Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych

Problemy z płynnością finansową dotykają coraz większej ilości osób. Czy gwarantowana pożyczka dla zadłużonych jest obecnie możliwa do otrzymania? Jak zadbać o swoją historię kredytową? Podpowiadamy!

Budowanie pozytywnej historii kredytowej to proces, który nierzadko trwa całe lata. Niestety, sytuacje losowe mogą doprowadzić do tego, że nasze dane dostępne w Biurze Informacji Kredytowej, czy Krajowym Rejestrze Długów zniechęcają kredytodawców do podjęcia z nami współpracy. W takich sytuacjach wiele osób zastanawia się, czy istnieją miejsca, w których dostępna jest gwarantowana pożyczka dla zadłużonych. W dalszej części artykułu zagłębimy się w tę kwestię. 

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych – oferty banków

Nierzadko po pożyczkę od zaraz kierujemy się do placówki bankowej. Najczęściej jest to bank, którego klientami jesteśmy już od jakiegoś czasu. Wiele osób zakłada, że bank będzie w stanie pomóc im w trudnej sytuacji. 

Niestety, pożyczka dla zadłużonych w banku jest właściwie niemożliwa do otrzymania. Wewnętrzne procedury obligują doradców to bardzo wnikliwej analizy historii kredytowej wszystkich klientów. W praktyce osoby, które w przeszłości nie spłacały rat w terminie nie będą w oczach banku wiarygodnymi pożyczkobiorcami. Jeszcze gorzej jest w przypadku tych osób, które mają problem ze spłaceniem swoich aktualnych zobowiązań. Wówczas nawet symboliczna pożyczka bankowa jest poza naszym zasięgiem.

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych w firmach pozabankowych

Osoby zadłużone, które odbijają się od drzwi banków, z nadzieją patrzą w stronę firm pozabankowych. Pożyczkodawcy, którzy udzielają tak zwanych pożyczek chwilówek. często ciągle jeszcze postrzegani są jako podmioty, które wręcz rozdają finansowanie bez jakiejkolwiek weryfikacji klienta. 

W praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Obecnie gwarantowana pożyczka bez weryfikacji BIK i KRD jest niemal nie do dostania w renomowanych firmach pozabankowych. Udzielenie pożyczki pozabankowej osobie, która ma problem z uregulowaniem swoich aktualnych zobowiązań, niesie za sobą bardzo duże ryzyko, którego firmy pożyczkowe nie chcą i nie mogą się podejmować. Jeżeli więc interesuje Cię pożyczka od ręki, musisz spełniać szereg wymagań, które firmy pożyczkowe weryfikują przed przyznaniem pożyczki.

Jak firmy pożyczkowe weryfikują swoich klientów?

Każdemu pożyczkodawcy zależy na tym, aby jego klient płynnie i terminowo regulował swoje zobowiązania. Renomowane firmy pozabankowe zazwyczaj istnieją na polskim rynku już od wielu lat i cieszą się zaufaniem swoich klientów. Ugruntowana pozycja na rynku oraz przejrzystość są efektem przestrzegania różnorodnych wewnętrznych procedur, w tym także tych, które polegają na dokładnej weryfikacji historii kredytowej klientów. Firma NetCredit działa na polskim rynku już od 2011 roku, ciesząc się niesłabnącym zaufaniem wielu klientów.

Jak weryfikowana jest historia w BIK i KRD? Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki bez bik? O pożyczkę w firmie pozabankowej ubiegamy się za pośrednictwem internetu, dlatego procedury są tam zazwyczaj dużo bardziej zautomatyzowane niż w bankach. Sprawdzania naszej historii kredytowej możemy nawet nie zauważyć, ponieważ zazwyczaj trwa nie dłużej niż kilka minut. 

To jeden z ostatnich etapów składają wniosku, który jednak jest kluczowy. Algorytmy bardzo szybko szacują, czy udzielenie pożyczki na dowód danemu klientowi jest dla firmy opłacalne i bezpieczne. Jeżeli w przeszłości mieliśmy problemy z terminowym spłacaniem rat lub mamy problem z aktualnymi zobowiązaniami, możemy liczyć się z negatywną decyzją kredytową. 

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych nie jest więc bardzo łatwa do otrzymania w renomowanych firmach pożyczkowych. Obecnie taką opcję można wręcz uznać za niemożliwą. 

Gdzie dostanę pożyczkę, będąc zadłużonym?

Czy to oznacza, że osoby zadłużone nie mają szansy na otrzymanie pożyczki? Teoretycznie na rynku finansowym funkcjonują podmioty, które udzielają zobowiązań także osobą ze złą historią w BIK i KRD. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ten, kto udzieli pożyczki dla zadłużonych, musi się w jakiś sposób zabezpieczyć. 

Zazwyczaj więc tego typu produkty finansowe są bardzo wysoko oprocentowane. Osoby, które już teraz mają problem z płynnością finansową, podejmując taką współpracę, muszą liczyć się z tym, że bardzo dużo ryzykują. 

Firmy i osoby prywatne udzielające pożyczki dla zadłużonych, z reguły nie mają ugruntowanej pozycji na rynku. Trudno zweryfikować ich wiarygodność. Czasami nie ma nawet możliwości zapoznania się z opiniami poprzednich klientów. Taką opcję trzeba więc traktować z bardzo dużą dozą ostrożności. 

Pożyczka dla zadłużonych – jakie są opcje? 

Czy brak dobrej historii kredytowej i zadłużenie sprawiają, że osoba w trudnej sytuacji zostaje pozostawiona sama sobie w trudnej sytuacji? Wprawdzie gwarantowana pożyczka dla zadłużonych nie jest dostępna ani w bankach, ani w firmach pożyczkowych. Warto jednak skonsultować się z doradcą finansowym zatrudnionym w wybranej przez nas placówce. 

Weryfikacja klientów w BIK i KRD odbywa się automatycznie w procesie składania wniosku. Niejednokrotnie jednak okazuje się, że sytuacja klienta wcale nie jest tak zła, jak mogłoby się wydawać. Warto więc skonsultować się z pracownikiem obsługi klienta, który czasami pomoże w wybraniu innego rozwiązania. Być może mamy szansę na pożyczkę na oświadczenie, tylko na przykład mniejszą niż ta, o którą się ubiegaliśmy. 

W sytuacjach skrajnie złych najlepszym rozwiązaniem będzie spotkanie ze specjalistą od oddłużania, który pomoże opracować plan wychodzenia z długów. Spłacanie jednej pożyczki krótkoterminowej drugą zazwyczaj pogarsza naszą sytuację, zamiast ją poprawiać. 

Jak zadbać o swoją historię kredytową?

Wszyscy wiemy, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Właśnie dlatego o dobrą historię kredytową warto zadbać już zawczasu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że na to, jak jesteśmy postrzegani przez firmy pożyczkowe i banki wpływ na nie tylko terminowość spłacania zaciągniętych wcześniej zobowiązań.

Często osoby, które do tej pory nie miały żadnych przygód z pożyczkami i kredytami ze zdziwieniem odkrywają, że ich zdolność kredytowa pomimo wysokich i regularnych zarobków nie jest idealna. Tymczasem do BIK trafiają nie tylko negatywne informacje na nasz temat. Brak jakiejkolwiek historii często również wpływa na brak zaufania ze strony pożyczkobiorców. 

Warto więc nie bać się produktów bankowych i pozabankowych. Regularne korzystanie i terminowe rozliczanie się z nich buduje naszą wiarygodność i sprawia, że możemy uzyskiwać w przyszłości jeszcze lepsze oferty np. pożyczek przez internet na konto bankowe.

Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon