Pożyczka pieniędzy - co należy wiedzieć?

04.12.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W dzisiejszym świecie, pożyczka pieniędzy jest często kluczowym elementem zarządzania osobistymi finansami. Zanim jednak zdecydujesz się na pożyczenie pieniędzy, istotne jest, aby zrozumieć, czym jest pożyczka, skąd możesz ją uzyskać, jakie są warunki pożyczek oraz jakie opcje alternatywne są dostępne.

Czym właściwie jest pożyczka pieniędzy?

Pożyczka pieniędzy to umowa finansowa, w ramach której jedna strona (pożyczkodawca) udziela drugiej stronie (pożyczkobiorcy) określonej kwoty pieniędzy na ustalonych warunkach. Te warunki zazwyczaj obejmują sposób i termin spłaty pożyczki, a także ewentualne odsetki i opłaty.

Skąd można pożyczyć pieniądze?

Pieniądze można pożyczyć z różnych źródeł. Najpopularniejszymi są banki i instytucje pozabankowe oferujące różne rodzaje pożyczek, w tym kredyty gotówkowe, chwilówki, pożyczki na raty czy kredyty ratalne. Alternatywne źródła to pożyczki od rodziny i przyjaciół oraz platformy pożyczkowe online.

Jak powinna wyglądać umowa pożyczki?

Umowa pożyczki jest podstawowym dokumentem regulującym stosunki pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Jest to istotne narzędzie, które zapewnia obu stronom przejrzystość i zrozumienie warunków finansowych. Aby umowa była skuteczna i zgodna z prawem, powinna zawierać kilka kluczowych elementów:

 

 • Dane stron umowy: Pełne dane obu stron transakcji, czyli pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, w tym ich nazwy, adresy i numer identyfikacyjny (np. PESEL lub numer NIP w przypadku firm).
 • Kwota pożyczki: Dokładna kwota pieniędzy, która jest pożyczana.
 • Warunki spłaty: Szczegółowe informacje o sposobie i terminach spłaty pożyczki, w tym wysokość i liczba rat.
 • Oprocentowanie i opłaty: Informacje o oprocentowaniu pożyczki, wszelkich opłatach dodatkowych oraz warunkach naliczania odsetek.
 • Warunki przedterminowej spłaty: Zasady dotyczące możliwości wcześniejszej spłaty pożyczki i ewentualnych opłat z tym związanych.
 • Postanowienia dotyczące niewykonania umowy: Konsekwencje niespłacenia pożyczki, w tym procedury windykacyjne i karne.
 • Klauzule dotyczące ochrony danych osobowych: Postanowienia dotyczące przetwarzania danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych.
 • Podpis stron: Umowa musi być podpisana przez obie strony, co potwierdza ich zgodę na warunki i zobowiązania wynikające z dokumentu.

 

Dokładne określenie tych elementów w umowie pożyczki zapewnia przejrzystość i bezpieczeństwo transakcji, minimalizując ryzyko nieporozumień i konfliktów.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Pozabankowe pożyczki online – czym się cechują?

Pozabankowe pożyczki online to dynamicznie rozwijająca się gałąź rynku finansowego, która oferuje szybkie i wygodne rozwiązania dla osób potrzebujących natychmiastowego dostępu do dodatkowych środków. Charakteryzują się one znacznie większą dostępnością niż tradycyjne pożyczki bankowe, a także mniej rygorystycznymi wymogami dotyczącymi zdolności kredytowej. Oto główne cechy, które wyróżniają pozabankowe pożyczki online:

 

 • Szybki proces wnioskowania i decyzji: Wiele pozabankowych pożyczek online oferuje proces wnioskowania, który trwa zaledwie kilka minut, a decyzja o przyznaniu środków często zapada tego samego dnia.
 • Minimalne formalności: W odróżnieniu od pożyczek bankowych, pozabankowe pożyczki online zwykle nie wymagają skomplikowanych formalności. Wystarczy podstawowa dokumentacja, taka jak dowód tożsamości, aby otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń online.
 • Dostępność dla osób z gorszą historią kredytową: Pożyczkodawcy pozabankowi często akceptują klientów z mniej korzystną historią kredytową, co jest niemożliwe w przypadku wielu banków.
 • Elastyczność kwot i okresów spłaty: Pożyczki te często oferują szeroki zakres kwot oraz elastyczne terminy spłaty, dopasowane do indywidualnych potrzeb pożyczkobiorców. W ofertach firm pożyczkowych są zarówno pożyczki krótkoterminowe jak i pożyczki długoterminowe.
 • Wyższe koszty oprocentowania: Zazwyczaj pozabankowe pożyczki online mają wyższe oprocentowanie w porównaniu do kredytów bankowych, co wynika z większego ryzyka, jakie ponoszą pożyczkodawcy.
 • Możliwość wnioskowania bez wychodzenia z domu: Cały proces można przeprowadzić online, co jest dużym udogodnieniem i oszczędnością czasu dla pożyczkobiorców.
 • Krótkoterminowość: Wiele z tych pożyczek ma charakter krótkoterminowy, co oznacza, że są one przeznaczone do szybkiej spłaty, często w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.
 • Różnorodność ofert: Rynek pożyczek pozabankowych jest bardzo zróżnicowany, co pozwala klientom wybrać ofertę najbardziej odpowiadającą ich potrzebom finansowym.

 

Podsumowując, pożyczki online bez weryfikacji są atrakcyjną opcją dla osób szukających szybkiego i łatwego dostępu do dodatkowych środków, zwłaszcza gdy tradycyjne kanały bankowe nie są dostępne lub odpowiednie. Ważne jest jednak, aby dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw takiej formie finansowania, szczególnie biorąc pod uwagę wyższe koszty i potencjalne ryzyko.

Pozabankowa karta kredytowa – alternatywa dla tradycyjnych chwilówek

Pozabankowa karta kredytowa, jak oferta od NetCredit, może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych chwilówek. Oto niektóre z jej kluczowych zalet:

 

 • Prowizja 11% od wykorzystanego limitu: Głównym kosztem związanym z korzystaniem z karty jest prowizja w wysokości 11% od kwoty wykorzystanego limitu kredytowego, naliczana w każdym cyklu rozliczeniowym.
 • Brak dodatkowych opłat za kartę: Korzystanie z karty kredytowej online nie wiąże się z żadnymi opłatami za jej wydanie, obsługę, aktywację czy blokadę.
 • Elastyczność w zarządzaniu finansami: Możliwość przedterminowego zakończenia umowy bez dodatkowych kosztów daje większą kontrolę nad finansami.
 • Dostęp do gotówki bez dodatkowych opłat: Karta umożliwia wypłaty z bankomatów bez dodatkowych kosztów.
 • Bezpłatne płatności online i przelewy: Użytkownicy mogą korzystać z usług płatniczych online, takich jak Google Pay czy Apple Pay, oraz dokonywać przelewów z konta karty bez ponoszenia dodatkowych opłat.
 • Wygodne płatności zbliżeniowe: Karta kredytowa od ręki umożliwia realizację płatności zbliżeniowych bez dodatkowych kosztów, co jest wygodne w codziennym użytkowaniu.

 

Podsumowując, pożyczka pieniędzy to ważny instrument finansowy, który może być pomocny w wielu sytuacjach. Ważne jest jednak, aby podchodzić do niej z rozwagą, dokładnie analizując warunki i wybierając najbardziej odpowiednie źródło finansowania. Pozabankowa karta kredytowa, tak jak oferta od NetCredit, może być atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych pożyczek, oferując elastyczność i kontrolę nad wydatkami.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon