Od ilu lat można wnioskować o kartę kredytową?

16.02.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W świecie finansów, wiek to więcej niż tylko liczba. Dla wielu młodych dorosłych, osiągnięcie określonego wieku otwiera drzwi do nowych możliwości, w tym możliwości posiadania karty kredytowej. Ale jaki jest minimalny wiek, aby móc wnioskować o kartę kredytową? I jakie inne warunki należy spełnić, aby ją otrzymać? Zapraszamy do zgłębienia tych kwestii, które mogą być kluczowe dla Twojej przyszłości finansowej.

Jaki jest minimalny wiek, aby otrzymać kartę kredytową?

Minimalny wiek, wymagany do uzyskania karty kredytowej, zwykle wynosi 18 lat, co wiąże się z osiągnięciem pełnoletności i pełnej zdolności do czynności prawnych. Jednakże, wiele instytucji finansowych podnosi tę granicę do 21 lat. Wynika to z chęci zminimalizowania ryzyka związanego z niewypłacalnością młodszych klientów, którzy często jeszcze nie mają stabilnej historii kredytowej ani regularnych dochodów. Dlatego też banki i inne instytucje finansowe mogą wymagać od młodszych klientów dodatkowych gwarancji, takich jak poręczenie lub wyższe dochody.

Jakie są warunki uzyskania karty kredytowej?

Aby uzyskać kartę kredytową od ręki, zazwyczaj konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Należą do nich posiadanie konta w danym banku, pozytywna historia kredytowa oraz odpowiednia zdolność kredytowa. Proces ubiegania się o kartę często wymaga także przygotowania i przedstawienia szeregu dokumentów, takich jak zaświadczenia o dochodach, co może wydłużyć czas oczekiwania na decyzję. Wszystkie te wymagania mają na celu zminimalizowanie ryzyka finansowego zarówno dla banku, jak i dla klienta.

Czym są pozabankowe karty kredytowe?

Pozabankowe karty kredytowe stanowią alternatywę dla tradycyjnych kart oferowanych przez banki. Są one dostępne w instytucjach pozabankowych, które często oferują szybszy i mniej skomplikowany proces aplikacyjny. Takie karty mogą być atrakcyjne dla osób, które mają problem z uzyskaniem karty kredytowej w banku, ze względu na brak historii kredytowej lub niewystarczającą zdolność kredytową. Pozabankowe karty kredytowe mogą oferować różne limity kredytowe i warunki, dostosowane do potrzeb różnych grup klientów.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Czym różnią się pozabankowe karty kredytowe od tych bankowych?

Główna różnica między pozabankowymi kartami kredytowymi a tymi oferowanymi przez banki tkwi w procesie aplikacyjnym i wymaganiach. Karty pozabankowe często są dostępne z mniejszą ilością formalności i mogą być wydane szybciej niż karty bankowe. Ponadto, instytucje pozabankowe mogą być bardziej elastyczne w ocenie zdolności kredytowej klientów.

Wśród wad pozabankowych kart kredytowych na oświadczenie warto wymienić zazwyczaj wyższe oprocentowanie w porównaniu do kart bankowych, co może być ceną za łatwiejszy dostęp i mniejsze wymagania dotyczące historii kredytowej. Zarówno bankowe, jak i pozabankowe karty kredytowe oferują szereg możliwości, ale różnią się warunkami dostępu i kosztami. Wybór odpowiedniej karty powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami, jakie posiada zainteresowany.

Kto może uzyskać pozabankową kartę kredytową?

Pozabankowe karty kredytowe są dostępne dla szerokiego grona odbiorców, jednak aby móc o nie wnioskować, należy spełnić kilka podstawowych kryteriów. Osoby zainteresowane muszą mieć ukończone co najmniej 20 lat, lecz nie więcej niż 70 lat, co zapewnia dostępność oferty dla osób w różnym wieku. Konieczne jest również posiadanie polskiego obywatelstwa oraz samodzielnego konta bankowego w jednym z banków operujących na terenie Polski. 

Dodatkowo, wnioskodawcy muszą dysponować aktywnym numerem telefonu komórkowego oraz adresem e-mail, co ułatwia komunikację i zarządzanie kartą. Istotnym wymogiem jest także posiadanie regularnych miesięcznych dochodów, które gwarantują zdolność do terminowej spłaty zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Jakie są finansowe warunki karty kredytowej od NetCredit?

NetCredit oferuje swoim klientom atrakcyjne warunki finansowe w ramach swojej karty kredytowej online. Produkt ten wyróżnia się tym, że użytkownik ponosi koszty jedynie w przypadku wykorzystania przyznanego limitu kredytowego. Głównym obciążeniem jest prowizja w wysokości 11% od sumy wykorzystanego limitu w danym okresie rozliczeniowym. Co istotne, jeśli karta pozostaje nieużywana, klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. Stawiamy na przejrzystość i brak ukrytych kosztów, co potwierdzają następujące warunki:

  • 0 zł za wydanie karty: nie ma opłat związanych z wydaniem karty kredytowej, co sprawia, że dostęp do produktu jest jeszcze łatwiejszy.
  • 0 zł za obsługę karty: utrzymanie karty nie generuje żadnych miesięcznych ani rocznych opłat za obsługę.
  • 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty: w przypadku konieczności zastrzeżenia karty, klient nie ponosi dodatkowych kosztów.
  • 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy: możliwość wcześniejszego zakończenia umowy bez ponoszenia dodatkowych opłat daje klientom elastyczność w zarządzaniu ich finansami.
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów i płatności internetowe: dostęp do gotówki oraz wygoda płatności online bez dodatkowych obciążeń finansowych to kolejne atuty oferty.
  • Darmowe płatności zbliżeniowe: klient może korzystać z wygody i szybkości płatności zbliżeniowych bez żadnych opłat.

Takie warunki czynią naszą ofertę jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku pozabankowych kart kredytowych, odpowiadając na potrzeby klientów ceniących sobie przejrzystość i brak ukrytych kosztów.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon