Pożyczki z wpisami w KRD, ERIF, BIK i BIG - co musisz wiedzieć?

29.08.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Kiedy zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki pozabankowej, zwykle nie myślisz tylko o tym, jakie korzyści może ci to przynieść, ale również o możliwych komplikacjach. Jednym z głównych czynników wpływających na zdolność do uzyskania pożyczki są wpisy w rejestrach dłużników takich jak KRD (Krajowy Rejestr Długów), ERIF, BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i BIG. Te bazy danych gromadzą informacje o twojej historii kredytowej i mogą znacząco wpłynąć na decyzję pożyczkodawcy o przyznaniu ci pożyczki na dowód.

Czy firmy pożyczkowe udzielają pożyczek z wpisami w bazach?

Renomowane firmy pożyczkowe zwykle nie udzielają pożyczek bez zaświadczeń osobom, które mają negatywne wpisy w tych rejestrach. To świadczy o tym, że mogą być one uznane za nierzetelnych dłużników. Wyjątkiem są osoby, które mają wpisy, na przykład w BIK, ale są to wpisy historyczne i ich sytuacja finansowa uległa znacznemu poprawieniu. Wtedy taka pożyczka bez BIK jest możliwa do zrealizowania.

Różnice między rejestrami dłużników

Nie każdy wpis w rejestrze dłużników jest taki sam. BIK koncentruje się głównie na historii kredytowej, czyli informuje o twoich dotychczasowych i bieżących zobowiązaniach. KRD i BIG zbierają dane zarówno o osobach fizycznych, jak i prawnych, które zalegają z różnymi płatnościami. ERIF to z kolei rejestr, który zbiera informacje głównie od firm sektora finansowego i telekomunikacyjnego. 

 

Jedno jest pewne, nie ma możliwości otrzymania pożyczki dla zadłużonych z komornikiem lub gwarantowanej pożyczki dla zadłużonych w momencie, w którym masz negatywne wpisy i brak perspektyw na poprawę sytuacji finansowej.

Jak poprawić swoją sytuację finansową?

Jeżeli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i masz wpisy w rejestrach dłużników, pierwszym krokiem powinno być spłacenie zaległych długów. To może nie tylko poprawić twój wpis w rejestrach, ale również zwiększyć twoją zdolność kredytową. Możesz również zwrócić się do doradcy finansowego, który pomoże ci w zrozumieniu swojej sytuacji i wskaże najlepsze środki zaradcze.

Wpisy historyczne a zdolność kredytowa

Warto zauważyć, że nie każdy wpis w rejestrze dłużników musi być traktowany jako przeszkoda w uzyskaniu pożyczki. Jeżeli masz wpisy historyczne, ale twoja obecna sytuacja finansowa jest stabilna, możesz być postrzegany jako kredytobiorca o mniejszym ryzyku. W takim przypadku renomowane firmy pożyczkowe mogą rozważyć udzielenie ci pożyczki chwilówki online.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Wybór odpowiedniej oferty pożyczki online

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę od zaraz, zrób dokładny przegląd dostępnych ofert. Niektóre firmy mogą być bardziej elastyczne w kwestii wpisów w rejestrach i mogą zaoferować ci lepsze warunki. Pamiętaj, że oprocentowanie i inne koszty mogą być znacznie wyższe, jeśli jesteś traktowany jako kredytobiorca o wyższym ryzyku.

Pozabankowa karta kredytowa – alternatywa dla tradycyjnej pożyczki

Pozabankowe karty kredytowe to forma kredytowania oferowana przez instytucje finansowe inne niż tradycyjne banki. Zazwyczaj charakteryzują się one większą elastycznością i mniejszą ilością formalności przy ich wydawaniu. Odróżniają się od standardowych kart kredytowych tym, że nie zawsze wymagają szczegółowej analizy zdolności pożyczkowej i historii finansowej klienta. Dlatego są często wybierane przez osoby, które mają problem z uzyskaniem kredytu w tradycyjnym banku.

Pozabankowa karta kredytowa NetCredit – warunki kosztowe

NetCredit oferuje wirtualną kartę kredytową, która różni się od tradycyjnych ofert na kilka sposobów. Po pierwsze, karta jest całkowicie bezpłatna, jeżeli z niej nie korzystasz. To znaczy, że nie ponosisz żadnych opłat za wydanie i obsługę karty kredytowej od ręki, jej aktywację czy zastrzeżenie. Nie ma również dodatkowych opłat za wcześniejsze zakończenie umowy.

Standardowe koszty wirtualnej karty kredytowej NetCredit

  • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym.
  • 0 zł za wydanie i obsługę karty.
  • 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty.
  • 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy.
  • 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu.
  • 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy z rachunku karty.
  • Darmowe płatności zbliżeniowe.

Opłaty za nieterminową spłatę zobowiązania

W przypadku nieterminowej spłaty Minimalnej Kwoty do Zapłaty, FINCARD może naliczyć maksymalne odsetki za opóźnienie, które obecnie wynoszą 24,5% rocznie od kwoty zadłużenia.

Oferta promocyjna NetCredit

NetCredit przygotował również ofertę promocyjną, z którą warto się zapoznać, aby uzyskać jeszcze korzystniejsze warunki.

 

Wybierz pozabankową kartę kredytową od NetCredit

NetCredit oferuje wirtualną kartę kredytową bez zaświadczeń z niskimi kosztami i przejrzystymi warunkami użytkowania, co sprawia, że jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych ofert na rynku. Przekonaj się sam i skorzystaj z tej wyjątkowej propozycji.

Pożyczki z wpisami w KRD, ERIF, BIK i BIG – podsumowanie

Jeśli masz wpisy w rejestrach dłużników typu KRD, ERIF, BIK czy BIG, twoje opcje pożyczkowe mogą być ograniczone. Renomowane firmy pożyczkowe z reguły unikają udzielania pożyczek osobom, które mogą być uznane za nierzetelnych dłużników. Jednakże, jeśli twoja sytuacja finansowa uległa znaczącej poprawie i wpisy są tylko historyczne, istnieje szansa na uzyskanie pożyczki od ręki. Zawsze zaleca się skonsultowanie z doradcą finansowym i dokładne przeanalizowanie wszystkich dostępnych opcji.

Warto zawsze rozważyć także alternatywy. Jedną z przedstawionych jest wirtualna karta kredytowa od NetCredit. Nasza firma, która działa na rynku finansowym już od 2011 roku, przygotowałem specjalną ofertę dla osób, które potrzebują mieć pieniądze zawsze na wyciągnięcie portfela. Niezależnie, czy decydujemy się na tradycyjną pożyczkę pozabankową online, czy na kartę kredytową online, musimy pamiętać o ocenie swojej zdolności pożyczkowej do terminowej spłaty zobowiązania.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon