Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych - czy jest możliwa?

26.09.2022
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Pozabankowe pożyczki dla zadłużonych wydają się idealnie zaspokajać potrzeby finansowe osób, które posiadają inne, niespłacone zobowiązania. Niemniej jednak zaciąganie kolejnych sprawia, że wpadają oni w pętlę, z której trudno jest się wydostać. Czy uzyskanie pożyczki pozabankowej dla zadłużonych jest w ogóle możliwe? Jeśli tak, to na jakich zasadach?

Pożyczka dla zadłużonych i ryzyko z nią związane

Dlaczego o pożyczkach dla zadłużonych mówi się w kontekście sektora pozabankowego? Wszystko dlatego, że banki nie udzielają finansowania osobom, które posiadają niespłacone w terminie zobowiązania. Polityka, jaką banki prowadzą wobec swoich klientów, jest surowa, bowiem wymagają one, aby ci posiadali wysoką zdolność kredytową, jeśli chcą uzyskać pożyczkę lub kredyt. 

Tymczasem firmy pożyczkowe podchodzą do klientów w sposób bardziej liberalny. Z drugiej strony warto mieć świadomość, że same pożyczki pozabankowe dla zadłużonych to rozwiązanie stosunkowo ryzykowne zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Firma pożyczkowa ryzykuje bowiem nieotrzymanie pieniędzy wraz z należnymi odsetkami w terminie od nierzetelnego klienta. 

Tymczasem sam klient ponosi ryzyko wpadnięcia w pętlę kredytową, która oznacza, że jednym zobowiązaniem będzie on spłacał kolejne. Pętla kredytowa jest o tyle niebezpieczna, że trudno z niej wyjść.

Pożyczki dla zadłużonych – czy są możliwe?

Pozostaje pytanie, czy pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są w ogóle możliwe? W swojej ofercie mają je niektóre firmy pożyczkowe, lecz warto mieć świadomość, że są to zdecydowanie marginalne przypadki. Wiele z nich sprawdza, przed udzieleniem finansowania, historię kredytową swojego potencjalnego klienta. 

Jeśli dana firma posiada w swojej ofercie pożyczkę pozabankową dla zadłużonych, to zazwyczaj należy spełnić dodatkowe wymogi, aby ją uzyskać. Klient musi przede wszystkim być osobą pełnoletnią, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Musi również legitymować się ważnym dokumentem tożsamości, jakim jest dowód osobisty. Co więcej, firmy pożyczkowe mogą wymagać przedstawienia planu spłaty poprzednich zobowiązań czy dokumentu, który potwierdzałby zawarcie ugody z wierzycielami. Wtedy też zadłużony może otrzymać dodatkową gotówkę. Otrzymanie dodatkowej pożyczki, w momencie braku perspektyw na spłatę dotychczasowych zobowiązań, jest niemalże niemożliwe.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak ubiegać się o pożyczkę dla zadłużonych?

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych przez internet to najpopularniejsze rozwiązanie, które jest wygodne przede wszystkim dla samych klientów. Aby pozyskać finansowanie, należy złożyć wniosek, który dostępny jest na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej. 

Następnie klient musi przejść procedurę weryfikacji tożsamości, która polega na wykonaniu przelewu z konta bankowego na rachunek firmy pożyczkowej, na kwotę 1 gr lub 1 zł. Przejście procedury weryfikacyjnej okazuje się być niemożliwe w przypadku osób, których konto zajął komornik. 

W takim przypadku możemy ubiegać się o pożyczkę do domu, której ideą jest dostarczenie pieniędzy przez konsultanta bezpośrednio pod nasz adres. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się być pożyczka na czek giro, który odbieramy na poczcie, po okazaniu właśnie owego czeku i dokumentu tożsamości. 

Zgodnie z powyższym, możliwości ubiegania się o pozabankową pożyczkę dla zadłużonych jest wiele, jednak pamiętajmy, że jeśli firma pożyczkowa wymaga przedstawienia dodatkowych dokumentów, takich jak chociażby ugoda z wierzycielem, to w każdym przypadku będziemy musieli je okazać.

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych – czy to się opłaca?

Nie ulega wątpliwości, że pożyczka pozabankowa dla zadłużonych to często jedyny sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki. Procedury ograniczone do minimum, ich prostota i możliwość szybkiego otrzymania środków to powody, dla których pozabankowe pożyczki są dziś tak popularne. 

Niemniej jednak, jeśli posiadamy już zadłużenie, to w pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy będziemy w stanie terminowo spłacić kolejne zobowiązanie. Brak terminowej spłaty pożyczki, skutkuje dodatkowymi odsetkami, co tylko pogłębia zjawisko spirali zadłużenia.

Warto więc w sposób odpowiedzialny podchodzić do zaciągania kolejnych zobowiązań, w momencie, w którym mamy niespłacone jeszcze poprzednie zobowiązania. 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon