Płatności odroczone — czym są i w jaki sposób z nich korzystać?

16.02.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W świecie, gdzie elastyczność finansowa staje się coraz bardziej pożądana, a tradycyjne metody płatności nie zawsze nadążają za dynamicznym tempem życia, pojawia się rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób, w jaki dokonujemy zakupów. Nie jest tajemnicą, że życie pełne jest niespodziewanych wydatków i okazji, które nie zawsze pokrywają się z naszymi bieżącymi możliwościami finansowymi. W tym kontekście, płatności odroczone wyłaniają się jako bohater naszych codziennych dylematów finansowych, umożliwiając nam cieszenie się teraźniejszością bez obciążania przyszłości.

Czym są płatności odroczone?

Płatności odroczone, znane również jako “buy now, pay later” (BNPL), to innowacyjna forma finansowania, która pozwala konsumentom dokonywać zakupów i opłacać je w późniejszym terminie, często bez dodatkowych kosztów. Ta elastyczna opcja płatności rozkłada koszt produktu lub usługi na mniejsze, bardziej zarządzalne raty, co pozwala na natychmiastowe zaspokojenie potrzeb konsumenckich bez bezpośredniego obciążenia budżetu.

Korzyści z korzystania z płatności odroczonych

Płatności odroczone oferują szereg korzyści, które przekładają się na większą elastyczność i wygodę dla konsumentów:

 

  • Zwiększona dostępność: umożliwiają zakup potrzebnych produktów bez konieczności natychmiastowej płatności.
  • Elastyczność finansowa: rozkładanie płatności na raty pomaga lepiej zarządzać budżetem domowym.
  • Prostota i wygoda: proces jest zwykle szybki i bezproblemowy, co ułatwia dokonywanie zakupów.
  • Niskie dodatkowe koszty: wiele ofert płatności odroczonych nie wiąże się z wysokimi odsetkami ani ukrytymi opłatami. Koszty odroczonych płatności zwykle nie są wysokie.

Rynek płatności odroczonych w Polsce

W Polsce płatności odroczone szybko zyskują na popularności, stając się wyborem setek tysięcy konsumentów. Usługa ta zapewnia nie tylko płynność finansową, ale także umożliwia konsumentom korzystanie z produktów i usług, na które być może nie mogliby sobie pozwolić przy jednorazowej płatności. Dynamiczny rozwój tej formy płatności świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na elastyczne rozwiązania finansowe.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Zakupy z odroczoną płatnością w praktyce

Wyobraźmy sobie, że stoimy przed decyzją zakupu nowego laptopa. Dzięki płatnościom odroczonym, zamiast płacić całą kwotę z góry, możemy wybrać opcję dzielenia płatności na kilka mniejszych rat. Po dokonaniu zakupu i wybraniu planu płatności, pierwsza rata może być odroczona, a pozostałe rozłożone na dogodne terminy. W praktyce oznacza to, że możemy korzystać z laptopa od razu, a płacić za niego w sposób, który nie destabilizuje naszego budżetu.

Bezpieczne korzystanie z płatności odroczonych

Korzystanie z płatności odroczonych może być wygodnym i elastycznym rozwiązaniem, umożliwiającym realizację zakupów bez natychmiastowego obciążania budżetu. Jednak, jak w przypadku każdej usługi finansowej, niezbędne jest podejście z rozwagą i świadomością potencjalnych ryzyk. Pamiętając o bezpieczeństwie, możemy maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z odroczonych płatności, unikając jednocześnie niepotrzebnego stresu i problemów finansowych. Oto kluczowe aspekty bezpiecznego korzystania z tej formy płatności:

 

  • Zrozumienie warunków: dokładnie zapoznaj się z umową i warunkami korzystania z usługi, zwracając szczególną uwagę na ewentualne opłaty, odsetki oraz konsekwencje opóźnień w płatnościach.
  • Realistyczna ocena możliwości finansowych: przed zdecydowaniem się na płatność odroczoną, upewnij się, że będziesz w stanie pokryć wszystkie raty bez wprowadzania swojego budżetu w stan nadmiernego napięcia.
  • Ograniczenie liczby zobowiązań: unikaj kumulowania zbyt wielu zobowiązań płatniczych na raz, aby nie stracić przeglądu nad swoją sytuacją finansową.
  • Ostrożność w zakresie ofert specjalnych: bądź świadomy promocji i ofert specjalnych, które mogą wydawać się kuszące, ale czasami prowadzą do niepotrzebnych wydatków, przekraczających Twoje realne potrzeby lub możliwości.
  • Monitorowanie transakcji i terminów płatności: regularnie sprawdzaj stan swoich zobowiązań i terminy płatności, aby uniknąć opóźnień i dodatkowych kosztów.

Pozabankowa karta kredytowa – alternatywa dla płatności odroczonych

Jako alternatywa dla płatności odroczonych, warto rozważyć pozabankowe karty kredytowe, takie jak karta oferowana przez NetCredit. Ta wirtualna karta kredytowa umożliwia dostęp do środków w każdej chwili, z prowizją jedynie od wykorzystanego limitu. Brak jest dodatkowych opłat, a wypłaty z bankomatów, płatności internetowe i przelewy są całkowicie darmowe. Co więcej, nasza karta kredytowa od ręki oferuje darmowe płatności zbliżeniowe, co czyni ją wygodną i koszt-efektywną alternatywą dla tradycyjnych form płatności.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon