Pożyczka bez weryfikacji telefonicznej

Udzielanie pożyczek przez internet zyskało na popularności w ostatnich latach, jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie sprawnie funkcjonujące systemy zabezpieczeń. Dają one ochronę konsumentom, a jednocześnie pozwalają upewnić się, że nie dochodzi do wyłudzenia pieniędzy na czyjeś dane osobowe. Weryfikacja klienta nie ma miejsca przez telefon – obecnie odbywa się ona w systemie internetowym, za pośrednictwem konta bankowego. Czym charakteryzują się pożyczki bez weryfikacji telefonicznej?

Pożyczka bez weryfikacji telefonicznej – zasady przyznawania

Szybkie pożyczki bez weryfikacji telefonicznej zyskały na popularności głównie dzięki rozwojowi bankowości internetowej. Dziś niemal każdy klient banku posiada konto online, do które ma dostęp za pomocą identyfikatora oraz hasła. Wyspecjalizowane firmy pożyczkowe mogą więc udzielać pożyczek bez telefonicznej weryfikacji klienta, jedynie za pomocą przelewu bankowego. 

Cała procedura polega na przekazaniu symbolicznej kwoty pieniężnej na konto firmy pożyczkowej. Przelew musi zostać wykonany z rachunku klienta, który wnioskuje o finansowanie. Kwota przelewu wynosi 1 gr lub 1 zł, a więc jest naprawdę symboliczna. Niemniej jednak, zanim dojdzie do przekazania przelewu, klient musi dopełnić niezbędnych formalności. Szybkie pożyczki bez weryfikacji telefonicznej udzielane są wyłącznie osobom pełnoletnim, posiadającym obywatelstwo polskie oraz pełną zdolność do czynności prawnych. Mogą je otrzymać osoby, które legitymują się ważnym dowodem osobistym oraz posiadają konto w polskim banku. 

Jednocześnie na moment składania wniosku o pożyczkę nie mogą figurować w bazach dłużników, na przykład w BIK. 

Wysoki stopień przyznawania i pieniądze od ręki

Pożyczki pozabankowe charakteryzują się wysokim stopniem przyznawania. Klient nie musi bowiem spełniać tych wszystkich warunków, które wiążą się z uzyskaniem kredytu bankowego czy pożyczki bankowej. Ilość formalności zostaje ograniczona do minimum. Umożliwia to przyznanie finansowania w bardzo krótkim czasie – wniosek weryfikowany jest niemal natychmiastowo, przez co klient otrzymuje pożyczkę od ręki

Pożyczka online bez telefonu ma obecnie zupełnie inną formą, niż dotychczas. Jeszcze do niedawna klient otrzymywał pieniądze bezpośrednio na konto bankowe. Miał więc do dyspozycji konkretną sumę, od której musiał zapłacić odsetki i prowizję. Nie uwzględniano natomiast tego, czy rzeczywiście wydatkował on całą przyznaną kwotę pożyczki – nie było to wtedy możliwe. Dziś jednak pieniądze nie trafiają na konto klienta, a do specjalnego portfela elektronicznego, zwanego wirtualną kartą kredytową. Jest na niej zapisany pewien limit, do którego klient może dokonywać płatności bądź wypłacać gotówkę z bankomatu. Limit przyznawany jest na pewien czas, zwany okresem rozliczeniowym. Chwilówki online spłacane są więc nie z uwzględnieniem całego limitu, a jedynie faktycznie wydatkowanej kwoty.

Zalety korzystania z wirtualnych kart 

Wirtualna karta jako pożyczka bez weryfikacji telefonicznej brzmi nieco enigmatycznie – rzeczywiście, produkt ten to całkowita nowość, jaką proponuje swoich klientom NetCredit. Wirtualna karta została przez nas wprowadzona na rynek pożyczek pozabankowych w 2022 roku, rewolucjonizując go. 

Niemniej jednak klienci szybko przekonali się o zaletach tego rodzaju rozwiązania. Pierwszym z nich jest wygoda dokonywania płatności – klient może płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, łącząc kartę ze swoim wirtualnym portfelem, na przykład GooglePay. Płaci on prowizję wyłącznie od limitu, jaki w danym okresie wykorzystał. Obowiązuje więc zasada, że kto nie korzysta z pieniędzy, ten nie płaci. Jest to bardzo komfortowe i uczciwe z punktu widzenia klienta rozwiązanie. Limit ma charakter odnawialny – za pomocą jednego wniosku można pozyskać finansowanie na cały rok. Możemy więc mówić o pożyczce odnawialnej.

Nie trzeba więc co rusz składać nowych wniosków, jeśli gotówka w dalszym ciągu jest potrzebna. Pieniądze można wydatkować w dowolny sposób – pożyczkodawca nie sprawdza katalogu wydatków klienta, nie polegają one weryfikacji. Składając wniosek, nie trzeba natomiast podawać celu, na jaki zostaną przeznaczone pieniądze. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które cyklicznie potrzebują dodatkowej gotówki na wydatki bieżące, a także te nieprzewidziane. 

Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon