Pożyczki dla bezrobotnych - jakie są warunki, kto może się ubiegać?

12.09.2022
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Podstawowym źródłem dochodu w większości przypadków jest praca zarobkowa, niemniej jednak nie każdy jest w stanie, z różnych przyczyn, podjąć zatrudnienie. Osoby bezrobotne nie mogą liczyć na kredyt lub pożyczkę bankową, jednak wciąż mają możliwość ubiegać się o pożyczkę dla bezrobotnych, którą w swojej ofercie ma wiele firm pożyczkowych. Na jakich zasadach jest ona przyznawana?

Pożyczki pozabankowe dla bezrobotnych – charakterystyka

Osoby bezrobotne, bez względu na to, od jak dawna pozostają bez pracy, nie mogą ubiegać się o pożyczkę czy kredyt w banku. Wszystko dlatego, że instytucja ta dokładnie sprawdza zdolność kredytową klientów, a jednym z elementów na nią wpływającym jest właśnie źródło uzyskiwania dochodów. Banki szczególnie chętnie przyznają finansowanie tym, którzy posiadają umowę o pracę, sporadycznie kredyt lub pożyczkę może też uzyskać osoba zatrudniona w ramach umowy cywilnoprawnej. 

Niemniej jednak ci, którzy pozostają bez pracy bądź sporadycznie “dorabiają”, mogą wnioskować o pożyczkę jedynie w firmie pożyczkowej. Firmy nie oceniają bowiem zdolności kredytowej klientów jedynie na podstawie pracy zarobkowej, nie wymagają także przedstawiania dodatkowych zaświadczeń. Oczywiście, klient musi posiadać dochody, aby móc spłacić pożyczkę, jednak ich źródłem mogą być:

  • prace podejmowane dorywczo,
  • świadczenia socjalne,
  • alimenty – dotyczy dorosłych osób, które otrzymują je na przykład od rodziców.

Kto może wnioskować o pożyczkę dla bezrobotnych?

Ideą pożyczki dla bezrobotnych jest możliwość przyznania finansowania osobom, które nie posiadają stałego źródła dochodu, jakim jest praca zarobkowa. Oczywiście, pożyczkobiorca musi posiadać jakiekolwiek dochody, bowiem jego obowiązkiem jest terminowe spłacanie pożyczki. Co więcej, klient firmy pożyczkowej musi spełnić następujące wymagania:

  • ukończony 18. rok życia,
  • posiadanie obywatelstwa polskiego i ważnego dowodu osobistego,
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnej,
  • posiadanie konta w polskim banku.

Każdy, kto chce zaciągnąć pożyczkę online dla bezrobotnych, musi posiadać odpowiedni sprzęt (komputer, urządzenie mobilne) oraz dostęp do internetu. Bardzo istotna jest także dobra historia kredytowa. 

Choć firmy pożyczkowe nie sprawdzają wnikliwie zdolności kredytowej potencjalnych klientów, to jednak badają ich historię kredytową. Oznacza to, że wnioskujący o pożyczkę nie może figurować w bazach dłużników. 

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Na jakich zasadach przyznawana jest pożyczka dla bezrobotnych?

Pożyczka na dowód dla bezrobotnych może zostać przyznana osobie, które złoży odpowiedni wniosek. Znajduje się on na stronie internetowej firmy, która takową pożyczkę oferuje. We wniosku podaje się dane osobowe, należy również oświadczyć, że posiada się dochody. 

Firmy pożyczkowe nie wymagają przedstawiania dodatkowych zaświadczeń – ważne jest bowiem wyłącznie oświadczenie klienta o dochodach. Po wypełnieniu wniosku, potencjalny klient zobowiązany jest przejść procedurę weryfikacyjną. Polega ona na wykonaniu przelewu z własnego rachunku bankowego na konto firmy pożyczkowej. Kwota przelewu jest symboliczna i wynosi maksymalnie 1 zł.

Po dopełnieniu wszelkich procedur pieniądze mogą zostać przekazane na konto wnioskodawcy. Zazwyczaj przelew wykonywany jest natychmiastowo, a w sprzyjających okolicznościach środki trafiają na rachunek nawet w 15 minut. 

Wiele zależy jednak od konkretnego momentu, w którym składany jest wniosek. Dłużej trzeba będzie poczekać na pieniądze w weekend czy w dni wolne od pracy, co wynika z procedury księgowania przelewów przez banki.

Pożyczka dla bezrobotnych – co jeszcze warto wiedzieć?

Pożyczka online dla bezrobotnych przyznawana jest na bardzo prostych zasadach, bowiem wnioskodawca nie musi dodatkowo zabezpieczać spłaty pożyczki, na przykład poprzez zastaw czy wykupienie ubezpieczenia. Dzięki temu pożyczki dla bezrobotnych są powszechnie dostępne, jeśli tylko klienci posiadają dobrą historię kredytową, a także spełnią podstawowe wymagania stawiane im przez firmy pożyczkowe. 

Sama pożyczka spłacana jest w formie jednorazowej lub w wygodnych, miesięcznych ratach. Wszystko zależy od indywidualnej polityki danej firmy pożyczkowej. Należy przy tym pamiętać, że im więcej rat będzie spłacał pożyczkobiorca, tym wyższe koszty poniesie, 

Na wysokość pojedynczej raty wpływa przede wszystkim suma pożyczonego kapitału, a także stopa oprocentowania pożyczki i prowizja dla firmy pożyczkowej. O pożyczkę dla bezrobotnych może ubiegać się każdy, kto tylko będzie w stanie spłacić ją w określonym w umowie terminie. Sama kwota pożyczki może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od konkretnej oferty. 

Pożyczkobiorcy mogą w dowolny sposób wydatkować otrzymane środki, bowiem firmy nie wymagają podania konkretnego celu, w jakim zaciągane jest zobowiązanie. Warto przy tym pamiętać, że o pożyczkę dla bezrobotnych możemy ubiegać się wyłącznie w wyspecjalizowanych firmach pożyczkowych – banki nie mają ich w swojej ofercie, nawet tej, która skierowana jest do stałych klientów. Dobrze więc dokładnie sprawdzić warunki kredytowania i wybrać idealną ofertę dla siebie. 

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon