Pożyczka z Komornikiem

Posiadanie zadłużenia negatywnie wpływa na zdolność kredytową, jednak osoby z niespłaconymi zobowiązaniami finansowymi często potrzebują dodatkowych środków na bieżące wydatki. Rozwiązaniem w takiej sytuacji wydaje się pożyczka z komornikiem, którą – jak sugerowałaby nazwa – mogą otrzymać nawet osoby zadłużone. Kto udziela pożyczek z komornikiem i na jakich warunkach można pozyskać finansowanie? Czy istnieje coś takiego jak gwarantowana pożyczka dla zadłużonych?

Czym jest pożyczka dla osób z komornikiem?

Niespłacone zobowiązania finansowe stanowią poważną przeszkodę na drodze do pozyskania gotówki, czy to na wydatki bieżące, czy inwestycyjne. Czym jest pożyczka dla osób z komornikiem? Jej nazwa sugerowałaby, że w takiej sytuacji finansowanie mogą uzyskać nawet osoby zadłużone, które posiadają na swoim koncie niespłacone dotąd kredyty czy pożyczki. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe sprawdzają, czy nazwiska potencjalnych klientów nie widnieją w bazach dłużników. Weryfikacja odbywa się po złożeniu wniosku, w ramach jego dalszego procedowania. Osoby zadłużone nie mają możliwości uzyskania pożyczki dla zadłużonych  ani w banku, ani w pozabankowych firmach pożyczkowych. 

Kto udziela pożyczek z komornikiem?

Pożyczka z komornikiem od ręki to stosunkowo popularny produkt finansowy, o którym sporo można usłyszeć. Jeśli zadłużony klient nie otrzyma finansowania ani w banku, ani w firmie pożyczkowej, to kto udziela pożyczek z komornikiem i na jakich zasadach? Istnieje możliwość pozyskania dodatkowych środków od osób prywatnych, na mocy umowy pożyczki. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym, pożyczka dla zadłużonych z komornikiem może być udzielona przez każdy podmiot (zarówno osobę fizyczną, jak i przedsiębiorcę), dzięki swobodzie zawierania umów. Niemniej jednak tego rodzaju pożyczki są wątpliwej renomy. Ich oprocentowanie jest bardzo wysokie, a pożyczkodawca często wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Ponosi bowiem spore ryzyko nieotrzymania środków pieniężnych z powrotem. Z punktu widzenia pożyczkobiorcy najbardziej ryzykownym rozwiązaniem jest podpisanie czeku in blanco w ramach zabezpieczenia spłaty pożyczki. Zaciągając tego rodzaju zobowiązanie, trzeba też wziąć pod uwagę wysokie odsetki i koszty uboczne, którymi pożyczkodawca może obciążyć pożyczkobiorcę.

Pożyczka z BIK i komornikiem – czy jest możliwa?

Czy pożyczka ze złym BIK jest możliwa? Gdzie można wziąć pożyczkę z komornikiem? Zgodnie z powyższym, udzielają jej wyłącznie osoby prywatne oraz podmioty, których przedmiotem działalności nie jest przyznawanie finansowania. Banki oraz wyspecjalizowane firmy pożyczkowe nie mają w swojej ofercie tego typu produktów. Instytucje bankowe szczegółowo weryfikują swoich potencjalnych klientów pod kątem posiadania zdolności kredytowej, natomiast jednym z nielicznych wymogów firm pożyczkowych jest właśnie nieposiadanie niespłaconych zobowiązań finansowych na moment składania wniosku. Zazwyczaj pożyczka dla osób z komornikiem przewiduje możliwość pozyskania środków pieniężnych, jednak po wcześniejszym oddłużeniu, a więc spłacie poprzednich zobowiązań finansowych. Pożyczka online bez weryfikacji klienta nie jest więc możliwa w renomowanych firmach pożyczkowych.

Pożyczka dla osób zadłużonych z komornikiem

Pożyczka bez baz z komornikiem wydaje się dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających długi, jednak w rzeczywistości tego rodzaju zobowiązanie pociąga za sobą spore ryzyko. Osoba zadłużona popada bowiem w spiralę długów, z której bardzo trudno wyjść. Bardzo niebezpieczne staje się zaciąganie kolejnych zobowiązań na poczet spłaty poprzednich chwilówek – jedynym rozwiązaniem jest tutaj dokonanie spłaty ze środków własnych, tak aby finalnie wyjść z długów. Pożyczka pozabankowa z komornikiem w żaden sposób nie redukuje problemu. Osoby, które chciałyby pozyskać finansowanie, w pierwszej kolejności powinny pomyśleć o efektywnym oddłużaniu. W praktyce oznacza to konieczność uregulowania poprzednich zobowiązań wraz z ewentualnymi, naliczonymi odsetkami karnymi. Wierzyciele często są skłonni ustalić plan spłaty zadłużenia, rozkładając je na większą liczbę rat bądź dostosowując warunki spłaty do możliwości dłużnika. Co istotne, klient musi spłacić dług w całości (a nie tylko w pewnej części), aby móc otrzymać kolejną pożyczkę na dowód online

Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px