Pożyczka dla młodych

Nie da się ukryć, że rynek finansowy nie zawsze jest miejscem przyjaznym dla młodych ludzi. Brak historii kredytowej lub forma zatrudnienia bardzo często zamyka im drogę do kredytów, czy pożyczek. Na szczęście obecnie łatwo znaleźć firmy pozabankowe, które chętnie udzielają zobowiązań także młodym klientom.

Co to jest pożyczka dla młodych?

Pożyczka dla młodych to po prostu zobowiązanie finansowe, które udzielane jest młodym ludiom przez firmy pozabankowe. Oczywiście młodość jest kategorią względną, jednak powiedzenie, że wiek to tylko liczba nie ma niestety przełożenia na usługi finansowe. Chociaż wiele instytucji umożliwia zaciągnięcie pożyczki przez osoby, które dopiero stały się pełnoletnie, to zdecydowanie nie należą one do większości. Wynika to najczęściej z faktu, że takie osoby nie mają zazwyczaj jeszcze stałych dochód z tytułu etatowej pracy. Stałość dochodów jest z kolei jednym z niezbędnych kryteriów, istotnych podczas oceniania zdolności kredytowej.

Pożyczka online dla 18 latka

Teoretycznie, aby otrzymać kredyt lub pożyczkę trzeba być osobą pełnoletnią. Wiele firmy pożyczkowych posiada jednak swoje własne wewnętrzne regulaminy, które dokładnie określają minimalny wiek potencjalnego klienta. Bywa, że jest to osiemnaście lat, jednak bardzo często granica ta jest zawyżana. Tym samym w dużej części firm pożyczkowych o pożyczkę można ubiegać się dopiero po skończeniu dwudziestego pierwszego roku życia. 

Pożyczka online dla studenta

Studenci ostatnich lat nie powinni mieć już problemu z uzyskaniem pożyczki gotówkowej online. Ukończenie dwudziestego pierwszego roku otwiera nam bowiem drzwi do większości firm pozabankowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że na drodze do upragnionej pożyczki często staje zdolność kredytowa, a raczej jej brak. 

Studenci mogą oczywiście ubiegać się o pożyczkę, jeżeli tylko otrzymują regularne dochody. Zawsze warto sprawdzać, jakie są regulaminy poszczególnych firm. Coraz częściej bowiem do całości naszych dochodów możemy doliczyć także stypendia, alimenty lub nawet kredyty studenckie. 

Pożyczka na dowód od 18 lat

Pożyczka od 18 lat jest przyznawana w taki sam sposób, jak każde inne zobowiązanie finansowe. Aby ją otrzymać, konieczny jest aktualny dowód osobisty. Nie obędzie się także bez numeru PESEL oraz przelewu uwierzytelniającego, za którego pomocą potwierdzamy swoje dane. 

Tutaj przechodzi do kolejnego bardzo ważnego punktu. Młoda osoba musi posiadać własny rachunek bankowy. Otrzymana pożyczka nie może bowiem zostać przelana na konto rodzica, czy przyjaciela. 

Z dodatkowych wymagać absolutnie konieczne jest także polskie obywatelstwo oraz pełna zdolność do czynności prawnych. Na sam koniec, warunkiem otrzymania pożyczki jest oczywiście możliwość jej spłaty w terminie. Młoda osoba musi posiadać stały dochód, która pozwoli na spłatę zobowiązania.

Jakie są warunki, aby otrzymać pożyczkę od 18 lat?

Na polskim rynku finansowym funkcjonują firmy, które udzielają pożyczek gotówkowych osobom, które dopiero ukończyły osiemnasty rok życia. Pełnoletność nie jest jednak jedynym warunkiem. Aby otrzymać upragnione pieniądze, musimy mieć stałe źródło dochodów oraz relatywnie dobrą historię kredytową

To ostatnie jest szczególnie problematyczną kwestią. Bynajmniej nie dlatego, że osiemnastolatkowie mają problem z zadłużeniem. Mało kto jednak wie, że dla wielu instytucji finansowych czerwoną flagą jest także całkowity brak zdolności kredytowej. Oczywiście nie oznacza to, że otrzymanie pożyczki jest niemożliwe, jednak często powoduje na przykład mniejszą kwotę, o którą możemy się ubiegać.

Jak sobie z tym poradzić? Bardzo dobrym długoterminowym rozwiązaniem jest budowanie dobrej historii kredytowej. Rozsądnym rozwiązaniem możemy być zakup sprzętu na dogodne raty. Spłacanie ich w terminie zostanie odnotowane w BIK, a to znacznie zwiększy naszą szansę na otrzymanie pozytywnych decyzji kredytowych w przyszłości. 

Kto może starać się o pożyczkę od 18 lat?

O pożyczkę od osiemnastu lat może starać się przede wszystkim osoba pełnoletnia. Samo kryterium wiekowe nie jest jednak wystarczające. Zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy zawsze jest dochód, dlatego musi być on względnie stały.  

Wielu młodych ludzi bardzo wcześnie rozpoczyna swoją przygodę z pracą zarobkową. Firmy pożyczkowe coraz przychylniejszym okiem patrzą na umowy inne niż na czas nieokreślony. Co więcej, do dochodu często można doliczyć także rentę, stypendium, czy alimenty. Jak widać, otrzymanie pożyczki w młodym wieku wcale nie jest niemożliwe

Bardzo istotne jest jednak spełnianie kilku kryteriów formalnych, które wynikają z przepisów prawa. Pożyczki nie można udzielić osobie, która nie jest obywatelem Polski, nawet jeżeli mieszka ona w tym kraju od wielu lat 

Jak wziąć pożyczkę online od 18 lat?

Szybką pożyczkę online od 18 lat bierzemy poprzez zalogowanie się na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej. Następnie postępujemy według wymienionych poniżej kroków. 

  • wybór kwoty, która nas interesuje oraz liczby rat (w przypadku pożyczek długoterminowych) 
  • wypełnienie wniosku o pożyczkę
  • zaakceptowanie wszystkich wymaganych zgód i oświadczeń
  • wykonanie przelewu uwierzytelniającego
  • oczekiwanie na decyzję kredytową

Cały proces ubiegania się o pożyczkę jest bardzo intuicyjny i nie powinna mieć z nim problemu nawet niedoświadczona osoba. 

Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon