Pożyczka na raty bez weryfikacji - wszystko co należy wiedzieć

26.09.2022
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Pożyczki udzielane mogą być przez banki bądź instytucje pozabankowe, czyli firmy pożyczkowe. Choć oferują one ten sam produkt, to zasady przyznawania pożyczki są zgoła inne. W firmie pożyczkowej możemy bowiem uzyskać pożyczkę na raty bez weryfikacji, co w praktyce oznacza, że może po nią sięgnąć znacznie więcej osób, niż w przypadku pożyczki bankowej. Oto, co warto wiedzieć o pożyczce bez weryfikowania zdolności kredytowej, spłacanej w ratach.

Czym charakteryzuje się pożyczka bez weryfikacji?

Pożyczka na raty bez zdolności kredytowej jest udzielana przez wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. W jej przypadku pożyczkodawca nie ocenia zdolności kredytowej klienta, na którą składają się między innymi:

  • wysokość miesięcznych dochodów,
  • źródło dochodów,
  • średnie miesięczne koszty utrzymania.

Do oceny zdolności kredytowej niezbędna jest odpowiednia dokumentacja, na przykład zaświadczenie o zarobkach czy potwierdzenia wpływów na konto bankowe. Tymczasem w przypadku pożyczki bez weryfikacji klient nie musi ich przedstawiać. We własnym zakresie ocenia on, czy będzie w stanie spłacić zobowiązanie na zasadach przewidzianych w ofercie. We wniosku pożyczkowym deklaruje on interesującą kwotę oraz wysokość miesięcznych zarobków. Ze względu na to, że przy pożyczce bez weryfikacji nie jest oceniana zdolność kredytowa, pieniądze można otrzymać już w kilkanaście minut od złożenia wniosku. 

Kto może ubiegać się o pożyczkę?

Pożyczka na raty bez sprawdzania zdolności dedykowana jest osobom pełnoletnim, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz obywatelstwo polskie. Dodatkowo muszą one legitymować się ważnym dowodem osobistym, a także założyć konto w polskim banku. Nie ma natomiast znaczenia źródło dochodu ani jego wysokość. Dlatego też po pożyczkę mogą sięgnąć osoby, które:

  • zarobkują na podstawie umów cywilnoprawnych,
  • osiągają nieregularne dochody,
  • otrzymują rentę bądź emeryturę,
  • posiadają inne źródło dochodów, które nie jest honorowane przez banki.

Co istotne, pożyczka bez weryfikacji może zostać przyznania osobie, która posiada dobrą historię kredytową. W praktyce oznacza to, że nie może ona mieć na swoim koncie niespłaconych długów. Historia kredytowa sprawdzana jest w bazach dłużników, na przykład w BIK czy w KRD.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak uzyskać pożyczkę?

Obecnie zdecydowana większość pożyczkobiorców decyduje się zaciągnąć zobowiązanie przez internet. Pożyczka online na raty bez weryfikacji może zostać przyznana osobie, która złoży odpowiedni wniosek. Dostępny jest on na stronie internetowej wybranej przez siebie firmy pożyczkowej. Następnie należy przejść procedurę weryfikacyjną, której celem jest potwierdzenie tożsamości klienta. Musi on zalogować się do swojej bankowości internetowej i wykonać przelew na rachunek firmy pożyczkowej. Kwota przelewu wynosi nie więcej, niż 1 zł. Po przejściu weryfikacji, a także pozytywnej ocenie wniosku o pożyczkę, pieniądze mogą zostać przekazane bezpośrednio na konto klienta. Cała procedura trwa zwykle kilkanaście minut, zwłaszcza jeśli klient posiada konto w tym samym banku, co firma pożyczkowa. 

Pożyczka spłacana w ratach

Pożyczkę bez weryfikacji spłaca się w miesięcznych ratach, których ilość zależna jest od konkretnej oferty. Zazwyczaj im wyższa kwota, którą pożyczamy, tym dłuższy okres spłaty pożyczki. W ustalaniu ilości rat bierze się też pod uwagę możliwości klienta – przy większej liczbie rat zarządzanie domowym budżetem może być bowiem znacznie łatwiejsze, choć z drugiej strony im więcej rat spłacamy, tym wyższe koszty będziemy musieli ponieść. Na wysokość pojedynczej raty wpływa wysokość pożyczonego kapitału oraz odsetki. Warto mieć na uwadze, że w razie potrzeby można wystąpić do firmy pożyczkowej o przedłużenie okresu kredytowania, a tym samym zwiększenie liczby rat.

Pożyczka bez weryfikacji – dla kogo?

Po szybką pożyczkę bez weryfikacji zdolności kredytowej najczęściej sięgają osoby, które potrzebują w krótkim czasie pozyskać dodatkowe pieniądze. Chcąc uzyskać finansowanie w banku, musimy liczyć się ze stosunkowo długim czasem oczekiwania, podczas gdy pożyczka bez weryfikacji może być przyznana nawet w 15 minut. Dodatkową zaletą jest minimum formalności i brak zaświadczeń, które normalnie musielibyśmy dostarczyć. Po pożyczkę mogą sięgnąć także osoby, które uzyskują dochody ze źródeł nieuznawanych przez banki za wiarygodne, na przykład na podstawie umów cywilnoprawnych. Warto mieć na uwadze, że pożyczka bez weryfikacji jest sposobem na jednorazowe pozyskanie dodatkowej gotówki. 

Jeśli potrzebujemy częstszego wsparcia finansowego, dobrym rozwiązaniem będzie pozabankowa karta kredytowa. Możemy pozyskać ją w bardzo prosty sposób, niemal tak samo, jak pożyczkę bez weryfikacji. Co więcej, dzięki pozabankowej karcie kredytowej mamy możliwość dokonywania płatności za towary i usługi w ramach odnawialnego limitu, zatem dodatkowa gotówka niemal zawsze jest pod ręką, w naszym portfelu. Limit na karcie ulega bowiem odnowieniu po spłaceniu poprzedniego zadłużenia. Można więc powiedzieć, że karta funkcjonuje podobnie, jak pożyczka, jednak wniosek o nią składamy jednorazowo, a następnie możemy już korzystać z finansowania wielokrotnie. 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon