Pożyczka ze złym BIK — czy osoby ze złym BIK mogą na nią liczyć?

31.08.2022
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Pożyczka dla zadłużonych, pożyczka bez bik — takie właśnie oferty pożyczek często można zobaczyć na stronach internetowych firm pożyczkowych. Niemniej jednak warto przyjrzeć się warunkom udzielania owych pożyczek, a tym samym odpowiedzieć na pytanie, czy uzyskanie pożyczki dla osób ze złym BIK rzeczywiście jest możliwe?

Czym jest BIK?

Na początek warto wyjaśnić, czym w ogóle jest i jak funkcjonuje BIK. Pełna nazwa tego organu brzmi: Biuro Informacji Kredytowej. W bazie gromadzone są dane osób, które zaciągały jakiekolwiek zobowiązania o charakterze finansowym. Ci, którzy sumiennie spłacają raty kredytów czy pożyczek, mogą pochwalić się dobrą historią kredytową. Banki oraz firmy pożyczkowe chętnie pożyczają im pieniądze, gdyż mają większą pewność, że zobowiązanie zostanie spłacone w terminie. Problem pojawia się w przypadku klientów, którzy mają zaległości w regulowaniu rat — spłacają je nieterminowo bądź nie spłacają ich w ogóle. Niestety, negatywna historia w BIK przekreśla możliwość uzyskania kredytu bankowego. Firmy pożyczkowe również nie chcą udzielać pożyczek klientom, którzy figurują w bazie jako dłużnicy. Warto mieć na uwadze, że obecnie wszystkie instytucje finansowe sprawdzają w BIK swoich potencjalnych klientów. Pożyczka ze złymi wpisami w BIK jest bowiem dla nich zbyt ryzykowna. 

Pożyczka z negatywnym BIK — czy można ją uzyskać?

Pożyczka z negatywnym BIK wydaje się być odpowiedzią na potrzeby osób, które chciałyby w krótkim czasie pozyskać środki finansowe, niemniej jednak zalegają również z innego rodzaju płatnościami. Problem polega jednak na tym, że dla firmy pożyczkowej finansowanie zadłużonego klienta jest niezwykle ryzykowne. Jeśli nie spłaca on swoich poprzednich zobowiązań w terminie, to istnieje ryzyko, że nie będzie również spłacać pożyczki. Teoretycznie pożyczka bez BIK znajduje się w ofercie niektórych firm pożyczkowych. Warto jednak bliżej przyjrzeć się warunkom, na jakich jest udzielana. Bardzo często należy bowiem spłacić swoje poprzednie zobowiązania, aby móc pozyskać dodatkowe środki finansowe. 

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Kto może uzyskać pożyczkę w firmie pożyczkowej?

Firmy pożyczkowe stawiają swoim klientom konkretne wymagania, jakie ci muszą spełnić, aby móc starać się o pożyczkę. Przede wszystkim klient firmy pożyczkowej musi mieć ukończone 18 lat oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i obywatelstwo polskie. Należy także legitymować się ważnym dowodem osobistym (inny dokument tożsamości nie jest obecnie honorowany przez firmy pożyczkowe), a także posiadać konto w polskim banku. Firmy pożyczkowe nie wymagają dostarczania dodatkowych zaświadczeń, które potwierdzałyby zdolność kredytową klienta. Pożyczkę można więc uzyskać w bardzo krótkim czasie, bez konieczności dopełniania wielu formalności. Polityka, jaką prowadzą firmy pożyczkowe, jest o wiele mniej restrykcyjna od tej, którą przyjęły banki. To właśnie dlatego firmy te pozyskują z roku na rok coraz więcej klientów. Minimum formalności i możliwość otrzymania pożyczki niemalże od ręki są dla klientów bardzo atrakcyjną propozycją. Niemniej jednak firmy pożyczkowe stawiają klientom jeszcze jeden warunek — muszą oni posiadać dobrą historię kredytową, co oznacza, że nie mogą figurować w bazach dłużników. 

Jak uzyskać pożyczkę z negatywnym BIK?

Wiele osób zastanawia się, jak uzyskać pożyczkę ze złymi wpisami w BIK? Istnieje jeden sposób, aby móc pozyskać dodatkowe finansowanie — należy w pierwszej kolejności spłacić swoje poprzednie zobowiązania. Wtedy też Biuro Informacji Kredytowej umieści w swoich bazach informację o tym, że dana osoba nie posiada już długów, a więc spłaciła wszelkie dotychczasowe zobowiązania. Dzięki temu pożyczkobiorca będzie mógł złożyć wniosek o pożyczkę  wybranej firmie pożyczkowej. 

Niemniej jednak nie jest możliwe uzyskanie pożyczki w przypadku zawarcia ugody odnośnie warunków spłaty poprzednich pożyczek czy kredytów. W takim bowiem przypadku status osoby figurującej w BIK się nie zmienia — nadal posiada ona niespłacone zobowiązania. To, na jakich warunkach będą one regulowane, pozostaje w gestii stron zawierających ugodę. Warto mieć świadomość, że firmy pożyczkowe, udzielając pożyczek swoim klientom, ponoszą swego rodzaju ryzyko nieotrzymania z powrotem środków finansowych. Ryzyko jest tym większe, im bardziej zadłużony jest klient. Wynika to z faktu, iż ze swoich dochodów musi on spłacić nie tylko bieżące, ale również zaległe zobowiązania. 

Co ważne, osoby ze złym BIK muszą także spłacić swoje długi, jeśli zamierzają ubiegać się o innego rodzaju produkty pożyczkowe, na przykład pozabankową kartę kredytową. 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon