Platynowa karta kredytowa - kto może dostać?

02.06.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Luksus, prestiż i wygoda – te trzy słowa najlepiej opisują platynową kartę kredytową. Choć nie jest dostępna dla każdego, ta ekskluzywna forma płatności otwiera drzwi do świata pełnego korzyści i przywilejów. Ale co jeżeli nie spełniasz rygorystycznych kryteriów do jej otrzymania? Czy istnieje alternatywa? Odpowiedź brzmi: tak. Pozabankowe karty kredytowe mogą być dobrym rozwiązaniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czym jest platynowa karta kredytowa?

Platynowa karta kredytowa to wyjątkowe narzędzie finansowe, które różni się od standardowych kart kredytowych online. Nazwa “platynowa” nie jest przypadkowa – tak jak platyna jest cenniejsza od srebra czy złota, tak platynowa karta kredytowa oferuje więcej korzyści i prestiżu niż jej podstawowe odpowiedniki. Jest to oferta skierowana do osób o wysokich dochodach, ceniących sobie luksus i wygodę.

Co daje platynowa karta kredytowa?

Korzyści płynące z posiadania platynowej karty kredytowej są liczne i różnorodne. Przede wszystkim, posiadacze takiej karty kredytowej od ręki mają dostęp do większego limitu kredytowego. Co więcej, zazwyczaj mogą oni liczyć na niższe oprocentowanie zadłużenia, co jest istotne przy większych wydatkach.

Wśród innych zalet platynowych kart kredytowych znajduje się szeroki pakiet ubezpieczeń, który obejmuje nie tylko kwestie związane z kartą, ale też różnego rodzaju sytuacje życiowe, w tym podróże zagraniczne. Ponadto, posiadacze platynowych kart kredytowych mogą korzystać z programów lojalnościowych oferujących punkty za wydatki, które następnie mogą być wymienione na nagrody.

Kto może otrzymać platynową kartę kredytową?

Platynowa karta kredytowa jest skierowana do osób o wysokich dochodach, które często podróżują lub cenią sobie dodatkowe usługi i korzyści. W praktyce, aby otrzymać taką kartę, trzeba spełnić szereg kryteriów związanych z dochodami i historią kredytową. Banki zwykle wymagają, aby wnioskodawca miał regularne, wysokie dochody i nieskazitelną historię kredytową.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Z jakimi przywilejami wiąże się posiadanie platynowej karty kredytowej?

Posiadanie platynowej karty kredytowej to nie tylko korzyści finansowe, ale także szereg przywilejów. Do najważniejszych z nich należy dostęp do saloników biznesowych na lotniskach na całym świecie, usługi concierge, która pomaga w organizacji podróży, rezerwacji w restauracjach czy zakupie biletów na wydarzenia kulturalne. Ponadto, posiadacze platynowych kart kredytowych mogą korzystać z licznych zniżek i promocji.

Pozabankowa karta kredytowa – alternatywa dla platynowej karty

Choć platynowa karta kredytowa ma wiele zalet, nie każdy może z niej skorzystać z powodu wysokich wymagań finansowych. Dla tych osób dobrym rozwiązaniem może być pozabankowa karta kredytowa. Takie karty nie oferują być może takich korzyści premium, ale są dostępne dla szerszego grona odbiorców i zawsze na wyciągnięcie ręki.. Wiele firm pozabankowych oferuje karty kredytowe bez BIK i KRD, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet osoby z negatywną historią kredytową.

Pozabankowa karta kredytowa NetCredit – zalety posiadania

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety posiadania pozabankowej karty kredytowej z indywidualnym limitem od NetCredit

  • Zaledwie 16% opłaty za wykorzystanie limitu kredytowego w każdym okresie rozliczeniowym. To jedno z najbardziej konkurencyjnych rozwiązań finansowych dostępnych na rynku, co czyni korzystanie z tej karty jeszcze bardziej korzystnym.
  • Nie musisz martwić się o koszty związane z wypuszczeniem i utrzymaniem karty. To oznacza, że nie ma ukrytych kosztów związanych z jej użytkowaniem.
  • Nie są pobierane opłaty za aktywację i zabezpieczenie karty. Czy planujesz uruchomić kartę, czy chwilowo ją zablokować, nie musisz obawiać się dodatkowych opłat.
  • Nie istnieje obowiązek pokrywania kosztów za wcześniejsze zakończenie umowy. Jeśli postanowisz zrezygnować z umowy przed czasem, nie ponosisz żadnych kar.
  • Możesz korzystać z bankomatów bez dodatkowych opłat. Przyjemność wypłacania gotówki z bankomatów bez obawy o dodatkowe koszty.
  • Nie naliczamy opłat za płatności online (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta powiązanego z kartą. Ciesz się wygodą płatności online bez żadnych ukrytych kosztów.
  • Płatności kontaktowe dostępne bez żadnych dodatkowych opłat. Karta kredytowa pozabankowa umożliwia Ci korzystanie z płatności zbliżeniowych bez obaw o dodatkowe koszty.

Musisz jednak pamiętać, że w NetCredit podczas wnioskowania o wydanie pozabankowej karty kredytowej,  analizowane są wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Nasza firma z dużą starannością i dokładnością ocenia sytuację finansową każdego potencjalnego klienta. Finansowanie udzielane jest wyłącznie osobom, które charakteryzują się stabilnością finansową, a ich dotychczasowe działania wskazują na możliwość terminowego regulowania zobowiązań. Dzięki tak indywidualnemu podejściu, NetCredit zapewnia odpowiedzialność kredytową i minimalizuje ryzyko niespłacenia zadłużenia, a także cieszy się niesłabnącą popularnością na rynku polskim, działając już od 2011 roku.

FAQ – Często zadawane pytania klientów

Czy platynowa karta kredytowa jest dla każdego?

Nie, platynowa karta kredytowa jest skierowana do osób o wysokich dochodach i nieskazitelnej historii kredytowej.

Czy korzystanie z platynowej karty kredytowej jest drogie?

Opłaty związane z korzystaniem z platynowej karty kredytowej mogą się różnić w zależności od banku lub instytucji finansowej, która kartę wydaje. W ogólnym ujęciu, karty platynowe są zwykle przeznaczone dla klientów o wyższych dochodach i często oferują szereg dodatkowych korzyści, takich jak dostęp do saloników biznesowych na lotniskach, konkurencyjne stawki ubezpieczeń, a nawet usługi concierge.

Jednak te dodatkowe korzyści często wiążą się z wyższymi opłatami, w porównaniu do standardowych kart kredytowych. Może to obejmować wyższą roczną opłatę za kartę, wyższe oprocentowanie oraz potencjalne opłaty za przekroczenie limitu kredytowego lub opóźnione płatności.

Czy pozabankowa karta kredytowa to dobra alternatywa dla platynowej karty?

Tak, zwłaszcza dla osób, które nie spełniają kryteriów do otrzymania platynowej karty kredytowej. Pozabankowe karty kredytowe oferują wiele korzyści i są dostępne dla szerszego grona osób.

Zobacz również inne artykuły, które przygotowaliśmy w tematyce kart kredytowych:

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon