Pożyczka pod zastaw

26.07.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Rozważasz możliwość zaciągnięcia pożyczki pod zastaw? To często wykorzystywane rozwiązanie dla tych, którzy posiadają cenne przedmioty, ale borykają się z chwilowymi problemami finansowymi. Ten artykuł przybliży ci temat, zapewni wszystkie niezbędne informacje, a także wskaże alternatywy. Zapraszamy do lektury.

Co to jest pożyczka pod zastaw?

Pożyczka pod zastaw to jedna z form finansowania, w której dajesz zabezpieczenie w postaci cennego przedmiotu. Twoim zabezpieczeniem może być nieruchomość, samochód, cenne antyki lub biżuteria. Instytucja finansowa udzielająca pożyczki staje się tymczasowym właścicielem zastawu do czasu spłaty zadłużenia. Dzięki temu, nawet jeśli masz niski dochód czy negatywną historię kredytową, możesz zyskać dostęp do środków, które są niezbędne dla poprawy twojej sytuacji finansowej.

 

Jest to kusząca opcja finansowania, natomiast jest niebezpieczna i grozi utratą cennego lub bardzo sentymentalnego przedmiotu. Jeżeli nie mamy zdolności kredytowej, aby zaciągnąć kredyt bankowy, a potrzebujemy szybko pieniędzy, warto pomyśleć o pozabankowych pożyczkach online. Są one zdecydowanie bezpieczniejsze oraz oferowane na jasnych i klarownych warunkach z elastyczną możliwością spłaty zaciągniętego zobowiązania, regulowane w ściśle określonych ramach prawnych.

Jak wygląda proces zaciągania pożyczki pod zastaw

Podstawowym krokiem jest wybór przedmiotu, który chcesz zastawić. Musisz zdać sobie sprawę, że jego wartość będzie miała bezpośredni wpływ na wysokość uzyskanej pożyczki. Następnie musisz zgłosić się do firmy udzielającej takich pożyczek od zaraz. Wiele z nich oferuje usługę online, co oznacza, że możesz zrobić to z domu. 

 

Po przesłaniu wniosku i dokumentacji potwierdzającej wartość zastawu, firma oceni twoją zdolność do spłaty pożyczki. W zależności od wyniku tego procesu, otrzymasz ofertę pożyczki. Jeżeli zgodzisz się na warunki, środki zostaną przelane na twoje konto, a przedmiot pod zastaw pozostanie w bezpiecznym miejscu do momentu spłaty pożyczki.

Wady pożyczki pod zastaw i alternatywy

Pożyczka pod zastaw ma swoje wady. Pierwszą jest ryzyko utraty przedmiotu zastawu, jeśli nie jesteś w stanie spłacić zadłużenia na czas. Drugą wadą jest to, że oprocentowanie takiej pożyczki jest często wyższe niż w przypadku standardowych pożyczek bankowych oraz pożyczek chwilówek online.

 

Alternatywy dla pożyczek pod zastaw

W tym miejscu warto wspomnieć o alternatywach. Rozważ pozabankowe karty kredytowe, takie jak ta oferowana przez NetCredit. Nasza firma od 2011 roku działa na polskim rynku i cieszy się uznaniem klientów, oferując szybkie pożyczki na dowód online bez formalności, a obecnie indywidualny limit kredytowy na karcie kredytowej online. Oto podstawowe zalety wirtualnej karty kredytowej od NetCredit:

  • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym
  • brak opłat za wydanie i obsługę karty
  • brak opłat za aktywację i blokadę karty
  • brak opłat za przedterminowe zakończenie umowy
  • brak opłat za wypłatę środków z bankomatów
  • brak opłat za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta karty
  • bezpłatne płatności zbliżeniowe
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy pożyczka pod zastaw jest bezpieczna? 

Pożyczka pod zastaw jest bezpieczna, pod warunkiem że jest zaciągnięta w renomowanej firmie i jesteś pewny, że możesz ją spłacić na czas. Pamiętaj, że zawsze ryzykujesz utratą zastawionego przedmiotu, jeśli nie spłacisz pożyczki. Często są to sentymentalne przedmioty, takie jak biżuteria, zatem warto zastanowić się dwa razy przed podjęciem pochopnej decyzji o zastawie takiego przedmiotu, który oprócz wartości finansowej, może mieć ogromną wartość sentymentalną.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę pod zastaw, jeśli mam negatywną historię kredytową? 

Tak. Firma udzielająca pożyczki pod zastaw skupia się przede wszystkim na wartości zastawu, a nie na twojej historii kredytowej.

Jakie są alternatywy dla pożyczki pod zastaw?

Można rozważyć zaciągnięcie tradycyjnego kredytu bankowego, jednak taka opcja wymaga często solidnej historii kredytowej i stabilnych dochodów. Istnieją również pożyczki w 15 minut, które są łatwiejsze do zdobycia oraz są ściśle określone ramami prawnymi, mają również jasno i klarownie ustanowione zasady otrzymania finansowania. Ze względu na niski czas oczekiwania na decyzję i wypłatę środków, tego typu pożyczki często są nazywane także pożyczkami od ręki.

Interesującą alternatywą może być również karta kredytowa od ręki, zwłaszcza jeśli jesteś w stanie płacić pełną kwotę zadłużenia każdego miesiąca. Warto zwrócić uwagę na ofertę NetCredit, która nie wymaga opłat za wydanie i obsługę karty, aktywację i blokadę karty, przedterminowe zakończenie umowy, wypłatę środków z bankomatów, płatności internetowe oraz przelewy z konta karty.

Oczywiście, ostateczny wybór zależy od twojej indywidualnej sytuacji finansowej i preferencji. Upewnij się, że dokładnie zrozumiałeś warunki każdej oferty, zanim podejmiesz decyzję.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon