Czym jest karta kredytowa dla zadłużonych?

02.06.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Czy zadłużenie uniemożliwia Ci korzystanie z karty kredytowej? Czy negatywna historia kredytowa zamyka przed Tobą drzwi do elastycznego zarządzania finansami? Rozwiązaniem może być karta kredytowa dla zadłużonych. Z naszym przewodnikiem dowiesz się, czym jest, kiedy warto z niej skorzystać, na co zwrócić uwagę, oraz jak uniknąć pogłębiania problemów finansowych. Zgłębiamy temat krok po kroku, by pomóc Ci zrozumieć, jak odzyskać kontrolę nad swoim budżetem.

Czym jest karta kredytowa dla zadłużonych?

Karta kredytowa dla zadłużonych to specyficzna oferta dedykowana osobom, które mają trudności z uzyskaniem tradycyjnej karty kredytowej z powodu negatywnej historii kredytowej. To rozwiązanie, które pozwala tym osobom na zarządzanie finansami, mimo iż w przeszłości mieli problemy ze spłatą zobowiązań. W praktyce, karta dla zadłużonych działa podobnie do tradycyjnej karty kredytowej od ręki, jednak z pewnymi modyfikacjami zorientowanymi na bezpieczeństwo zarówno kredytobiorcy, jak i instytucji udzielającej zobowiązania.

Czy osoby zadłużone powinny decydować się na kartę kredytową?

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Dla niektórych osób zadłużonych, karta kredytowa online może okazać się nieocenionym narzędziem zarządzania finansami. Daje możliwość elastycznego regulowania wydatków, a terminowe spłaty mogą przyczynić się do poprawy historii kredytowej.

Jednak, tak jak wszystko w życiu, karta kredytowa dla zadłużonych ma swoje plusy i minusy. Na pewno nie jest to rozwiązanie dla każdego i każdy powinien dokładnie przemyśleć, zanim zdecyduje się na taką opcję.

Kluczowe jest to, aby pamiętać, że środki na karcie kredytowej powinny być traktowane jako środki dodatkowe i nie zastępować podstawowego źródła dochodu. Należy także pamiętać, że zaciągnięte zobowiązanie trzeba w całości spłacić wraz z prowizją instytucji finansowej, która udziela pożyczki lub karty kredytowej.

O czym pamiętać ubiegając się o kartę kredytową będąc zadłużonym?

Decydując się na kartę kredytową dla zadłużonych, musisz pamiętać o kilku kluczowych rzeczach. Po pierwsze, karta kredytowa nie jest darmowymi pieniędzmi. To pożyczka, która musi być spłacona. Po drugie, karta kredytowa dla zadłużonych często wiąże się z wyższymi odsetkami niż standardowe karty kredytowe, co oznacza, że musisz być absolutnie pewny, że jesteś w stanie spłacić swoje zobowiązania na czas.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak nie pogłębić spirali zadłużenia będąc Zadłużonym?

Aby nie pogłębić spirali zadłużenia, kluczowe jest odpowiednie zarządzanie swoimi finansami. Oto kilka wskazówek:

  1. Bądź zdyscyplinowany: Zawsze spłacaj swoje zobowiązania na czas. Nie tylko unikniesz dodatkowych opłat, ale także pomoże Ci to w budowaniu pozytywnej historii kredytowej.
  2. Śledź swoje wydatki: Wiedza o tym, na co wydajesz swoje pieniądze, jest kluczowa. Spróbuj wyznaczyć swój budżet oraz limit, które nie możesz przekroczyć i sztywno się trzymać wyznaczonych wartości.
  3. Unikaj dodatkowego zadłużenia: Jeśli jesteś już w trudnej sytuacji finansowej, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zaciągnięcie jeszcze większego długu.

Pozabankowa karta kredytowa NetCredit

NetCredit to jedna z firm, która oferuje pozabankowe karty kredytowe. Ta pozabankowa karta kredytowa ma kilka zalet. Po pierwsze, proces aplikacji jest prosty i szybki, co oznacza, że możesz otrzymać swoją kartę bez zbędnej zwłoki. 

Produkt ten jest jednak skierowany tylko do osób, które posiadają zdolność kredytową i unormowaną sytuację finansową. Firma NetCredit sprawdza historię kredytową swoich klientów i weryfikuje wpisy w bazach dłużników takie jak BIK i KRD.

Warto wspomnieć o wszystkich zaletach naszej wirtualnej karty kredytowej:

  • Zaledwie 16% opłaty za wykorzystanie limitu kredytowego w każdym okresie rozliczeniowym. To jedno z najbardziej konkurencyjnych rozwiązań finansowych dostępnych na rynku, co czyni korzystanie z tej karty jeszcze bardziej korzystnym.
  • Nie musisz martwić się o koszty związane z wypuszczeniem i utrzymaniem karty. To oznacza, że nie ma ukrytych kosztów związanych z jej użytkowaniem.
  • Nie są pobierane opłaty za aktywację i zabezpieczenie karty. Czy planujesz uruchomić kartę, czy chwilowo ją zablokować, nie musisz obawiać się dodatkowych opłat.
  • Nie istnieje obowiązek pokrywania kosztów za wcześniejsze zakończenie umowy. Jeśli postanowisz zrezygnować z umowy przed czasem, nie ponosisz żadnych kar.
  • Możesz korzystać z bankomatów bez dodatkowych opłat. Przyjemność wypłacania gotówki z bankomatów bez obawy o dodatkowe koszty.
  • Nie naliczamy opłat za płatności online (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta powiązanego z kartą. Ciesz się wygodą płatności online bez żadnych ukrytych kosztów.
  • Płatności kontaktowe dostępne bez żadnych dodatkowych opłat. Karta kredytowa pozabankowa umożliwia Ci korzystanie z płatności zbliżeniowych bez obaw o dodatkowe koszty.

FAQ – często zadawane pytania

Czy mogę ubiegać się o kartę kredytową będąc zadłużonym?

Tak, karty kredytowe dla zadłużonych są dostępne dla osób z negatywną historią kredytową. Niektóre z firm na rynku finansowym udzielają zobowiązań osobom z niskim BIK i historycznymi wpisami świadczącymi o problemach finansowych. NetCredit zawsze weryfikuje informacje kredytowe osób wnioskujących i udziela zobowiązania tylko osobom, których sytuacja finansowa świadczy o możliwości terminowych spłat zobowiązań.

Czy karta kredytowa dla zadłużonych pomoże mi zbudować pozytywną historię kredytową?

Tak, terminowe spłaty mogą przyczynić się do poprawy Twojej historii kredytowej.

Jaki jest limit na karcie kredytowej?

Limit zależy od instytucji, ale zazwyczaj jest ustalany na podstawie Twojej historii płatniczej i zdolności kredytowej. Maksymalny limit jaki oferuje NetCredit to 10 000 zł dla klientów nowych i powracających.

Czy opłaty za kartę kredytową dla zadłużonych są wyższe?

Zazwyczaj tak, karty kredytowe dla zadłużonych mają tendencję do posiadania wyższych opłat i oprocentowania niż tradycyjne karty kredytowe.

Czy mogę złożyć wniosek o kartę kredytową NetCredit, jeśli jestem w BIK?

Każdy wniosek o wydanie pozabankowej karty kredytowej jest rozpatrywany indywidualnie przez nasz system i naszych analityków. Jeżeli Twoje wpisy są historyczne lub świadczą o tym, że zobowiązania są mimo wszystko spłacane, masz możliwość uzyskania świadczenia. Nie udzielamy pożyczek osobom wyraźnie zadłużonym, będących w kryzysie finansowym. Każdorazowo, sytuacja jest oceniana indywidualnie.

Mogą Cię zainteresować również inne artykuły, które przygotowaliśmy w tematyce kart kredytowych oraz ich pozabankowych odpowiedników:

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon