Ile kosztuje wstawienie zęba?

03.10.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Zastanawiasz się ile kosztuje wstawienie zęba? Zapraszamy do lektury tego obszernego artykułu. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji na temat kosztów i procesu wstawiania zęba.

Wstawienie zęba krok po kroku – jak się odbywa?

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych cen warto wiedzieć jak wygląda proces wstawiania zęba. Na początku niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji implantologicznej. Lekarz ocenia stan twojej jamy ustnej i decyduje o najlepszym dla ciebie rozwiązaniu. Kolejny krok to przygotowanie do zabiegu. Czasem konieczne jest usunięcie resztek chorego zęba czy leczenie stanu zapalnego dziąsła. Następnie przeprowadzany jest zabieg wszczepienia implantu. Po pewnym czasie na implant zakładana jest korona protetyczna.

Ile kosztuje implant zęba?

Cena implantu zęba może być różna w zależności od wielu czynników m.in. od użytego materiału i kliniki. Średni koszt to kwota od 2500–3500 zł za jedną sztukę. Wiele zależy od wykorzystanego systemu implantologicznego, lokalizacji kliniki oraz renomy lekarza, który wykonuje zabieg. Orientacyjne ceny implantów zębowych zebraliśmy poniżej w tabeli, z podziałem na poszczególne województwa:

 

Województwo
Cena implantu zębowego
Dolnośląskie  2500 – 3000
Kujawsko-pomorskie 2400 – 2800
Lubelskie  2200 – 2700
Lubuskie 2300 – 2800
Łódzkie 2500 – 3000
Małopolskie 2500 – 3500
Mazowieckie  2500 – 3500
Opolskie 2200 – 2700
Podkarpackie 2200 – 2700
Podlaskie 2000 – 2700
Pomorskie 2500 – 3200
Śląskie 2500 – 3200
Świętokrzyskie 2300 – 2800
Warmińsko-mazurskie 2200 – 2700
Wielkopolskie 2500 – 3500
Zachodniopomorskie 2400 – 2800
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Ile kosztuje korona zęba?

Orientacyjna cena korony zęba to wydatek rzędu 1000–2500 zł. Koszt zależy od materiału z którego jest wykonana korona. Na rynku dostępne są korony porcelanowe, metalowe oraz wykonane z innych materiałów.

Korona porcelanowa

 • Cena: od około 1200 do 2500 PLN za jedną koronę.
 • Zalety: naturalny wygląd, odporność na przebarwienia, dobrze tolerowana przez dziąsła.
 • Wady: może wymagać usunięcia większej ilości tkanki zęba niż inne typy koron, czasami może być mniej wytrzymała niż korony metalowe.

 

Korona metalowa

 • Cena: od około 500 do 1500 PLN za jedną koronę.
 • Zalety: trwałość, wymaga usuwania mniej tkanki zęba niż korony porcelanowe.
 • Wady: metaliczny kolor, może powodować reakcje alergiczne u niektórych osób.

Korona metalowo-porcelanowa

 • Cena: od około 800 do 2000 PLN za jedną koronę.
 • Zalety: połączenie wytrzymałości metalu z estetyką porcelany.
 • Wady: może powodować ścieranie przeciwległego zęba, metal czasami może być widoczny u nasady korony.

Korona cyrkonowa

 • Cena: od około 1500 do 3000 PLN za jedną koronę.
 • Zalety: bardzo mocna, naturalny wygląd, dobrze tolerowana przez dziąsła.
 • Wady: może wymagać usunięcia większej ilości tkanki zęba, kosztowna.

Ile kosztuje jeden implant zęba?

Cena jednego implantu zęba jest zwykle zbliżona do ogólnej ceny implantu, a więc mieści się w przedziale 2000–4000 zł.

Ile kosztują implanty całej szczęki?

Za implanty całej szczęki można zapłacić od 20 000 do nawet 50 000 zł. Cena zależy od ilości implantów oraz materiału z którego są one wykonane.

Ile trzeba całościowo zapłacić za implanty zębowe?

Całkowity koszt implantów zębowych to suma ceny implantu, korony oraz ewentualnych dodatkowych zabiegów przygotowawczych. Średni koszt całkowity może wynieść od 4000–7000 zł za jeden ząb.

 

Na koniec warto dodać że na koszty wstawienia zęba składają się także inne czynniki takie jak badania dodatkowe, znieczulenie czy czas oczekiwania na zabieg. Dlatego też ceny mogą być różne i warto skonsultować się z kilkoma specjalistami zanim podejmiesz ostateczną decyzję. 

 

Pomocną w sfinansowaniu zabiegów implantologicznych może okazać się pożyczka pozabankowa online lub wirtualna karta kredytowa od Net Credit. Dzięki szybkiemu i łatwemu procesowi wnioskowania online, pacjenci mogą otrzymać potrzebne środki już w ciągu jednego dnia roboczego, co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie planowanego leczenia. Warto jednak pamiętać o starannym przemyśleniu warunków pożyczki oraz ocenie własnej zdolności kredytowej przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu zobowiązania finansowego. Dostępność szybkich środków finansowych może znacząco zmniejszyć stres związany z kosztami zabiegów implantologicznych, umożliwiając jednocześnie skorzystanie z najnowocześniejszych dostępnych technologii leczenia. Pamiętaj również że inwestycja w zdrowie jest zawsze najlepszą inwestycją.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon