Chwilówki od 21 lat - sprawdź, jakie warunki należy spełnić

21.01.2022

Niektóre firmy pożyczkowe udzielają finansowania osobom, które ukończyły 18. rok życia, inne zaś jedynie osobom, które ukończyły 21 lat. Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę od 21 lat i w jaki sposób można się o nią ubiegać?

Pożyczka od 21 lat – charakterystyka produktu

Firmy pożyczkowe stosują wobec swoich klientów znacznie bardziej liberalną politykę, niż banki. Nie wymagają bowiem przedstawiania żadnych, dodatkowych zaświadczeń w procesie wnioskowania o pożyczkę. Z drugiej strony podają minimalne wymagania, które klienci muszą spełnić, aby pozyskać finansowanie. 

Jednym z nich jest właśnie wiek. Choć pożyczki mogą być udzielone osobie, która ukończyła 18. rok życia, to jednak niektóre oferty skierowane są wyłącznie do tych, którzy skończyli 21 lat. Kwota pożyczki może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od potrzeb pożyczkobiorcy. Warunki spłaty pożyczki również zależą w głównej mierze od sytuacji finansowej osoby, która ją zaciągnęła. Zazwyczaj zobowiązane spłacane jest zazwyczaj jednorazowo lub w wygodnych, miesięcznych ratach – okres kredytowania wynosi obecnie najczęściej 61 dni dla nowych klientów. 

Na wysokość raty wpływ ma przede wszystkim wysokość pożyczonego kapitału, a także oprocentowanie pożyczki. Warto przy tym pamiętać, że firmy pożyczkowe pobierają prowizję, którą należy opłacić jednorazowo lub też wchodzi ona w skład miesięcznej raty pożyczki.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak uzyskać pożyczkę od 21 lat?

O pożyczkę od 21 lat można ubiegać się bez wychodzenia z domu, przez internet. Pierwszym krokiem do pozyskania finansowania jest wypełnienie wniosku, który dostępny jest na stronie internetowej wybranej przez klienta firmy pożyczkowej. We wniosku podaje się dane osobowe, wybrane dane z dowodu osobistego, a także zaświadcza się o posiadaniu dochodów. 

Następnie należy przejść procedurę weryfikacyjną, która polega na zalogowaniu się do bankowości elektronicznej i wykonaniu przelewu na rachunek wskazany przez firmę pożyczkową. Kwota przelewu jest symboliczna i wynosi nie więcej, niż 1 zł. Cała procedura ma na celu ustalenie, że nie dochodzi do wyłudzenia pożyczki na czyjeś dane osobowe. 

Pieniądze mogą zostać przekazane na konto klienta w ciągu kilku chwil, od momentu, gdy wniosek pożyczkowy zostanie zaakceptowany. Wszystko zależy jednak od dnia, w którym pożyczkobiorca składa wniosek – zrealizowanie przelewu w weekendy oraz w dni wolne od pracy zabiera więcej czasu, ze względu na procedurę księgowania przelewów przez banki,

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon