Pożyczka na czek giro - na czym polega ta forma pożyczki?

21.01.2022

Obecnie zdecydowana większość osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę przez internet, której ideą jest przekazanie pieniędzy na konto bankowe. Niemniej jednak nie każdy posiada rachunek bieżący w banku, nie zawsze też klient chce, aby widoczne były na nim wpływy. W praktyce nie oznacza to, że nie ma on możliwości wzięcia pożyczki, bowiem może skorzystać z czeku giro. Czym właściwie jest pożyczka na czek giro i jak ją zaciągnąć?

Jak działa czek giro?

Ideą pożyczki na czek giro jest możliwość wypłaty gotówki w placówce pocztowej, a tym samym pominięcie w procesie kredytowania konta bankowego. Powody, dla których pożyczkobiorcy nie chcą otrzymywać pieniędzy na rachunek bankowy, są różne. Niektórzy posiadają wspólne konto z małżonkiem i nie chcą, aby druga osoba zauważyła wpływ na konto. 

Zdarza się również, że na koncie bieżącym brakuje środków pieniężnych, z których można by wykonać przelew w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Jest to obowiązkowy element w przypadku zaciągania pożyczki przez internet, jeśli pieniądze mają trafić na konto bankowe. Są również pożyczkobiorcy, którzy wciąż cenią sobie tradycyjną gotówkę, dlatego też unikają zakładania konta bankowego. 

Jak uzyskać pożyczkę na czek giro?

Procedura wnioskowania o pożyczkę na czek giro wygląda podobnie, jak w przypadku ubiegania się o tradycyjną pożyczkę. Należy bowiem wypełnić wniosek, który dostępny jest na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej. Warto zwrócić uwagę, że obecnie nie każda firma pożyczkowa udziela finansowania na takich zasadach – niektóre realizują jedynie przelewy bankowe. 

We wniosku należy podać swoje dane osobowe, a także wybrane dane z dowodu osobistego. Ważne, aby zaznaczyć, że pieniądze mają zostać odebrane właśnie poprzez czek giro. Firma pożyczkowa, po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku, przesyła owy czek giro w formie elektronicznej. Wystarczy go wydrukować i udać się z nim na pocztę, aby móc odebrać pieniądze. Za wypłatę pieniędzy poprzez czek giro pobierana jest dodatkowa prowizja, jednak nie jest ona wysoka i zazwyczaj wynosi nie więcej, niż 15 zł.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Kto może ubiegać się o pożyczkę na czek giro?

Osoba, która chciałaby uzyskać pożyczkę na czek giro, musi mieć ukończone 18 lat. Dodatkowo firmy pożyczkowe wymagają, aby klient posiadał pełną zdolność do czynności prawnych oraz obywatelstwo polskie. Pożyczkobiorca musi legitymować się ważnym dowodem osobistym, a także posiadać adres mailowy. 

Co istotne, firmy pożyczkowe weryfikują historię kredytową klienta, a więc w momencie składania wniosku nie może on figurować w bazach dłużników. Wydaje się bowiem, że pożyczka na czek giro może być sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki w sytuacji, gdy konto bankowe wnioskującego zostało zajęte na przykład przez komornika. 

Niemniej, jeśli jednak posiada on długi, to firma pożyczkowa nie udzieli mu finansowania. Pominięcie w procedurze kredytowania konta bankowego jest możliwe, lecz w dalszym ciągu wymaga się od klienta posiadania dobrej historii kredytowej.

Pożyczka na czek giro – czy warto?

Pożyczkę na czek giro można zaciągnąć w stosunkowo krótkim czasie, co jest jej niewątpliwym atutem. Dodatkowo daje ona możliwość otrzymania pieniędzy bezpośrednio do ręki, co dla wielu osób jest wyjątkowo korzystne. Pożyczka na czek giro będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają konta bankowe, a także dla tych, którzy z jakichś powodów nie korzystają z niego chętnie. 

Poza innym sposobem przekazywania środków pieniężnych, pożyczka na czek giro nie różni się w niczym od tych, w których pieniądze przekazywane są na konto bankowe. Spłata pożyczki odbywa się w częstotliwości miesięcznej, co pozwala w lepszy sposób zarządzać domowym budżetem. Ilość rat zależna jest od kwoty pożyczki, a także możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Na wysokość poszczególnej raty składa się kapitał podstawowy, a także odsetki oraz prowizja, którą pobiera firma pożyczkowa. 

Pożyczka na czek giro czy na przelew?

Pożyczkobiorcy często zastanawiają się, jaką formę zobowiązania wybrać – na czek giro czy na przelew? Warto mieć świadomość, że produkty te są do siebie bardzo podobne, dlatego też ostateczna decyzja uzależniona jest wyłącznie od tego, w jaki sposób pożyczkobiorca chciałby odebrać pieniądze. 

Należy mieć na uwadze, że w obu przypadkach trzeba spełnić te same wymogi, aby pozyskać finansowanie. Zaletą pożyczki na czek giro jest fakt, iż wnioskujący nie musi przechodzić procedury weryfikacyjnej, która polega na wykonaniu przelewu z konta bankowego na rachunek firmy pożyczkowej. Jest to bardzo istotne dla osób, które w momencie składania wniosku nie posiadają wolnych środków na koncie.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon