma NetCredit. 

Warto zapoznać się z warunkami finansowania, zwłaszcza jeśli pożyczkobiorcy zależy na stałym dopływie dodatkowej gotówki. W przypadku studentów jest to często sytuacja, gdyż co chwilę pojawiają się nowe, często nieprzewidziane wydatki. Pożyczka bądź karta kredytowa online pozwalają studentowi korzystać z możliwości zdobywania wiedzy, nie martwiąc się jednocześnie o finanse. Stanowią one dobry sposób na podreperowanie studenckiego budżetu.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon