Tania pożyczka - sprawdź, co należy wiedzieć i na co zwracać uwagę

13.09.2022
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Pożyczkobiorcy najczęściej zwracają uwagę na to, by oprocentowanie pożyczki było jak najniższe. Nic więc dziwnego, że ich uwagę przykuwają hasła, takie jak tania, czy nawet darmowa pożyczka. Co warto o wiedzieć o taniej pożyczce pozabankowe i na co szczególnie należy zwracać uwagę?

Czym jest tania pożyczka?

Na początek warto wyjaśnić, dlaczego pożyczka w ogóle może być uznana za tanią? Otóż w największym stopniu wpływa na to oprocentowanie oraz prowizja, jaką pobiera firma pożyczkowa. To właśnie te czynniki mają wpływ na wysokość pojedynczej raty pożyczki. Faktem jest, iż szacując koszty zaciągnięcia zobowiązania, należy wziąć pod uwagę nie tylko kwotę rat, ale również ich ilość. 

Choć niska rata może okazać się bardzo pomocna w zarządzaniu domowymi finansami, to jednak przy większych kwotach pożyczek finalnie możemy zapłacić więcej, niż gdybyśmy zdecydowali się na wyższą ratę. Poszukując najtańszej pożyczki, zwróćmy uwagę na RRSO, czyli roczną rzeczywistą stopę oprocentowania, która wyraża koszt. Co więcej, warto też przyjrzeć się kwotom pożyczek – czasami w ramach taniej pożyczki możemy uzyskać maksymalnie kilka tysięcy złotych, co jednak dla wielu osób okazuje się całkowicie wystarczające.

Komu dedykowane są tanie pożyczki?

Tania pożyczka pozabankowa to rozwiązanie dla osób, które potrzebują pozyskać dodatkowe środki finansowe, a jednocześnie nie chcą płacić wysokich odsetek. Tanich pożyczek udzielają firmy pożyczkowe, które przygotowały dla swoich klientów bardzo szeroką ofertę. Pożyczkobiorca nie musi wykazywać zdolności kredytowej, bowiem ta nie jest przez firmy pożyczkowe badana. Natomiast wymaga się, aby:

  • był osobą pełnoletnią,
  • posiadał pełną zdolność do czynności prawnych,
  • posiadał obywatelstwo polskie,
  • legitymował się ważnym dokumentem tożsamości,
  • założył konto w polskim banku.

Tania pożyczka to produkt finansowy, który dostępny jest dla osób posiadających dobrą historię kredytową. W praktyce oznacza to, że klient, w momencie składania wniosku o pożyczkę, nie może figurować w bazach dłużników, takich jak na przykład BIK.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak uzyskać tanią pożyczkę?

Pierwszym krokiem do zaciągnięcia taniej pożyczki jest wybór odpowiedniej oferty. Należy przy tym zwrócić uwagę na:

  • okres kredytowania,
  • oprocentowanie,
  • maksymalną kwotę pożyczki.

Następnie pożyczkobiorca zobowiązany jest wypełnić stosowny wniosek, który znajdzie na stronie internetowej wybranej przez siebie firmy pożyczkowej. We wniosku podaje się dane osobowe, wybrane dane z dowodu osobistego, a także oświadcza się o posiadaniu źródła dochodu. 

Firmy pożyczkowe nie wymagają przy tym przesyłania dodatkowych zaświadczeń. Tania pożyczka online może zostać przyznana osobie, która spełni wymagania formalne oraz przejdzie procedurę weryfikacji tożsamości. Polega ona na zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej oraz wykonaniu przelewu na kwotę 1 zł. Po dopełnieniu wszelkich formalności pieniądze trafiają na konto klienta nawet w 15 minut. 

Tania, a darmowa pożyczka

W ofercie niektórych firm pożyczkowych można znaleźć darmowe pożyczki, które nie są tożsame z pożyczkami tanimi. Darmowe pożyczki dedykowane są zwykle nowym klientom, a w ich ramach oddaje się jedynie pożyczony kapitał, bez naliczonych odsetek. Co istotne, darmowe pożyczki udzielane są na niewielkie kwoty – zazwyczaj można otrzymać około 1500 złotych.

Tymczasem w przypadku tanich pożyczek klient zobowiązany jest zwrócić pożyczony kapitał wraz z odsetkami, jednak oferta skierowana jest do szerokiego grona zainteresowanych, a nie tylko do nowych klientów. 

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że w ramach taniej pożyczki możemy uzyskać nieco więcej środków pieniężnych. Pamiętajmy, że zarówno w przypadku taniej, jak i darmowej pożyczki obowiązuje taka sama procedura przyznawania. Różnica polega na tym, że w przypadku darmowych pożyczek firma sprawdza, czy zainteresowany wcześniej nie zaciągał już zobowiązania.

Tania pożyczka – czy warto ją zaciągnąć?

Dzięki taniej pożyczce możemy w krótkim czasie pozyskać niezbędne środki finansowe, a jednocześnie ograniczyć koszty związane z finansowaniem. Wybierając konkretną ofertę, warto kierować się nie tylko wysokością oprocentowania, ale również kwotą pożyczki oraz okresem kredytowania, czyli czasem, w jaki należy ją spłacić. 

Kwoty uzyskane z najtańszych pożyczek nie są bardzo wysokie, jednak zwykle okazują się wystarczające pod kątem pokrycia niezbędnych czy nieprzewidzianych wydatków. Ogromną zaletą tanich pożyczek pozabankowych jest możliwość uzyskania ich bez wychodzenia z domu, po dopełnieniu minimum formalności. 

Czas, w którym pieniądze trafiają na konto klienta, również nie pozostaje bez znaczenia – dzięki taniej pożyczce możemy otrzymać je już w kilkanaście minut. Pożyczki dedykowane są osobom, które nie posiadają wysokiej zdolności kredytowej, na przykład zatrudnionym w ramach umów cywilnoprawnych. Co więcej, charakteryzuje je wysoki stopień przyznawania, dzięki czemu szanse na uzyskanie dodatkowego finansowania są naprawdę duże, o ile tylko spełniamy warunki formalnej.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon