Czym jest karta wirtualna i jak działa?

22.03.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W dobie cyfrowej transformacji, metody płatności również ewoluują, by sprostać rosnącym oczekiwaniom użytkowników w zakresie wygody i bezpieczeństwa. Wirtualne karty płatnicze to odpowiedź na te potrzeby, oferując nowoczesne rozwiązanie, które eliminuje konieczność posiadania fizycznej karty. Zapraszam do głębszego zrozumienia, czym są karty wirtualne i jak zmieniają one krajobraz finansowy.

Czym jest wirtualna karta?

Wirtualna karta to cyfrowy odpowiednik tradycyjnej, plastikowej karty płatniczej. Nie istnieje w formie fizycznej, lecz jako zestaw danych: numer karty, data ważności i kod CVV, przechowywany bezpiecznie w aplikacji bankowej lub portfelu cyfrowym. Dzięki temu użytkownik może dokonywać transakcji online lub w sklepach stacjonarnych, używając tylko swojego smartfona lub komputera. Wirtualne karty ułatwiają zarządzanie finansami, oferując szybki dostęp do środków i umożliwiając natychmiastową aktywację oraz wykorzystanie.

Czy karty wirtualne działają tak jak plastikowe?

Karty wirtualne działają dokładnie tak samo jak ich plastikowe odpowiedniki, umożliwiając dokonywanie zakupów online, płatności za usługi oraz transakcje w sklepach stacjonarnych z użyciem terminali płatniczych. Różnica polega na tym, że są one bezpieczniejsze – nie istnieje ryzyko zgubienia karty, ponieważ jej dane są zapisane w aplikacji mobilnej lub portfelu cyfrowym, chronione zaawansowanymi technologiami bezpieczeństwa.

Jakie są rodzaje kart wirtualnych?

Karty wirtualne, podobnie jak ich fizyczne odpowiedniki, można podzielić na kilka kategorii w zależności od sposobu ich zasilania i użytkowania:

  • Karty kredytowe: pozwalają na dokonywanie transakcji do wysokości przyznanego limitu kredytowego, z możliwością spłaty wykorzystanych środków w późniejszym terminie.
  • Karty debetowe: są powiązane bezpośrednio z rachunkiem bankowym użytkownika i umożliwiają wydawanie środków dostępnych na koncie.
  • Karty przedpłacone (prepaid): muszą być zasilone przed użyciem. Użytkownik wpłaca na nie środki, które następnie może wykorzystać do płatności. Idealne dla osób chcących kontrolować swoje wydatki.

Czy kartą wirtualną można płacić zbliżeniowo?

Owszem, płatności zbliżeniowe są możliwe dzięki integracji kart wirtualnych z portfelami cyfrowymi, takimi jak Google Pay czy Apple Pay. Umożliwiają one użytkownikom dokonywanie płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych, przy użyciu smartfona lub smartwatcha. 

Po dodaniu wirtualnej karty do wybranego portfela cyfrowego, wystarczy przyłożyć urządzenie do terminala płatniczego, by szybko i bezpiecznie sfinalizować transakcję, bez potrzeby wyciągania portfela czy pamiętania o fizycznej karcie. Ta metoda płatności zbliżeniowych jest nie tylko wygodna, ale również zwiększa bezpieczeństwo transakcji dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii szyfrowania.

Wirtualna pozabankowa karta kredytowa

Wirtualna pozabankowa karta kredytowa to innowacyjne rozwiązanie, stanowiące cyfrowy odpowiednik tradycyjnej karty. Jest to swego rodzaju „wirtualny portfel”, w którym zawsze dostępna jest dodatkowa gotówka, dzięki czemu możesz łatwiej zarządzać nieprzewidzianymi wydatkami. Tego typu karta kredytowa online oferuje możliwość płatności w sklepach oraz wypłat gotówki z bankomatów, a wszystko to zrealizujesz, podpinając kartę pod swój cyfrowy portfel, taki jak Google Pay czy Apple Pay. To rozwiązanie zdecydowanie najbardziej ekologiczne, ponieważ eliminuje potrzebę posiadania fizycznej karty, przyczyniając się do ochrony środowiska poprzez redukcję plastiku.

Korzystanie z naszej wirtualnej karty kredytowej  przypomina tradycyjne pożyczki na karcie kredytowej, ale z jedną istotną różnicą – wystarczy, że spłacisz minimalną kwotę należności za wykorzystany limit. Jeśli nie korzystasz z karty, nie ponosisz żadnych kosztów. Nie ma również wymogu spłaty całego wykorzystanego limitu po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz dodatkowe środki, które możesz w łatwy sposób transferować na swoje konto osobiste, zwiększając swoje bezpieczeństwo finansowe. Wirtualna karta to także wygodny dostęp do dodatkowego źródła finansowania, dostępnego o każdej porze dnia i nocy, bezpośrednio z Twojego Panelu Klienta.

Jak wnioskować o wirtualną kartę kredytową NetCredit?

Proces ubiegania się o wirtualną kartę kredytową w NetCredit jest prosty, szybki i zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie użytkownika. Aby rozpocząć, wystarczy kilka prostych kroków:

  • Wejdź na stronę NetCredit i znajdź ofertę. Rozpocznij od wybrania kwoty limitu kredytowego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom finansowym.
  • Następnie kliknij pomarańczowy przycisk, co przeniesie Cię do formularza aplikacyjnego.
  • W formularzu zostaniesz poproszony o podanie swoich danych kontaktowych, osobowych, adresowych oraz finansowych, co pozwoli na ocenę Twojej zdolności kredytowej.
  • Ostatnim etapem jest weryfikacja tożsamości, co jest standardowym procederem zapewniającym bezpieczeństwo transakcji.

Zazwyczaj, cały proces aplikacyjny nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut, co sprawia, że dostęp do dodatkowych środków finansowych jest na wyciągnięcie ręki, szybko i bez zbędnych formalności. NetCredit oferuje transparentne warunki, upraszczając drogę do finansowej elastyczności i niezależności.

Share
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon