Na czym polega korzystanie z karty kredytowej?

28.04.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Korzystanie z karty kredytowej online to popularny sposób finansowania codziennych wydatków oraz większych inwestycji. W Polsce dostępne są zarówno karty kredytowe bankowe, jak i pozabankowe. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, na czym polega korzystanie z karty kredytowej oraz jakie są różnice pomiędzy bankowymi a pozabankowymi kartami kredytowymi. W artykule przedstawimy także warunki, jakie należy spełnić, aby wnioskować o naszą, pozabankową kartę kredytową z limitem.

Karty kredytowe – czym one są?

Karta kredytowa to plastikowa karta z wbudowanym chipem, która umożliwia korzystanie z przyznanego przez bank lub inną instytucję finansową limitu kredytowego. Dzięki niej można płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych i online, wypłacać gotówkę z bankomatów oraz realizować inne operacje finansowe.

Jaki jest podział kart kredytowych na rynku?

Na rynku finansowym wyróżniamy dwa główne rodzaje kart kredytowych: bankowe karty kredytowe oraz pozabankowe karty kredytowe. Bankowe karty kredytowe są wydawane przez banki i związane z kontem bankowym klienta. Z kolei pozabankowe karty kredytowe, oferowane przez instytucje finansowe inne niż banki, takie jak firmy pożyczkowe, nie są powiązane z kontem bankowym. Oba typy kart mają swoje specyficzne cechy i warunki, dzięki czemu każdy klient może znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę, dopasowaną do jego potrzeb i możliwości finansowych.

Karty kredytowe bankowe

Karty kredytowe bankowe są wydawane przez banki i związane z kontem bankowym. Klient, który chce skorzystać z takiej karty, musi spełnić określone przez bank warunki, takie jak posiadanie odpowiedniego dochodu, brak zadłużeń czy pozytywna historia kredytowa. Banki oferują różne rodzaje kart kredytowych, różniące się limitem kredytowym, oprocentowaniem czy dodatkowymi usługami, jak np. ubezpieczenia czy programy lojalnościowe.

Pozabankowe karty kredytowe

Pozabankowe karty kredytowe są oferowane przez instytucje finansowe inne niż banki, np. przez firmy pożyczek pozabankowych online. W przeciwieństwie do bankowych kart kredytowych, nie są one związane z kontem bankowym i nie wymagają spełnienia tak rygorystycznych kryteriów. Pozabankowe karty kredytowe mogą być alternatywą dla osób, które nie spełniają warunków stawianych przez banki, aby otrzymać kartę kredytową. Proces wnioskowania o pozabankową kartę kredytową jest uproszczony, dlatego bardzo często mówimy o karcie kredytowej od ręki. Firmy z sektora pozabankowego oceniają tylko dane deklaratywne we wniosku, który klient złoży i na jego podstawie analitycy udzielają akceptacji lub odrzucają wniosek zainteresowanego.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pozabankową kartę kredytową w NetCredit?

Jednym z liderów na rynku polskim oferujących pozabankowe karty kredytowe jest nasza firma NetCredit. Nasza oferta cechuje się atrakcyjnymi limitami kredytowymi oraz przejrzystymi warunkami:

 • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym
 • Brak opłat za wydanie i obsługę karty
 • Brak opłat za aktywację i blokadę karty
 • Brak opłat za przedterminowe zakończenie umowy
 • Brak opłat za wypłatę środków z bankomatów
 • Brak opłat za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta karty
 • Bezpłatne płatności zbliżeniowe

 

Aby móc wnioskować o pozabankową kartę kredytową, należy spełnić następujące wymagania:

 • Jesteś polskim obywatelem
 • Masz 20-70 lat
 • Masz konto w polskim banku
 • Masz regularne miesięczne przychody
 • Masz adres mailowy
 • Posiadasz aktywny telefon komórkowy
 • Masz pozytywną historię kredytową

 

Korzystanie z karty kredytowej – jak to działa?

Zasady korzystania z karty kredytowej, zarówno bankowej, jak i pozabankowej, są podobne. Po otrzymaniu karty należy ją aktywować, a następnie można zacząć z niej korzystać. Przy płaceniu za zakupy wystarczy przyłożyć kartę do terminala płatniczego lub wprowadzić jej dane przy transakcjach online.

 

Każda karta kredytowa ma określony limit kredytowy, czyli kwotę, do której można zaciągnąć kredyt. Po wykorzystaniu części lub całego limitu, należy go spłacić w określonym terminie. Banki i firmy pożyczkowe oferują tzw. okres bezodsetkowy, czyli czas, w którym spłata kredytu nie generuje odsetek. Jeżeli spłata nastąpi w tym czasie, karta kredytowa może być używana bez dodatkowych kosztów.

 

Jak wybrać odpowiednią kartę kredytową?

Wybór odpowiedniej karty kredytowej zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Przed podjęciem decyzji warto porównać oferty różnych banków i instytucji pozabankowych, zwracając uwagę na:

 

 • Limit kredytowy
 • Oprocentowanie
 • Okres bezodsetkowy
 • Prowizje i opłaty
 • Łatwość i szybkość otrzymania środków finansowych

 

W przypadku NetCredit, płacisz tylko za faktycznie wykorzystane środki. Jeżeli nie korzystasz z naszej karty, nie ponosisz żadnych kosztów z tytułu jej posiadania. Jedynym kosztem jest 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym.

Korzystanie z karty kredytowej – podsumowanie informacji

Karty kredytowe, zarówno bankowe, jak i pozabankowe, to narzędzia umożliwiające elastyczne finansowanie wydatków. Wybierając odpowiednią kartę, warto zwrócić uwagę na warunki oferowane przez banki oraz instytucje pozabankowe, takie jak NetCredit. Kluczowe jest dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych, by korzystać z karty kredytowej w sposób odpowiedzialny i korzystny dla siebie.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon