Visa czy Mastercard – czym się różnią, którą kartę płatniczą wybrać?

23.04.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Na rynku finansowym, karty płatnicze Visa i Mastercard dominują jako dwa główne systemy płatności. Choć obie karty są powszechnie akceptowane na całym świecie, istnieją subtelne różnice, które mogą wpływać na decyzję konsumentów o wyborze jednej z nich. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym różnicom oraz pomożemy Ci zdecydować, która karta będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Czym różni się Visa od Mastercard?

Visa i Mastercard to dwie wiodące sieci płatnicze, które oferują podobne produkty, ale różnią się kilkoma kluczowymi aspektami. Po pierwsze, chociaż obie firmy oferują międzynarodową akceptację, różnice mogą występować w zakresie dostępności poszczególnych kart w pewnych regionach i krajach. Visa często jest postrzegana jako bardziej rozpowszechniona w Europie, podczas gdy Mastercard ma silną obecność w Stanach Zjednoczonych.

Kolejnym aspektem, w którym Visa i Mastercard różnią się, są oferowane korzyści. Obie sieci oferują różnorodne programy lojalnościowe i bonusy, ale szczegóły tych programów mogą się różnić. Visa często koncentruje się na oferowaniu korzyści związanych z podróżami, takich jak ubezpieczenia podróżne i dostęp do saloników lotniskowych, podczas gdy Mastercard może oferować lepsze warunki cashback czy wyjątkowe oferty zakupowe.

Również technologie zabezpieczeń stosowane przez obie firmy są porównywalne, obejmują one chipy i technologie bezstykowe, ale sposób ich implementacji może się różnić w zależności od banku emitującego kartę.

Visa czy Mastercard – którą kartę wybrać?

Wybór między Visa a Mastercard zależy głównie od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji:

Dostępność i akceptacja

Jeżeli często podróżujesz, sprawdź, która z kart jest lepiej akceptowana w miejscach, które planujesz odwiedzić. Choć obie karty są szeroko akceptowane, lokalne preferencje mogą sprawić, że jedna z nich okaże się bardziej praktyczna.

Korzyści i bonusy

Zwróć uwagę na programy lojalnościowe i bonusy oferowane przez Visa i Mastercard. Jeśli dużo podróżujesz, karta oferująca korzyści związane z podróżami, takie jak Visa, może być bardziej korzystna. Z kolei jeśli preferujesz zwroty gotówkowe lub zniżki w sklepach, oferta Mastercard może okazać się lepsza.

Opłaty i warunki

Porównaj opłaty związane z kartami oferowanymi przez obie sieci, takie jak opłaty roczne, opłaty za transakcje zagraniczne oraz inne związane z korzystaniem z karty. Wybierz ofertę, która jest najbardziej ekonomiczna i dostosowana do Twojego stylu wydatków.

Udogodnienia dodatkowe

Rozważ inne udogodnienia oferowane przez emitentów kart, takie jak aplikacje mobilne, narzędzia zarządzania finansami osobistymi czy obsługa klienta. Niektóre banki mogą oferować dodatkowe korzyści dla użytkowników kart Visa lub Mastercard.

Ochrona konsumenta

Zastanów się, które zabezpieczenia i ochrony konsumenta są dla Ciebie ważne. Obie sieci oferują porównywalne zabezpieczenia, ale warto sprawdzić, czy konkretne oferty kart zawierają dodatkowe opcje, które mogą Cię interesować, takie jak ubezpieczenia czy serwisy pomocowe.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Twój limit kredytowy na karcie Mastercard® od NetCredit

Nasza wirtualna karta kredytowa Mastercard® oferowana przez NetCredit stanowi innowacyjne rozwiązanie finansowe, które jest dopasowane do potrzeb współczesnych użytkowników. Jest to produkt wyjątkowo atrakcyjny z kilku powodów – przede wszystkim ze względu na swoją strukturę opłat. Gdy nie korzystasz z przyznanego limitu kredytowego, korzystanie z karty jest całkowicie bezpłatne. Nie ma żadnych ukrytych kosztów ani dodatkowych opłat za standardowe usługi, które są zwykle płatne w przypadku tradycyjnych kart kredytowych.

Przejrzyste warunki finansowe naszej pozabankowej karty

  • Prowizja: płacisz tylko 11% prowizji od kwoty wykorzystanego limitu kredytowego w danym okresie rozliczeniowym. To oznacza, że koszty są naliczane tylko wtedy, gdy faktycznie korzystasz z przysługujących Ci środków.
  • Brak opłat za wydanie i obsługę karty: otrzymujesz kartę bez dodatkowych kosztów związanych z jej wydaniem czy codzienną obsługą.
  • Brak opłat za aktywację i zastrzeżenie karty: możesz aktywować i w razie potrzeby zastrzec kartę bez żadnych opłat.
  • Brak opłat za wcześniejsze zakończenie umowy: decydując się na wcześniejsze zakończenie umowy z kartą, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.
  • Bezpłatne wypłaty z bankomatu oraz przelewy: wypłaty gotówki z bankomatów oraz przelewy środków z rachunku karty na inne konta są całkowicie darmowe.
  • 0 zł za płatności internetowe i mobilne: umożliwiamy bezpłatne korzystanie z płatności internetowych, w tym przez Google Pay i Apple Pay, co jest idealne dla osób ceniących sobie wygodę i szybkość transakcji online.
  • Darmowe płatności zbliżeniowe: dla Twojej wygody wszystkie płatności zbliżeniowe kartą są również bezpłatne.

Dzięki takiej strukturze opłat, nasza pozabankowa karta kredytowa jest nie tylko ekonomiczna, ale również wygodna i funkcjonalna, dostosowana do dynamicznego stylu życia. Idealnie sprawdza się jako narzędzie finansowe, które jest gotowe służyć Ci w każdej sytuacji, bez obawy o dodatkowe koszty.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon