Obecnie zdecydowana większość osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę przez internet, której ideą jest przekazanie pieniędzy na konto bankowe. Niemniej jednak nie każdy posiada rachunek bieżący w banku, nie zawsze też klient chce, aby widoczne były na nim wpływy. W praktyce nie oznacza to, że nie ma on możliwości wzięcia pożyczki, bowiem może skorzystać z czeku giro. Czym właściwie jest pożyczka na czek giro i jak ją zaciągnąć?
Jak działa czek giro?
Ideą pożyczki na czek giro jest możliwość wypłaty gotówki w placówce pocztowej, a tym samym pominięcie w procesie kredytowania konta bankowego. Powody, dla których pożyczkobiorcy nie chcą otrzymywać pieniędzy na rachunek bankowy, są różne. Niektórzy posiadają wspólne konto z małżonkiem i nie chcą, aby druga osoba zauważyła wpływ na konto.
Zdarza się również, że na koncie bieżącym brakuje środków pieniężnych, z których można by wykonać przelew w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Jest to obowiązkowy element w przypadku zaciągania pożyczki przez internet, jeśli pieniądze mają trafić na konto bankowe. Są również pożyczkobiorcy, którzy wciąż cenią sobie tradycyjną gotówkę, dlatego też unikają zakładania konta bankowego.
Jak uzyskać pożyczkę na czek giro?
Procedura wnioskowania o pożyczkę na czek giro wygląda podobnie, jak w przypadku ubiegania się o tradycyjną pożyczkę. Należy bowiem wypełnić wniosek, który dostępny jest na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej. Warto zwrócić uwagę, że obecnie nie każda firma pożyczkowa udziela finansowania na takich zasadach – niektóre realizują jedynie przelewy bankowe.
We wniosku należy podać swoje dane osobowe, a także wybrane dane z dowodu osobistego. Ważne, aby zaznaczyć, że pieniądze mają zostać odebrane właśnie poprzez czek giro. Firma pożyczkowa, po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku, przesyła owy czek giro w formie elektronicznej. Wystarczy go wydrukować i udać się z nim na pocztę, aby móc odebrać pieniądze. Za wypłatę pieniędzy poprzez czek giro pobierana jest dodatkowa prowizja, jednak nie jest ona wysoka i zazwyczaj wynosi nie więcej, niż 15 zł.