Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie 2024?

22.03.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Wymiana szybki w telefonie jest jednym z najczęściej wykonywanych napraw, które spotykają każdego użytkownika smartfona. Szybka może ulec uszkodzeniu na skutek upadku, uderzenia lub innych nieprzewidywalnych okoliczności, które mogą zdarzyć się każdemu. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana uszkodzonej szybki, aby móc dalej korzystać z urządzenia. 

Jednakże, wiele osób zastanawia się ile kosztuje taka naprawa w 2024 roku, jakie są dostępne opcje naprawy oraz gdzie można dokonać wymiany szybki. W niniejszym artykule omówię te kwestie, aby pomóc czytelnikom podjąć decyzję o naprawie uszkodzonej szybki w swoim telefonie.

Od czego zależy cena za wymianę szybki w telefonie?

  • Marki i modelu telefonu – cena naprawy różni się w zależności od modelu i marki telefonu, ponieważ różne modele wymagają różnych części zamiennych i innych metod naprawy. Najdrożej wychodzi naprawa oczywiście we flagowych smartfonach należących do dwóch gigantów – Apple oraz Samsung.
  • Typu uszkodzenia – cena naprawy zależy również od rodzaju uszkodzenia. Niekiedy wystarczy tylko wymiana szybki, ale w przypadku poważniejszych uszkodzeń, jak na przykład uszkodzenia wyświetlacza, konieczna jest wymiana całego modułu.
  • Źródła części zamiennych – cena naprawy może się różnić w zależności od tego, czy można dostać części zamienne. Oryginalne części zazwyczaj są dużo droższe niż ich odpowiedniki w formie zamienników.
  • Miejsca naprawy – ceny za naprawę w autoryzowanych serwisach producenta telefonów zazwyczaj są wyższe niż w niezależnych serwisach. W niektórych przypadkach naprawa w niezależnym serwisie może być tańsza, ale może wiązać się z ryzykiem niższej jakości usługi.

Czy wymiana szybki w telefonie w ogóle się opłaca?

Wymiana szybki w telefonie zależy od wielu czynników, takich jak marka i model telefonu, rodzaj uszkodzenia i koszt naprawy. W niektórych przypadkach, wymiana szybki może być opłacalna, szczególnie jeśli telefon jest stosunkowo nowy i wymiana szybki będzie znacznie tańsza niż zakup nowego urządzenia.

Wymiana szybki w telefonie jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli telefon ma dla nas wartość sentymentalną lub zawiera ważne dla nas dane, których nie chcemy stracić.

Jednakże, w niektórych przypadkach, naprawa może być droższa niż zakup nowego telefonu, szczególnie jeśli telefon jest starszy lub ma wiele innych uszkodzeń oprócz samego wyświetlacza. W takim przypadku, kupno nowego telefonu może być bardziej opłacalne rozwiązanie.

Przed podjęciem decyzji, warto zrobić rozeznanie cenowe, porównać koszty naprawy z kosztami zakupu nowego telefonu oraz zastanowić się, czy warto wydać pieniądze na naprawę w przypadku starszego urządzenia.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Orientacyjne koszty wymiany szybki w najpopularniejszych telefonach 2024

Przygotowaliśmy poniższą tabelę z orientacyjnymi kosztami wymiany szybki w najpopularniejszych modelach telefonów w Polsce. Należy jednak pamiętać, że ceny te są jedynie szacunkowe, faktyczne koszty mogą się różnić w zależności od serwisu oraz rodzaju uszkodzenia.

 

Model telefonu Orientacyjny koszt wymiany szybki
Apple iPhone 12 800 – 1200 zł
Samsung Galaxy S21 800 – 1200 zł
Xiaomi Mi 11 600 – 1000 zł
Oppo Find X3 Pro 800 – 1200 zł
OnePlus 9 800 – 1200 zł
Huawei P40 Pro 800 – 1200 zł
Google Pixel 5 800 – 1200 zł
Motorola Moto G9 300 – 600 zł
Sony Xperia 1 II 800 – 1200 zł
LG Velvet 5G 800 – 1200 zł

Jako że ceny napraw mogą się zmieniać w zależności od serwisu oraz miejsca, zalecamy skonsultowanie się z kilkoma serwisami, aby uzyskać konkretne oferty i wybrać najlepszą dla naszego portfela.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon