BNPL - czym jest usługa buy now pay later?

16.02.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

W czasach, gdy nowoczesne technologie bezustannie zmieniają krajobraz finansowy, pojawia się usługa, która rewolucjonizuje sposób, w jaki dokonujemy zakupów. Buy Now, Pay Later (BNPL), czyli kup teraz, zapłać później, to nie tylko hasło marketingowe, ale przede wszystkim obietnica większej swobody finansowej. W erze natychmiastowej gratyfikacji, gdzie oczekujemy szybkich rozwiązań na wyciągnięcie ręki, BNPL jawi się jako idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zrównoważyć swoje potrzeby zakupowe z rzeczywistością finansową. 

Czym jest usługa Buy Now, Pay Later (BNPL)?

Usługa Buy Now, Pay Later to innowacyjny model płatności, który umożliwia konsumentom dokonywanie zakupów bez konieczności natychmiastowego regulowania należności. Zamiast tego, płatność jest rozłożona na serię mniejszych rat, co często odbywa się bez naliczania dodatkowych odsetek. 

BNPL redefiniuje tradycyjne podejście do kredytowania, oferując szybką i wygodną opcję finansowania zakupów, od odzieży i elektroniki po usługi i podróże. Usługa ta łączy w sobie prostotę i elastyczność, umożliwiając konsumentom cieszenie się zakupami natychmiast, przy jednoczesnym odroczeniu płatności na bardziej dogodny czas.

Dlaczego BNPL zyskuje na popularności?

Rozwój usług BNPL wynika z rosnącego zapotrzebowania na większą elastyczność w zarządzaniu osobistymi finansami. W obliczu nieprzewidywalnej gospodarki i zmiennych dochodów, BNPL stanowi doskonałą opcję dla osób, które nie mogą lub nie chcą angażować znaczących środków finansowych w jednorazowe zakupy. 

Rozkładając płatność na serię mniejszych rat, konsument nie musi rezygnować z potrzebnych lub pożądanych produktów, jednocześnie unikając zrujnowania domowego budżetu. Dodatkowo, BNPL często oferuje prostsze i bardziej przystępne warunki niż tradycyjne kredyty konsumenckie lub karty kredytowe, co jeszcze bardziej przyczynia się do jego popularności.

Rynek BNPL w Polsce

W Polsce rynek BNPL rozwija się w imponującym tempie. Coraz więcej polskich konsumentów odkrywa zalety płatności odroczonych, ceniąc sobie ich elastyczność i dostępność. Usługi BNPL zyskują uznanie nie tylko wśród młodego pokolenia, skłonnego do korzystania z nowoczesnych rozwiązań finansowych, ale również wśród osób w starszym wieku, poszukujących alternatywy dla tradycyjnych metod płatności. Wzrost popularności BNPL w Polsce jest napędzany przez szeroką gamę sektorów, od e-commerce po tradycyjny handel detaliczny, co świadczy o wszechstronności i potencjale tej usługi.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Zakupy z odroczoną płatnością

Przyjrzyjmy się praktycznemu przykładowi, aby zrozumieć, jak działają zakupy z odroczoną płatnością. Załóżmy, że konsument chce nabyć nowy smartfon wyceniany na 3000 zł. Dzięki usłudze BNPL, zamiast płacić całą kwotę z góry, klient może zdecydować się na rozłożenie płatności na 4 równe raty po 750 zł, płatne co miesiąc. 

Po dokonaniu zakupu i wybraniu opcji BNPL, pierwsza płatność może być realizowana natychmiast lub odroczona, w zależności od warunków oferty. Kolejne raty będą automatycznie pobierane z konta klienta w ustalonych terminach, co zapewnia przejrzystość i kontrolę nad wydatkami. Dzięki temu klient może cieszyć się nowym smartfonem od razu, płacąc za niego w sposób, który jest zgodny z jego możliwościami finansowymi.

Usługa Buy Now, Pay Later stanowi odpowiedź na współczesne wyzwania finansowe, oferując konsumentom większą swobodę w dokonywaniu zakupów. Dzięki elastyczności, prostocie i dostępności, BNPL nie tylko umożliwia natychmiastowe zaspokojenie potrzeb konsumenckich, ale również wspiera odpowiedzialne zarządzanie finansami osobistymi. W miarę jak coraz więcej osób i przedsiębiorstw w Polsce adaptuje tę usługę, możemy oczekiwać dalszego rozwoju i innowacji w przestrzeni płatności odroczonych.

Skorzystaj z oferty pozabankowej karty kredytowe NetCredit

Główną alternatywą dla odroczonych płatności są pozabankowe karty kredytowe, które zapewniają użytkownikom elastyczność finansową oraz nieograniczony dostęp do gotówki o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu rozwiązaniu, konsumenci mogą cieszyć się podobnymi korzyściami jak w przypadku płatności odroczonych, z dodatkową możliwością wykorzystania środków na dowolny cel, nie tylko zakupy w określonych punktach sprzedaży. Pozabankowe karty kredytowe oferują również często proste i przejrzyste warunki, co czyni je atrakcyjną opcją dla osób szukających alternatywnych metod finansowania.

Jedną z ciekawych propozycji na rynku jest nasza oferta wirtualnej karty kredytowej.. Ta nowoczesna karta kredytowa online charakteryzuje się tym, że koszty jej użytkowania są uzależnione wyłącznie od faktycznego wykorzystania dostępnego limitu kredytowego. W praktyce oznacza to, że jeżeli nie skorzystasz z przyznanego limitu, korzystanie z karty nie generuje żadnych kosztów. 

Wirtualna karta kredytowa NetCredit jest całkowicie darmowa w zakresie wydania, obsługi, aktywacji oraz zastrzeżenia. Co więcej, wszystkie operacje, takie jak wypłaty gotówkowe z bankomatów czy płatności online za pośrednictwem popularnych usług płatniczych jak Google Pay czy Apple Pay, nie pociągają za sobą żadnych dodatkowych opłat. Ponadto, nasza karta kredytowa od ręki umożliwia bezpłatne przeprowadzanie płatności zbliżeniowych, co dodatkowo podnosi jej użyteczność w codziennym życiu. Standardowa prowizja od wykorzystanego limitu wynosi 11% w każdym okresie rozliczeniowym, co stanowi atrakcyjne warunki w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon