Czy opłaca się korzystać z karty kredytowej?

26.04.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W dzisiejszych czasach, kiedy świat coraz bardziej się cyfryzuje, karty kredytowe stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Umożliwiają one płatności, zarówno online, jak i offline, a także dostęp do kredytów, które możemy wykorzystać w razie potrzeby. W tym artykule przedstawimy zalety korzystania z karty kredytowej online oraz omówimy alternatywy dla tradycyjnych bankowych kart kredytowych, czyli pozabankowe karty kredytowe.

Zalety korzystania z karty kredytowej

Korzystanie z karty kredytowej niesie ze sobą szereg korzyści, które warto znać:

Łatwość i wygoda płatności

Dzięki karcie kredytowej, możemy płacić za zakupy bez konieczności noszenia gotówki. Dodatkowo, wiele sklepów oferuje możliwość dokonywania bezstykowych płatności, co przyspiesza proces zakupów.

Bezpieczeństwo

Karty kredytowe są wyposażone w różne zabezpieczenia, takie jak chip czy funkcja zbliżeniowa, które minimalizują ryzyko oszustw. Ponadto, w przypadku utraty lub kradzieży karty, wystarczy zgłosić problem do banku, by zablokować środki.

Budowanie historii kredytowej

Regularne, odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej pozwala budować pozytywną historię kredytową, co może przyczynić się do otrzymania korzystniejszych warunków kredytów w przyszłości.

Programy lojalnościowe

Wiele kart kredytowych oferuje programy lojalnościowe, które pozwalają na zbieranie punktów za każdy wydany grosz, a następnie wymianę na nagrody lub zniżki.

Pozabankowe karty kredytowe – alternatywa dla tradycyjnych bankowych kart

Pozabankowe karty kredytowe są ciekawą alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą korzystać z tradycyjnych bankowych kart kredytowych. Oto kilka ich zalet:

Prosty proces wnioskowania

Wniosek o pozabankową kartę kredytową można złożyć szybko i wygodnie przez internet. Zwykle wystarczy wypełnić krótki formularz, a decyzja o przyznaniu karty podejmowana jest w krótkim czasie.

Minimum formalności

Wnioskując o pozabankową kartę kredytową, nie musimy martwić się o skomplikowane procedury czy zbędne dokumenty. Wiele firm udzielających takich kart wymaga jedynie podstawowych danych, takich jak dowód osobisty czy numer telefonu, co znacznie upraszcza proces. Samo korzystanie z karty kredytowej przypomina nieco pożyczkę na raty.

Dostępność dla osób z niższą zdolnością kredytową

Pozabankowe karty kredytowe często są dostępne dla osób, które mają problemy z uzyskaniem tradycyjnej karty kredytowej z powodu niskiej zdolności kredytowej lub braku historii kredytowej. Karta kredytowa a zdolność kredytowa to jeden z naszych artykułów, zachęcamy do zapoznania się z nim.

Elastyczność

Niektóre pozabankowe karty kredytowe oferują większą elastyczność w kwestii spłaty zadłużenia, co pozwala na dostosowanie harmonogramu spłat do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Ponadto wiele z pozabankowych kart kredytowych wydawane jest w formie wirtualnej karty kredytowej, co pozwala to, że środki są zawsze na wyciągnięcie telefonu.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Czy opłaca się korzystać z kart kredytowych? Wnioski

Korzystanie z karty kredytowej od ręki, zarówno bankowej, jak i pozabankowej, niesie ze sobą wiele zalet. Umożliwiają one łatwe i wygodne płatności, zapewniają bezpieczeństwo, a także pomagają w budowaniu pozytywnej historii kredytowej. Pozabankowe karty kredytowe to ciekawa alternatywa dla osób, które szukają prostego procesu wnioskowania, minimum formalności, dostępności dla osób z niższą zdolnością kredytową oraz większej elastyczności.

 

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z karty kredytowej, warto zapoznać się z różnymi dostępnymi opcjami oraz dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe. W ten sposób będziesz mógł wybrać najlepszą kartę dla siebie i czerpać z niej pełne korzyści. Zachęcamy do sprawdzenia oferty NetCredit, w ramach której uzyskujesz wygodny limit kredytowy na pozabankowej karcie kredytowej. Zachęcamy także do sprawdzenia artykułu dotyczące spłaty karty kredytowej, aby poznać więcej szczegółów.

FAQ – Korzystanie z bankowych i pozabankowych kart kredytowych

Poniżej zebraliśmy najpopularniejsze pytania dotyczące korzystania z bankowych i pozabankowych kart kredytowych. Wierzymy, że zebrane odpowiedzi pomogą Państwu podjąć przemyślaną decyzję.

Czym różnią się bankowe karty kredytowe od pozabankowych kart kredytowych?

Bankowe karty kredytowe są oferowane przez instytucje bankowe, podczas gdy pozabankowe karty kredytowe są dostępne od firm z sektora pożyczkowego. Pozabankowe karty kredytowe często mają prostszy proces wnioskowania, minimum formalności i są dostępne dla osób z niższą zdolnością kredytową.

Jakie są główne zalety korzystania z karty kredytowej?

Korzystanie z karty kredytowej umożliwia łatwe i wygodne płatności, zapewnia bezpieczeństwo, pomaga w budowaniu pozytywnej historii kredytowej oraz pozwala na korzystanie z programów lojalnościowych.

Czy karty kredytowe są bezpieczne?

Tak, karty kredytowe są wyposażone w różne zabezpieczenia, takie jak chip czy funkcja zbliżeniowa, które minimalizują ryzyko oszustw. W przypadku utraty lub kradzieży karty, wystarczy zgłosić problem do banku, by zablokować środki.

Czy korzystanie z karty kredytowej wpływa na moją zdolność kredytową?

Tak, regularne i odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej pozwala budować pozytywną historię kredytową, co może przyczynić się do otrzymania korzystniejszych warunków kredytów lub pożyczek pozabankowych online w przyszłości.

Jakie formalności są potrzebne przy wnioskowaniu o pozabankową kartę kredytową?

Wnioskowanie o pozabankową kartę kredytową zwykle wymaga minimum formalności. Wiele firm udzielających takich kart wymaga jedynie podstawowych danych, takich jak dowód osobisty czy numer telefonu. Jest to bardzo zbliżony proces wnioskowania, jak w przypadku pożyczek na dowód przez internet.

Czy pozabankowe karty kredytowe są dostępne dla osób z niską zdolnością kredytową?

Tak, pozabankowe karty kredytowe często są dostępne dla osób, które mają problemy z uzyskaniem tradycyjnej karty kredytowej z powodu niskiej zdolności kredytowej lub braku historii kredytowej.

Jak mogę znaleźć najlepszą kartę kredytową dla siebie?

Aby znaleźć najlepszą kartę kredytową dla siebie, warto zapoznać się z różnymi dostępnymi opcjami oraz dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe. To pozwoli na wybór karty, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. W NetCredit masz możliwość wnioskowania o pożyczkę na pozabankowej karcie kredytowej, którą spłacasz tylko wtedy, gdy realnie korzystasz z przyznanego limitu.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon