Czy za kartę kredytową płaci się odsetki? Odpowiedź jest prosta

02.06.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Tak, za kartę kredytową od ręki płaci się odsetki, ale zależy to od kilku czynników. Przede wszystkim odsetki są naliczane za pozostawienie salda na koncie, to jest niespłaconego długu na koniec okresu rozliczeniowego. Jeżeli regulujesz swoje zobowiązania w terminie, odsetek nie ponosisz. Długość tego okresu zależy od banku, ale zazwyczaj wynosi od 20 do 60 dni. Właściwe zarządzanie swoim długiem to klucz do minimalizacji tych kosztów.

Pozabankowe karty kredytowe – alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Czy za kartę kredytową online płaci się odsetki? Oczywiście, ale warto zwrócić uwagę na oferty pozabankowe, które często prezentują się bardziej atrakcyjnie. Przykładem może być propozycja od NetCredit. Nasza pozabankowa karta kredytowa z limitem to prosty i funkcjonalny produkt, wydawany na przejrzystych zasadach. Oto one:

 

  • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym
  • Brak opłat za wydanie i obsługę karty
  • Brak opłat za aktywację i blokadę karty
  • Brak opłat za przedterminowe zakończenie umowy
  • Brak opłat za wypłatę środków z bankomatów
  • Brak opłat za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta karty
  • Bezpłatne płatności zbliżeniowe

Jak uniknąć opłat za kartę kredytową?

Czy za wirtualną kartę kredytową płaci się odsetki? Czasem nie, ale wszystko zależy od naszych działań. Pamiętaj, że odpowiednie zarządzanie finansami to klucz do uniknięcia niespodziewanych kosztów. Regularne spłacanie zadłużenia, nieprzekraczanie limitu kredytowego oraz świadome korzystanie z gotówki to tylko niektóre ze strategii, które mogą Ci pomóc uniknąć dodatkowych opłat. Należy jednak pamiętać, że odsetki, a prowizja banku lub organizacji pozabankowej to dwie różne kwestie. 

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

FAQ – najczęstsze pytania o kartę kredytową

Czy za kartę kredytową płaci się odsetki?

Tak, za kartę kredytową płaci się odsetki, ale tylko wtedy, gdy saldo na koncie nie jest spłacone na koniec okresu rozliczeniowego.

Czy opłaca się korzystać z ofert pozabankowych?

Tak, oferty pozabankowe, takie jak ta od NetCredit, mogą być atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Oferują one szereg korzyści, takich jak brak opłat za wydanie, obsługę czy aktywację karty, a także bezpłatne płatności zbliżeniowe i możliwość przedterminowego zakończenia umowy bez dodatkowych kosztów. Ponadto proces wnioskowania jest uproszczony, nie wymaga przedkładania dużej liczby dokumentów i zaświadczeń od pracodawcy. 

Jak uniknąć opłat za kartę kredytową?

Aby uniknąć opłat za kartę kredytową, ważne jest odpowiednie zarządzanie finansami. Regularne spłacanie zadłużenia, nieprzekraczanie limitu kredytowego oraz świadome korzystanie z gotówki to klucz do uniknięcia niespodziewanych kosztów. Należy jednak pamiętać, że prowizja od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym to opłata, które nie można uniknąć. W zależności od banku lub instytucji pozabankowej może być ona inna. W NetCredit jest to 16% w każdym cyklu od wykorzystanego limitu.

Polecamy inne nasze artykuły, które przygotowaliśmy w tematyce kart kredytowych online:

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon