Na czym polegają zakupy na raty 0%?

16.02.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W dzisiejszych czasach, kiedy konsumenci są zalewani różnorodnymi ofertami finansowania zakupów, szczególnie atrakcyjnie wydają się brzmieć te, które obiecują raty zero procent. Co dokładnie kryje się za tą kuszącą propozycją i czy faktycznie jest tak korzystna, jak się wydaje? Zapraszamy do zgłębienia tematu zakupów na raty zero procent, aby zrozumieć ich mechanizm i dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, decydując się na taką formę finansowania.

Czym są raty zero procent?

Raty zero procent to forma kredytu konsumenckiego lub pożyczki, w ramach której kwota pożyczona na zakup produktu lub usługi jest spłacana w równych lub malejących ratach, bez dodatkowych kosztów w postaci odsetek. Oznacza to, że pożyczając określoną kwotę, zobowiązujesz się do zwrotu dokładnie tej samej sumy, podzielonej na umówioną liczbę rat. Zwykle raty zero procent dotyczą rozłożenia płatności na niewielką liczbę rat, zwykle jest to 3, 6 lub maksymalnie 12 rat.

Czy raty są rzeczywiście zero procent i nie zawierają żadnych dodatkowych opłat?

Choć na pierwszy rzut oka raty 0% wydają się być całkowicie wolne od dodatkowych kosztów, kluczowe znaczenie ma dokładne przeanalizowanie Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO). RRSO to wskaźnik, który uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem, w tym prowizje, opłaty administracyjne czy koszty ubezpieczenia. Tylko gdy RRSO wynosi 0%, można mieć pewność, że kredyt ratalny jest faktycznie udzielany bez żadnych ukrytych lub dodatkowych opłat.

Na co uważać decydując się na raty zero procent?

Decydując się na zakupy na raty zero procent, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

  • RRSO: sprawdź RRSO i upewnij się, że wynosi ono faktycznie 0%. Tylko wtedy kredyt nie będzie obciążony dodatkowymi kosztami.
  • Ubezpieczenie: często oferty rat 0% są powiązane z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Upewnij się, czy nie jest to obowiązkowy warunek skorzystania z oferty.
  • Opłaty administracyjne i prowizje: czytaj umowę dokładnie, zwracając uwagę na wszelkie opłaty administracyjne i prowizje, które mogą znacząco zwiększyć koszt finansowania.
  • Terminowość spłat: pamiętaj, że każda zwłoka w spłacie rat może skutkować naliczeniem odsetek i dodatkowych opłat.
  • Warunki promocji: często oferty 0% są ograniczone czasowo lub dotyczą wybranych produktów. Upewnij się, że produkt, który chcesz kupić, kwalifikuje się do promocji.

Zakupy na raty zero procent mogą być atrakcyjną opcją finansowania, pod warunkiem dokładnego zapoznania się z warunkami umowy i upewnienia się, że RRSO faktycznie wynosi 0%. Warto również pamiętać, że zdolność do terminowej spłaty zaciągniętych zobowiązań jest kluczowa, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Czy warto wybrać raty zero procent?

Raty zero procent mogą być korzystną opcją finansowania, szczególnie dla osób, które w danym momencie nie są w stanie lub nie chcą pokryć pełnej kwoty za usługę czy produkt. Taka forma płatności umożliwia rozłożenie kosztu na mniejsze, bardziej zarządzalne części, co może znacząco ułatwić budżetowanie i planowanie wydatków. Kluczowe jest jednak upewnienie się, że oferta rzeczywiście nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, a RRSO wynosi 0%. Dzięki temu można cieszyć się korzyściami z opóźnionej płatności, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych opłat.

Pozabankowa karta kredytowa NetCredit – alternatywa dla rat 0%

Chociaż oferta pozabankowej karty kredytowej NetCredit nie jest równoznaczna z opcją rat 0%, to jednak prezentuje atrakcyjne warunki finansowe, które mogą stanowić ciekawą alternatywę. Karta NetCredit, działając na podobnych zasadach jak tradycyjne karty kredytowe, oferuje elastyczność finansową i dostęp do dodatkowych środków, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Główne warunki finansowe naszego limitu kredytowego:

  • 11% prowizji: opłata naliczana jest jedynie od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym, co pozwala na kontrolę nad kosztami.
  • Brak dodatkowych opłat: nie ma żadnych ukrytych kosztów – użytkownicy nie płacą za wydanie karty, jej obsługę, aktywację, zastrzeżenie, ani za wcześniejsze zakończenie umowy.
  • Dostępność środków 24/7: możliwość wypłaty gotówki z bankomatów oraz realizacji płatności internetowych i przelewów bez dodatkowych opłat, w tym popularnych systemów płatności jak Google Pay i Apple Pay.
  • Darmowe płatności zbliżeniowe: umożliwiają wygodne i szybkie płatności bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Karta kredytowa od ręki może być zatem rozsądną opcją dla osób szukających alternatywnych rozwiązań finansowych, które oferują elastyczność i przejrzystość warunków, bez konieczności angażowania się w raty zero procent.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon