ROR – czym jest, co oznacza ten skrót?

23.04.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, potocznie znany jako ROR, to podstawowe narzędzie finansowe, które znajduje zastosowanie w codziennym zarządzaniu finansami osobistymi i firmowymi. W naszej firmie dobrze rozumiemy, jak ważne jest, aby nasi klienci mieli dostęp do szczegółowych i przystępnych informacji na temat takich narzędzi. Poniżej przybliżymy Ci, czym dokładnie jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz jakie korzyści niesie za sobą jego posiadanie.

Co oznacza skrót ROR?

Skrót ROR oznacza rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Jest to oficjalna nazwa konta bankowego, które umożliwia nie tylko przechowywanie środków finansowych, ale także ich rozliczanie. W praktyce, jest to główne konto bankowe osoby fizycznej lub firmy, z którego można realizować codzienne transakcje płatnicze, takie jak przelewy, wpłaty, wypłaty czy płatności kartą.

Czym jest rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy?

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to rodzaj konta bankowego, który łączy w sobie funkcje konta oszczędnościowego i rozliczeniowego. Oznacza to, że na jednym koncie możesz bezpiecznie przechowywać zgromadzone środki, jak również swobodnie nimi dysponować. Umożliwia to zarządzanie codziennymi finansami w sposób szybki i efektywny, bez konieczności posiadania wielu kont. 

ROR jest zatem niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce mieć kontrolę nad swoimi pieniędzmi, zarówno w zakresie oszczędzania, jak i codziennego wydatkowania. Dostęp do rachunku jest możliwy zarówno przez internet, jak i w placówkach bankowych, co czyni go niezwykle funkcjonalnym narzędziem finansowym.

Czym warto się kierować podczas wyboru rachunku ROR?

Wybór odpowiedniego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego jest kluczowy dla optymalnego zarządzania swoimi finansami. Oto kilka kluczowych aspektów, które warto wziąć pod uwagę:

  • Opłaty i prowizje: sprawdź, jakie opłaty są związane z prowadzeniem rachunku, w tym za przelewy, wypłaty z bankomatów czy prowadzenie konta.
  • Dostępność i funkcjonalność bankowości internetowej oraz mobilnej: w dobie cyfryzacji ważne jest, by bank oferował łatwy dostęp do konta online oraz nowoczesną aplikację mobilną.
  • Możliwości oszczędzania: niektóre konta ROR oferują dodatkowe możliwości oszczędzania, jak lokaty czy programy inwestycyjne.
  • Dodatkowe produkty i usługi: czy bank oferuje dodatkowe produkty, takie jak karty kredytowe, ubezpieczenia czy fundusze inwestycyjne, które mogą być zarządzane z tego samego konta.
  • Obsługa klienta i dostępność placówek: dobry dostęp do placówek oraz kompetentna obsługa klienta to podstawa, jeżeli preferujesz osobisty kontakt z bankiem.
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak założyć rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy?

Założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego jest procesem, który można zrealizować na kilka sposobów, zależnie od preferencji klienta oraz oferty banku. Oto najbardziej popularne metody:

  • Online: wiele banków oferuje możliwość założenia rachunku całkowicie online, co jest szybkie, wygodne i nie wymaga wizyty w placówce. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej banku, załączyć skan dowodu osobistego lub inny dokument tożsamości i postępować zgodnie z instrukcjami.
  • W placówce banku: jeśli preferujesz bezpośredni kontakt z doradcą, możesz udać się do wybranej placówki bankowej, gdzie pracownik pomoże Ci przejść przez proces zakładania konta. To także dobra okazja, aby na miejscu rozwiązać wszelkie wątpliwości.
  • Telefonicznie: niektóre banki oferują możliwość założenia konta przez telefon, co jest wygodną opcją, jeśli nie masz dostępu do internetu lub banku.

Znajomość swojego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i umiejętne zarządzanie nim to podstawa finansowej niezależności. Zachęcamy do dokładnego przemyślenia wyboru konta, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom finansowym i stylowi życia.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon