Kim jest osoba zadłużona?

20.02.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Posiadanie zadłużenia przekreśla możliwość uzyskania kredytu bankowego. Osoby ze złą historią kredytową często zadają sobie pytanie, gdzie mogę dostać pożyczkę, gdy jestem zadłużony oraz jakie koszty będą się z nią wiązały. Warto jednak mieć świadomość, że obecnie pozyskanie dodatkowej gotówki w takim przypadku nie będzie proste. Gdzie można biegać się o gwarantowaną pożyczkę dla zadłużonych?

Kim jest osoba zadłużona?

Zadłużenie to słowo, które w terminologii pożyczkowej budzi wiele kontrowersji. Potencjalni klienci banków czy firm pożyczkowych często zastanawiają się, czy posiadanie nawet niewielkiego długu całkowicie przekreśla szansę na pozyskanie dodatkowego finansowania? Otóż przez zadłużenie należy rozumieć przeterminowane zobowiązania, a więc takie, które nie zostały uregulowane w terminie określonym umową. Nie ma więc znaczenia, jaka jest suma zadłużenia – liczy się sam fakt bycia dłużnikiem. 

Powszechnie wiadomo, że osoby, które mają długi, nie uzyskają kredytu czy pożyczki bankowej. Banki dokładnie sprawdzają historię kredytową swoich klientów, zanim zdecydują się udzielić im finansowania. Klienci zastanawiają się więc, czy są jakieś pożyczki dla zadłużonych? Niestety, firmy pożyczkowe również weryfikują historię kredytową klienta, który złoży odpowiedni wniosek. Nie ma więc możliwości pozyskania gotówki w przypadku osób posiadających zadłużenie. Tutaj ponownie – nie ma większego znaczenia kwota długu, a jedynie sam fakt jego istnienia. Banki oraz firmy pożyczkowe mają dostęp do tak zwanych baz dłużników, za pomocą których mogą sprawdzić historię kredytową konkretnego klienta. Najpopularniejsza z baz to oczywiście Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK. Co ciekawe, znaleźć tam można nie tylko informacje o nieuczciwych klientach, którzy nie spłacają terminowo swoich zobowiązań, lecz również o klientach, którzy w terminie regulują poszczególne raty. 

Warto pamiętać, że renomowane firmy pożyczkowe nie udzielą pożyczki bez BIK, a tym bardziej Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych.

Gdzie dostanę pożyczkę ze złym bikiem?

Kto udzieli mi pożyczki ze złym BIK? Jaką mam szansę na pozyskanie gotówki z instytucji prywatnych? Niestety, ani banki, ani firmy pożyczkowe nie finansują dłużników. Co ważne, nie wystarczy zawrzeć ugody z wierzycielem odnośnie terminów spłaty zobowiązania – musi ono zostać rzeczywiście uregulowane, zanim konkretna instytucja przyzna finansowanie. Czy dłużnicy mogą więc znaleźć jakieś alternatywne rozwiązanie dla siebie? 

W tym aspekcie można wymienić wyłącznie pożyczki prywatne, które udzielane są przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Tego typu pożyczka charakteryzuje się stosunkowo swobodnymi warunkami, na jakich zawarta jest umowa. Pożyczkobiorca może uzyskać określoną sumę pieniędzy, którą oddaje w konkretnych terminach. Jednocześnie pożyczkodawca otrzymuje z tego tytułu odsetki, które mogą okazać się bardzo wysokie. Rynek pożyczek prywatnych nie jest w Polsce bardzo rozbudowany, co wynika z dużego ryzyka, jakie generuje tego rodzaju produkt finansowy. Ryzyko to ponosi zarówno pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca. W drugim przypadku mówimy o ryzyku wysokich odsetek i prowizji, jakie przyjdzie zapłacić, w pierwszym natomiast o ryzyku związanym z niespłaceniem długu w terminie. 

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak uzyskać pożyczkę w firmie pożyczkowej, posiadając zadłużenie?

Klienci firm pożyczkowych powinni mieć świadomość, że nie istnieje coś takiego, jak pożyczki dla zadłużonych. Jeśli zależy nam na pozyskaniu gotówki, w pierwszej kolejności będziemy musieli spłacić poprzednie zobowiązania finansowe. Jak wspomniano, zawarcie ugody z wierzycielem jest w tym przypadku niewystarczające – należy spłacić dług wraz z należnymi odsetkami. Dopiero później można złożyć wniosek w firmie pożyczkowej o przyznanie gotówki. Klienci, którzy nie posiadają długów, mają szeroki wybór różnego rodzaju pożyczek bez zaświadczeń, dopasowanych do ich potrzeb oraz możliwości finansowych, w tym między innymi:

Jednocześnie musimy pamiętać, że zaciąganie kolejnych pożyczek oznacza przedłużanie okresu zadłużenia, a tym samym prowadzi do bardzo niebezpiecznej sytuacji, jaką jest rolowanie długu. W takim przypadku spłata jednej pożyczki nie wynika z poprawy warunków finansowych klienta, a z faktu, iż po raz kolejny pozyskał on kapitał pożyczkowy. Rolowanie długu jest zjawiskiem bardzo niebezpiecznym, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasowej. Prowadzi bowiem do nagromadzenia zadłużenia, a jednocześnie w żaden sposób nie poprawia sytuacji finansowej dłużnika. W skrajnych przypadkach prowadzi nawet do niewypłacalności, a więc do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Warto więc skupić się na tym, w jaki sposób spłacić dotychczasowe długi. Można pozyskać dodatkowe źródło dochodu bądź ograniczyć wydatki bieżące. 

Finansowanie dla wolnych od długów

W wielu przypadkach osoby zadłużone potrzebują dodatkowej gotówki nie na spłatę zaległych zobowiązań, a na pokrycie bieżących kosztów utrzymania bądź nieprzewidzianych wydatków. Jeśli spłacą swoje dotychczasowe długi, mogą wybierać spośród wielu ciekawych ofert, jakie przygotowały dla nich firmy pożyczkowe. Gotówkę można pozyskać w bardzo prosty sposób – wystarczy wypełnić wniosek, który znajduje się na stronie firmy pożyczkowej, a następnie przejść procedurę weryfikacyjną. Polega ona na zalogowaniu się do swojej bankowości elektronicznej i wykonaniu przelewu na niewielką kwotę – 1 zł lub 1 gr. Co ważne, firmy pożyczkowe nie sprawdzają zdolności kredytowej swoich klientów, zatem cała procedura pozyskania gotówki przebiega w  bardzo krótkim czasie. Jedyne wymogi, jakie należy spełnić, dotyczą:

  • wieku – pożyczkobiorca musi mieć ukończone 18 lat,
  • posiadania konta bankowego,
  • posiadania numeru telefonu zarejestrowanego u polskiego operatora,
  • posiadania ważnego dowodu osobistego.

Od 2022 roku klienci firmy NetCredit mogą również ubiegać się o gotówkę w formie wirtualnej karty kredytowej, na której zakodowane są środki do wykorzystania. Proces wnioskowania o kartę jest bardzo prosty, natomiast klient płaci wyłącznie wtedy, gdy rzeczywiście korzysta z przyznanych środków. Stanowi ona doskonałe rozwiązanie dla osób, które często składają wnioski o nowe pożyczki, potrzebując dodatkowych pieniędzy. 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon