Pożyczka odnawialna

25.01.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Pożyczka odnawialna — co to jest?

Pożyczkę odnawialną możemy obecnie znaleźć w ofercie zarówno banków, jak i firm pozabankowych. Zasada jej działania jest bardzo prosta. Jako klienci danej instytucji otrzymujemy na swój użytek określoną sumę środków pieniężnych, z których możemy korzystać w określonym czasie. 

Tak jak sama nazwa wskazuje najważniejszą cechą pożyczki odnawialnej jest właśnie jej odnawialność. Pożyczkodawca dokładnie określa czas, po którego upływie trzeba oddać wykorzystane środki.  Ich wysokość jest natomiast zależna od naszej historii kredytowej. 

Pożyczka odnawialna — kiedy może się przydać?

Zobowiązania odnawialne to rozwiązanie, które ma bardzo wiele zalet. Kiedy dokładnie może nam się przydać? Przede wszystkim w momencie, kiedy wiemy, że w danym okresie czasu może przydać się nam stosunkowo niewielka kwota pieniędzy. 

Pożyczka odnawialna będzie doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy do wypłaty jeszcze trochę czasu, a nam potrzebna jest określona (chociaż stosunkowo nieduża) kwota pieniędzy. 

Niewątpliwą zaletą jest także to, że z dostępnego limitu korzystamy wyłącznie wtedy, kiedy naprawdę mamy taką potrzebę. Większość instytucji finansowych nalicza oprocentowanie wyłącznie od wykorzystanej kwoty. 

Pożyczka odnawialna — jakie są wymagania?

Pożyczki odnawialne są dostępne w bardzo wielu bankach i firmach pozabankowych. Trzeba jednak pamiętać, że tak jak wszystkie produkty finansowe, są one kierowane do klientów, którzy zostaną przez te instytucje uznani za wiarygodnych. Co to oznacza? Kluczem do uzyskania pożyczki odnawialnej jest dobra historia kredytowa

Wraz ze złożeniem wniosku godzimy się na sprawdzenie naszych danych w biurach informacji gospodarczej. Pozwala to na weryfikację naszej wiarygodności, a tym samym na podjęcie decyzji, czy pożyczka zostanie nam udzielona, a jeżeli tak, to na jaki limit możemy sobie pozwolić. 

Pożyczka odnawialna — kto może się ubiegać?

O pożyczkę odnawialną może ubiegać się każdy obywatel Polski, który posiada pełną zdolność do czynności prawnych i mieści się w granicach wiekowych, które ustalone zostały przez konkretną instytucję finansową. 

Nie zawsze minimalne kryterium wiekowe tożsame jest z samą pełnoletnością. W wielu firmach, aby ubiegać się o pożyczkę odnawialną, trzeba ukończyć dwudziesty pierwszy, lub nawet dwudziesty piąty rok życia. Należy także liczyć się z tym, że w wielu firmach istnieje również górna granica wiekowa. 

Istotnym kryterium jest także osiąganie dochodu. Wprawdzie nie musi być to koniecznie dochód z tytułu wynagrodzenia za pracę, jednak powinien być regularny i możliwy do weryfikacji. 

Pożyczka odnawialna — kiedy warto skorzystać?

Z pożyczki odnawialnej warto skorzystać w sytuacji, kiedy dodatkowe środki są nam potrzebne sporadycznie, najczęściej tuż przed wpłynięciem wynagrodzenia na konto. Uzyskując konkretny limit, mamy pewność, że ze środków będzie można skorzystać łatwo i prosto bez konieczności składania nowego wniosku o pożyczkę za każdym razem, kiedy środki są nam potrzebne. 

Pożyczka odnawialna będzie dobrym rozwiązaniem także dla osób pracujących na własny rachunek, które otrzymują wynagrodzenie regularnie, jednak często z kilkudniowym poślizgiem. Wówczas limit odnawialny pozwala na zachowanie płynności finansowej. 

Pożyczka odnawialna — czy jest bezpieczna?

Pożyczka odnawialna, tak jak każdy inny produkt finansowy, powinna być zaciągana wyłącznie w wiarygodnej instytucji. Po tego typu rozwiązanie często kierujemy się do banków, jednak obecnie oferowane jest ono także przez niektóre firmy pozabankowe

Przed rozpoczęciem współpracy z daną instytucją warto wykonać szybką kwerendę i sprawdzić, jakie krążą na jej temat opinie wśród klientów. Naszą czujność powinny wzbudzić firmy, które działają na rynku finansowym od niedawna i o których nie ma żadnych informacji. Podejrzane są także te instytucje, które zbierają wyłącznie opinie pochwalne, szczególnie od anonimowych internautów. 

Jeżeli zdecydujemy się korzystać z usług sprawdzonej firmy pożyczkowej lub banku, pożyczka odnawialna będzie wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, które ma bardzo wiele zalet. NetCredit działa na rynku finansowym już od ponad 10 lat. W tym czasie pomogliśmy tysiącom polaków, udzielając szybkich pożyczek online. Należymy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

NetCredit, jako jeden z pionierów usług sektora pozabankowego w polsce, udziela obecnie pożyczek odnawialnych na karcie kredytowej. Dzięki, temu wygodnemu rozwiązaniu, pieniądze zawsze będziesz mieć pod ręką.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Pożyczka odnawialna — podsumowanie

Z pożyczki odnawialnej można korzystać zawsze wtedy, kiedy pojawia się nagła potrzeba wydania stosunkowo niewielkiej ilości gotówki. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że wniosek składamy raz, a pożyczka „odnawia się” – najczęściej raz w miesiącu. 

Można więc skorzystać z niej wielokrotnie wedle własnych potrzeb. Zadłużenie trzeba regularnie spłacać, jest ono jednak dostosowane do naszej zdolności kredytowej i zazwyczaj stosunkowo niewielkie. To rozwiązanie wygodne, praktyczne i bardzo bezpieczne. 

Koniecznie sprawdź ofertę pożyczki na karcie kredytowej od NetCredit. Złóż jeden prosty wniosek o uzyskanie naszej karty kredytowej online i ciesz się osobistym limitem kredytowym.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon