Pożyczki społecznościowe

26.07.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Czy masz ochotę na zmianę tradycyjnej drogi zdobywania finansowania? Rozważasz pożyczkę społecznościową, ale nie jesteś pewien, czy to dobry krok? Pomożemy ci lepiej zrozumieć ten rodzaj pożyczki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej alternatywie dla tradycyjnych pożyczek bankowych i skomplikowanych procesów ubiegania się o kredyt gotówkowy.

Co to jest pożyczka społecznościowa?

Pożyczka społecznościowa to nowoczesny sposób zdobywania finansowania, który łączy pożyczkodawców i pożyczkobiorców na jednej platformie online. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj pożyczki pozabankowej przez internet, który polega na zdobywaniu środków od społeczności, a nie od tradycyjnych instytucji finansowych.

Koncept jest prosty. Jeśli potrzebujesz środków, wystarczy zarejestrować się na odpowiedniej stronie, uzupełnić swoją prośbę o pożyczkę bez zaświadczeń, a potem czekać, aż inni użytkownicy strony zdecydują się zainwestować w twoją prośbę. Z drugiej strony, jeśli jesteś inwestorem szukającym alternatywnej formy inwestycji, możesz przeglądać prośby o pożyczki od zaraz i zdecydować, w które z nich chcesz zainwestować.

Zalety i wady pożyczki społecznościowej

Pożyczki społecznościowe mają wiele zalet. Przede wszystkim, są one dostępne dla osób, które mogą mieć trudności z uzyskaniem pożyczki w tradycyjnym banku ze względu na niski rating kredytowy czy brak historii kredytowej. Takie platformy są zazwyczaj mniej rygorystyczne w swoich kryteriach kredytowych, co może otworzyć drzwi dla osób, które są ignorowane przez tradycyjne instytucje finansowe. Dodatkowo pożyczka społecznościowa jest szybkim sposobem na zdobycie gotówki – nie musisz czekać na długie procesy decyzyjne banków.

Mimo że pożyczka społecznościowa ma wiele zalet, ma też swoje wady. Chociaż są one dostępne dla osób z niższym ratingiem kredytowym, mogą mieć wyższe oprocentowanie, aby skompensować ryzyko. Dodatkowo, podczas gdy niektóre platformy oferują pewne formy ochrony dla inwestorów, nie ma gwarancji, że odzyskasz swoje pieniądze, jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki od ręki.

Alternatywa: pozabankowa karta kredytowa NetCredit

Jeśli po przemyśleniu zalet i wad pożyczki społecznościowej zdecydujesz, że to nie jest opcja dla ciebie, warto rozważyć alternatywę. Pozabankowa karta kredytowa NetCredit to innowacyjna oferta, która również może zaspokoić twoje potrzeby finansowe. Z NetCredit korzystasz z:

  • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym.
  • Brak opłat za wydanie i obsługę karty.
  • Brak opłat za aktywację i blokadę karty.
  • Brak opłat za przedterminowe zakończenie umowy.
  • Brak opłat za wypłatę środków z bankomatów.
  • Brak opłat za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta karty.
  • Bezpłatne płatności zbliżeniowe.

Te atrakcyjne cechy czynią NetCredit atrakcyjnym wyborem dla osób szukających elastycznego i wygodnego rozwiązania finansowego. Wirtualna karta kredytowa to produkt prosty i dostępny zawsze na wyciągnięcie twojego portfela. W tym wszystkim najważniejsze jest to, że płacisz tylko i wyłącznie prowizję od wykorzystanych środków na karcie. Jeżeli nie korzystasz, karta nie generuje żadnych kosztów.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

FAQ – często zadawane pytania:

Czym jest pożyczka społecznościowa? 

Pożyczka społecznościowa to rodzaj pożyczki, gdzie pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą są zwykłe osoby, a nie instytucje finansowe. Transakcje są zazwyczaj realizowane za pośrednictwem platformy internetowej, która łączy pożyczkodawców z pożyczkobiorcami.

Jakie są zalety pożyczki społecznościowej? 

Zalety pożyczki społecznościowej obejmują łatwość dostępu do środków, nawet dla osób z niskim ratingiem kredytowym, szybkość procesu ubiegania się o pożyczkę oraz możliwość negocjacji warunków pożyczki bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Jakie są wady pożyczki społecznościowej? 

Wady pożyczki społecznościowej obejmują potencjalnie wyższe oprocentowanie, brak gwarancji zwrotu inwestycji dla pożyczkodawców i brak wsparcia, które mogą oferować tradycyjne instytucje finansowe.

Czym jest pozabankowa karta kredytowa NetCredit? 

Karta kredytowa od ręki NetCredit to innowacyjne rozwiązanie finansowe, które oferuje szereg korzyści, takich jak niska prowizja, brak opłat za różne usługi i możliwość płatności przez internet. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych pożyczek bankowych oraz tradycyjnych chwilówek online.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon