Ile kosztuje przeszczep włosów 2024?

22.03.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
 1. Co wpływa na koszt przeszczepu włosów?

 2. Od czego zależy liczba graftów potrzebnych do przeszczepu?

 3. Jaki jest koszt 1 graftu do przeszczepu włosów?

 4. Ile graftów potrzeba do przeszczepu włosów i ile to kosztuje?

 5. Przeszczep włosów w Turcji – ile kosztuje, czy warto?

Przeszczep włosów to jedna z coraz bardziej popularnych metod leczenia łysienia androgenowego, która pozwala na uzyskanie naturalnego i trwałego efektu poprawy gęstości włosów. Z roku na rok coraz więcej mężczyzn i kobiet decyduje się na ten zabieg, aby przywrócić swoim włosom blask i pewność siebie. 

Jednym z głównych czynników wpływających na decyzję o przeszczepie włosów jest koszt całej procedury. Cena zabiegu jest uzależniona od wielu czynników, takich jak rodzaj przeszczepu, ilość potrzebnych graftów, metoda pobierania włosów oraz doświadczenie chirurga. W niniejszym artykule przedstawimy szacunkowe koszty przeszczepu włosów oraz omówimy czynniki, które wpływają na cenę zabiegu.

Co wpływa na koszt przeszczepu włosów?

Koszt przeszczepu włosów jest uzależniony od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu zabiegu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

 • Liczba graftów – koszt przeszczepu włosów jest uzależniony od liczby graftów, czyli jednostek hodowlanych, które są przeszczepiane z jednej części głowy do drugiej. Im więcej graftów trzeba przeszczepić, tym wyższa będzie cena zabiegu.
 • Metoda pobierania włosów – istnieje kilka metod pobierania włosów, a każda z nich ma inny koszt. Najpopularniejsze to metoda FUE (ang. Follicular Unit Extraction) oraz FUT (ang. Follicular Unit Transplantation). Metoda FUE jest bardziej czasochłonna i wymaga bardziej zaawansowanego sprzętu, co wpływa na jej koszt. Metoda FUT natomiast jest bardziej inwazyjna i wymaga zastosowania nacięcia na skórze, co również wpływa na koszt.
 • Doświadczenie chirurga – cena przeszczepu włosów może również zależeć od doświadczenia i renomy chirurga wykonującego zabieg. Bardziej doświadczony chirurg może pobierać wyższe stawki za przeprowadzenie zabiegu.
 • Lokalizacja kliniki – koszt przeszczepu włosów może również zależeć od lokalizacji kliniki. W większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, ceny są zwykle wyższe niż w mniejszych miastach.
 • Użyte technologie – istnieją nowoczesne technologie, które pozwalają na przeprowadzenie bardziej skomplikowanych i precyzyjnych zabiegów. Ich zastosowanie zwiększa koszt przeszczepu włosów.

Ostateczny koszt przeszczepu włosów zależy od indywidualnego przypadku pacjenta i konkretnych warunków zabiegu. Warto jednak dokładnie zapoznać się z powyższymi czynnikami i zwrócić uwagę na jakość i doświadczenie kliniki oraz chirurga, zanim podejmie się decyzję o przeprowadzeniu zabiegu.

Od czego zależy liczba graftów potrzebnych do przeszczepu?

Liczba graftów potrzebnych do przeszczepu zależy od kilku czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu zabiegu. Najważniejsze z nich to

 • Stopień łysienia – im większy obszar jest objęty łysieniem, tym więcej graftów będzie potrzebnych do osiągnięcia pożądanego efektu.
 • Gęstość włosów – im niższa gęstość włosów na obszarze, który ma zostać poddany przeszczepowi, tym więcej graftów będzie potrzebnych, aby uzyskać naturalny efekt.
 • Charakterystyka włosów – kolor, grubość i krętość włosów są również czynnikami wpływającymi na liczbę potrzebnych graftów.
 • Cel zabiegu – jeśli celem zabiegu jest jedynie poprawa gęstości włosów, to liczba graftów będzie mniejsza niż w przypadku chęci uzyskania całkowitego zahamowania łysienia.
 • Oczekiwania pacjenta – liczba potrzebnych graftów może również zależeć od oczekiwań pacjenta co do efektu końcowego.

Wszystkie te czynniki są brane pod uwagę przez chirurga wykonującego zabieg przeszczepu włosów podczas planowania zabiegu. W trakcie konsultacji lekarz dokładnie ocenia indywidualne potrzeby pacjenta i dobiera optymalną ilość graftów, aby uzyskać pożądany efekt.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jaki jest koszt 1 graftu do przeszczepu włosów?

Koszt jednego graftu w przypadku przeszczepu włosów zależy od wielu czynników, takich jak metoda pobierania, lokalizacja kliniki, doświadczenie chirurga czy wykorzystane technologie. 

Średnio koszt jednego graftu w Polsce wynosi około 15-25 złotych. Może to jednak się różnić w zależności od kliniki i specyfiki danego przypadku. Przykładowo, w przypadku bardziej zaawansowanych metod pobierania włosów, takich jak robotyczny przeszczep włosów, koszt jednego graftu może być wyższy. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto dokładnie zapoznać się z kosztami i jakością usług oferowanych przez poszczególne kliniki oraz skonsultować się z doświadczonym specjalistą, aby uzyskać pełną informację na temat kosztów przeszczepu włosów.

Ile graftów potrzeba do przeszczepu włosów i ile to kosztuje?

Liczba graftów potrzebnych do przeszczepu włosów zależy od indywidualnego przypadku pacjenta, takich jak stopień łysienia, gęstość włosów i oczekiwany efekt końcowy. 

Średnio w przypadku mężczyzn z łysieniem androgenowym potrzeba od 1500 do 3500 graftów, natomiast w przypadku kobiet z wypadaniem włosów liczba ta jest zwykle mniejsza.

Koszt przeszczepu włosów zależy od liczby potrzebnych graftów oraz innych czynników, takich jak lokalizacja kliniki, doświadczenie chirurga, wykorzystane technologie oraz metoda pobierania. Koszt jednego graftu zwykle wynosi od 15 do 25 złotych. Poniżej przygotowaliśmy tabelkę z orientacyjnymi kosztami potrzebnymi do wykonania przeszczepu włosów.

 

Ilość graftów Koszt za graft Szacunkowa cena
1,500 15 – 25 zł 22 500 – 37 500 zł
2,500 15 – 25 zł 37 500 – 62,500 zł
3,500 15 – 25 zł 52 500 – 87,500 zł

 

Warto jednak pamiętać, że to jedynie szacunkowe koszty, a ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb i warunków pacjenta oraz kliniki i chirurga wykonującego przeszczep włosów. Przed podjęciem decyzji o zabiegu zawsze warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą i uzyskać pełną informację na temat kosztów oraz jakości usług oferowanych przez poszczególne kliniki.

Przeszczep włosów w Turcji – ile kosztuje, czy warto?

Przeszczep włosów w Turcji jest jednym z najpopularniejszych kierunków medycyny estetycznej, a to ze względu na stosunkowo niskie ceny zabiegu w porównaniu do innych krajów. Średni koszt przeszczepu włosów w Turcji wynosi od 2,000 do 5,000 euro, co w porównaniu z kosztami w Europie Zachodniej czy USA, czy nawet w Polsce jest znacznie tańsze.

Dodatkowo, kliniki przeszczepu włosów w Turcji oferują wysokiej jakości usługi, wykorzystując nowoczesne technologie i zapewniając pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. Turcja ma długoletnie doświadczenie w przeszczepach włosów, co sprawia, że kliniki w tym kraju są dobrze przygotowane do przeprowadzenia skomplikowanych zabiegów przeszczepu włosów.

Innym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na przeszczep włosów w Turcji, jest możliwość połączenia zabiegu z wakacjami lub podróżą służbową. Wiele klinik oferuje pakiety turystyczne, które obejmują przeszczep włosów oraz zakwaterowanie i transfer z lotniska, co pozwala pacjentom na połączenie zabiegu z wypoczynkiem lub podróżą.

Warto jednak pamiętać, że wybierając przeszczep włosów w Turcji, należy dokładnie zapoznać się z wybieraną kliniką oraz wybrać specjalistów z odpowiednim doświadczeniem. Warto również porównać ceny oferowane przez różne kliniki oraz poznać opinie innych pacjentów, aby wybrać najlepszą ofertę.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon