Ile kosztuje fotowoltaika 2024?

29.08.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Zastanawiasz się nad inwestycją w odnawialne źródła energii i chcesz wiedzieć, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w 2024 roku? Oto kompleksowy przewodnik, który odpowie na Twoje pytania. Dowiesz się, czym jest fotowoltaika, dlaczego warto w nią zainwestować, a także jakie są główne czynniki wpływające na jej koszt. Na koniec przedstawimy atrakcyjną ofertę pozabankowej karty kredytowej od NetCredit, która może pomóc Ci sfinansować tę ekologiczną inwestycję.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to technologia umożliwiająca przekształcenie energii słonecznej w energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych urządzeń – paneli fotowoltaicznych, które wykorzystują efekt fotowoltaiczny.

Dlaczego fotowoltaika zyskuje na popularności?

Z kilku istotnych powodów. Przede wszystkim, jest to ekologiczne i zrównoważone rozwiązanie, które pozwala na uniknięcie emisji CO2. Ponadto, dzięki spadkom cen i licznych programom dofinansowania, technologia ta staje się coraz bardziej dostępna dla przeciętnego Kowalskiego.

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Inwestowanie w fotowoltaikę to decyzja, która przynosi korzyści nie tylko Tobie, ale także środowisku naturalnemu. Panele słoneczne pozwalają na generowanie czystej energii, redukując tym samym emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Jest to również krok w stronę niezależności energetycznej, pozwalając Ci zredukować rachunki za prąd i uniezależnić się od rosnących cen energii. W dłuższej perspektywie jest to więc inwestycja, która się zwraca, zarówno w kontekście finansowym, jak i ekologicznym. 

Główne zalety instalacji fotowoltaicznej to przede wszystkim:

 • Oszczędność: Mimo początkowych kosztów, inwestycja w fotowoltaikę zwraca się zwykle po kilku latach, a później generuje oszczędności na rachunkach za prąd.
 • Ekologia: To zielone i zrównoważone rozwiązanie, które pozwala na redukcję emisji szkodliwych substancji.
 • Niezależność energetyczna: Możliwość wyprodukowania własnej energii sprawia, że jesteśmy mniej zależni od dostawców i zmian cen energii.
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Czynniki wpływające na cenę fotowoltaiki

Cena instalacji fotowoltaicznej nie jest stała i może różnić się w zależności od wielu czynników. Przede wszystkim, na koszt wpływa wielkość i jakość paneli słonecznych. Inne istotne elementy to koszt montażu, systemy magazynowania energii oraz ewentualne prace budowlane związane z przygotowaniem terenu. Ponadto, różne są również stawki dotacji i ulg podatkowych, które mogą znacząco zredukować początkowy wydatek. Warto więc dokładnie analizować wszystkie te aspekty, aby móc realnie ocenić, jak dużą inwestycję będzie dla Ciebie stanowiła instalacja fotowoltaiczna.

 

Głównymi czynnikami wpływającymi na moc instalacji fotowoltaicznej są:

 

 • Rozmiar instalacji: Ilość paneli i ich moc.
 • Jakość paneli: Cena różni się w zależności od producenta i technologii.
 • Lokalizacja: W zależności od miejsca instalacji, mogą być potrzebne dodatkowe elementy jak np. zabezpieczenia przeciwsniegowe.
 • Koszty montażu: W tym również ewentualne prace adaptacyjne terenu.
 • Dofinansowania i ulgi: Możliwość uzyskania dotacji czy zwrotu VAT może znacząco obniżyć koszty.

Tabela z przykładowymi cenami

Poniżej przedstawiamy tabelę z przykładowymi cenami instalacji fotowoltaicznych w zależności od rozmiaru instalacji fotowoltaicznej.

 

Rozmiar instalacji Koszt całkowity
fotowoltaika 3 kW 12 000 – 15 000 zł
fotowoltaika 6 kW 20 000 – 25 000 zł
fotowoltaika 10 kW 30 000 – 40 000 zł

 

Oferta NetCredit na pozabankową kartę kredytową

Jeśli planujesz sfinansować inwestycję w fotowoltaikę przy pomocy kredytu, NetCredit oferuje pozabankową kartę kredytową z atrakcyjnymi warunkami.

Standardowe koszty karty NetCredit

 • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym.
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty kredytowej od ręki,
 • 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty.

 

Wniosek o kartę kredytową bez zaświadczeń można złożyć przez internet na stronie NetCredit lub telefonicznie. Wymagane dokumenty to ważny dowód osobisty, dostęp do telefonu komórkowego i adresu email, oraz dostęp do konta w jednym z polskich banków. 

 

Dzięki tej karcie możesz elastycznie zarządzać swoim budżetem, a przy tym cieszyć się niskimi kosztami i przejrzystymi warunkami. Nie zwlekaj i przekonaj się sam, ile zalet posiada wirtualna karta kredytowa.

 

Przeczytaj także inne artykuły:

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon