Co zrobić w przypadku trudności ze spłatą kredytu?

28.09.2022
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Miło jest otrzymać niezbędną kwotę pieniędzy od pożyczkodawcy na swoje konto bankowe w razie potrzeby. Taki krok idzie jednak w parze z poważnymi zobowiązaniami, które muszą zostać spełnione. Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz sobie pomóc, jeśli masz trudności ze spłatą kredytu. I pamiętaj – pożyczkodawca jest zawsze po Twojej stronie. Odbieraj wiadomości, nie bój się, mów i działaj!

Jak możesz sobie pomóc?

Zawsze należy dokładnie rozważyć potrzebę pożyczki i możliwość jej spłaty. Jednak życie nie zawsze idzie zgodnie z planem. Każdy może stracić pracę lub doświadczyć innego kryzysu finansowego. Jeśli masz trudności ze spłatą kredytu, nie próbuj udawać, że ich nie ma! Ważne jest, aby twój pożyczkodawca widział, że próbujesz znaleźć rozwiązania, bo wtedy łatwiej jest wspólnie uzgodnić kolejne kroki. Unikając odpowiedzialności, twój problem będzie rósł, a dług wzrośnie.

Pierwsze kroki w kryzysie

  • Jeśli straciłeś pracę, zarejestruj się w celu uzyskania statusu bezrobocia. Przede wszystkim otrzymasz zasiłek dla bezrobotnych. Po drugie, będziesz informowany o najnowszych ofertach pracy, a także o możliwościach szkolenia zawodowego i przekwalifikowania.
  • Nie bój się prosić o pomoc i pożyczać od przyjaciół lub krewnych.
  • Zastanów się nad wynajmem swojej nieruchomości i zamieszkaniem z bliskimi przez jakiś czas.
  • Zastanów się, czy masz jakieś wartościowe, niepotrzebne rzeczy, które możesz sprzedać.
  • Rozważ sprzedaż samochodu lub nieruchomości.
  • Szukaj sposobów na dodatkowy dochód, wykorzystując swoje talenty i wiedzę.

Pożyczkodawca jest twoim przyjacielem

Nie bój się skontaktować z pożyczkodawcą. Zawsze istnieje możliwość wspólnego poszukiwania indywidualnego rozwiązania właśnie dla ciebie! Pożyczkodawca może zaoferować częściową lub odroczoną płatność lub inne rozwiązania. Najważniejsze jest, aby porozmawiać z pożyczkodawcą!

Bycie przystępnym jest ważne. Unikanie telefonów pożyczkodawcy i innych prób kontaktu, zwiększa powagę sytuacji.

Pożyczkodawca jest twoim sprzymierzeńcem. Uwierz, spłata Twojego zadłużenia jest ważna też dla pożyczkodawcy. Dlatego nie wahaj się ani chwili – pożyczkodawca pomoże Ci znaleźć rozwiązanie!

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jakie są konsekwencje niespłacenia pożyczki?

  • Odsetki za zwłokę można naliczyć za każdy dzień zwłoki. To jeszcze bardziej zwiększa wielkość długu.
  • Jeśli pożyczka nie jest spłacana przez dłuższy czas, może zostać przekazana firmie windykacyjnej lub sądowi. W takim przypadku Twoje dane mogą trafić do rejestru kredytowego lub biur informacji kredytowej. Negatywny wpis w historii kredytowej utrudnia uzyskanie jakiejkolwiek pożyczki, korzystanie z usług z odroczonymi warunkami płatności, takich jak telefonia komórkowa i Internet. Informacje w rejestrach biur kredytowych przechowywane są przez 3 lata od dnia spłaty zadłużenia. Jeśli dług nie zostanie spłacony, informacje o dłużniku są przechowywane do czasu wygaśnięcia prawa do roszczenia.
  • Jeśli Twój dług zostanie przeniesiony do firmy windykacyjnej lub do sądu, będziesz musiał pokryć wszystkie związane z tym koszty.
  • W przypadku niewykonania wyroku sądowego, wierzyciel przekaże orzeczenie sądu o windykacji Twojego długu komornikowi, który rządzi się swoimi prawami. Będziesz musiał również pokryć koszty komornika.

Dowiedz się więcej o swoich długach

Nie bój się spojrzeć prawdzie w oczy i dowiedzieć się, jaki jest twój stan zadłużenia. Bądź odpowiedzialny przy ubieganiu się o pożyczkę i oceń swoje możliwości spłaty pożyczki na czas. Pamiętaj – każda pożyczka wiąże się z odpowiedzialnością i zmianą nawyków finansowych. Zaplanuj swój budżet w taki sposób, abyś mógł zgromadzić nawet niewielkie oszczędności na nieoczekiwane sytuacje.

Nie uciekaj od odpowiedzialności, działaj na czas i znajdź wyjście z trudnej sytuacji razem ze swoim pożyczkodawcą!

Jeżeli masz problem ze spłatą swojej pożyczki w Net Credit, zadzwoń do nas: 22 598 77 22

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon