Większość firm pożyczkowych oferuje swoim klientom pożyczki, które należy spłacić w stosunkowo krótkim czasie, na przykład w dwa miesiące. Tymczasem warto zwrócić uwagę na produkt finansowy, dzięki któremu można rozłożyć spłatę zobowiązania na nieco więcej rat. Jest nim pożyczka na 6 miesięcy. Jakie są warunki kredytowania i kto może ją otrzymać?
Czym jest pożyczka na 6 miesięcy?
Pożyczka na pół roku spłacana jest zwykle w sześciu wygodnych ratach. Klient może również ustalić inną częstotliwość uiszczania rat pożyczki, na przykład tygodniową. Najczęściej jednak pieniądze przekazywane są na konto firmy pożyczkowej raz w miesiącu. Poza kapitałem, który otrzymał pożyczkobiorca, musi on dodatkowo zapłacić odsetki, a także prowizję dla firmy pożyczkowej. Stanowią one część miesięcznej raty.
Pożyczkę na 6 miesięcy można uzyskać poprzez kanały zdalne, składając wniosek online w wybranej firmie pożyczkowej. Dzięki niej pożyczkobiorca może pozyskać nawet do kilku tysięcy złotych na wydatki zarówno te nieprzewidziane, jak i o charakterze inwestycyjnym. Ze względu na dłuższy okres kredytowania, kwoty pożyczek są nieco wyższe, niż w przypadku tych, które należy spłacić w 2 miesiące.
Rynek pożyczek pozabankowych jest bowiem niezwykle bogaty, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb. Nowością są pozabankowe karty kredytowe, które charakteryzuje odnawialny limit. Karta może stanowić alternatywę dla pożyczki w przypadku osób, które co jakiś czas potrzebują pozyskać dodatkowe środki pieniężne.
Warunki przyznawania pożyczki na pół roku
Chwilówka na pół roku może być przyznana osobie, która złoży odpowiedni wniosek. Jak zostało wspomniane powyżej, wniosek ten może zostać wypełniony przez internet, za pomocą kanałów zdalnych. W formularzu należy podać swoje dane osobowe, numer rachunku bankowego, numer telefonu. Trzeba również oświadczyć o posiadaniu dochodów, za pomocą których będzie można spłacić pożyczkę.
Firmy pożyczkowe nie wymagają jednak przedstawiania zaświadczeń, na przykład potwierdzających wpływy na konto. Dzięki temu cała procedura wnioskowania o pożyczkę została uproszczona do minimum, a więc i trwa znacznie krócej. Po wypełnieniu wniosku klient będzie musiał pomyślnie przejść procedurę weryfikacyjną. Ma ona na celu ustalenie, czy osoba wnioskująca rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje. Klient zostanie więc poproszony o zalogowanie się do swojej bankowości internetowej, a następnie o wykonanie przelewu na symboliczną kwotę 1 zł lub 1 gr.
Następnie firma pożyczkowa we własnym zakresie sprawdza zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy. Oceniona zostaje przede wszystkim historia kredytowa. Na udzielenie pożyczki nie mogą liczyć osoby, które nie spłacają swoim zobowiązań w terminie bądź posiadają inne, niespłacone długi.